Emisja głosu

Instruktorzy:

Małgorzata Duk-Nowosad

Piotr Łapiński

Barbara Żarnowiecka

Cena: 140 zł ( 4 x 30 min.) 180 zł ( 4 x 45 min.) / opłata miesięczna

 

Indywidualna nauka gry na instrumentach

Pianino, kayboard, akordeon - instruktor: Artur Liwiński

Gitara basowa, gitara akustyczna, gitara elektryczna, pianino, keyboard - instruktor: Piotr Zbrzeźniak

Gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna - instruktor: Krzysztof Jaworski

Pianino, keyboard, flet poprzeczny - instruktor: Renata Opala

Pianino - instruktor: Yuko Kawai

Skrzypce - instruktor: Elżbieta Zawadzka

Skrzypce - instruktor: Alicja Sierpińska

Perkusja - instruktor: Andrzej Dela

Trąbka - instruktor: Michał Wojnarski

Teoria muzyki - instruktor: Michał Wojnarski

Cena: 140 zł ( 4 x 30 min. ) 180 zł ( 4 x 45 min.) / opłata miesięczna

Małgorzata Duk – Nowosad

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. 11 lat była solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (musicale, rozrywka). Współpracowała z muzykami oraz wokalistami reprezentującymi czołówkę polskiej sceny muzycznej, jako chórki towarzyszące. Od zawsze jednak wierna balladzie, piosence poetyckiej. Jest laureatką głównych nagród m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie , Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej "Łykend" we Wrocławiu, "Recital" w Siedlcach czy Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie. W 1996 roku oficyna fonograficzna DALMAFON, wydała materiał płytowy Małgorzaty Duk Nowosad pt. ‘’Czekam wciąż”. Ma jeszcze parę marzeń i je realizuje… Wokalistka z pasją nauczania zaprasza na swoje zajęcia.

Piotr Łapiński

Absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. J. Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu solowego dr Marii Olkisz. Ukończył studia licencjackie (2010r.) oraz magisterskie (2012r.) na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w klasie prof. Jerzego Knetiga. Jest również absolwentem Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 2005 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne. Obecnie pracuje w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

Barbara Żarnowiecka

Absolwentka dwóch wydziałów warszawskiej uczelni muzycznej: Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz Wydziału Wokalnego. Mottem życiowym pani Barbary Żarnowieckiej są słowa J.W. Goethego "Gdzie słyszysz śpiew, tam idź - tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi - ci nigdy nie śpiewają", idzie więc przez życie śpiewając i ucząc poprawnego śpiewania. Od września 2017 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Artur Liwiński

Naucza gry na fortepianie, instrumentach klawiszowych, akordeonie. Realizuje program oparty na programie szkoły muzycznej oraz autorskich pomysłach wynikających z długoletniego doświadczenia. Zajęcia dla każdej grupy wiekowej.  Zajęcia teoretyczne- podstawy zasad muzyki, których celem jest pogłębienie spojrzenia na muzykę podjęcie własnych działań muzycznych oraz wiedza pomagająca w grze na instrumencie i zespole muzycznym.

Piotr Zbrzeźniak

Absolwent PSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wieloletni pracownik Centrum Kultury, którego pasją jest przekazywanie wiedzy i doświadczeń muzycznych swoim wychowankom. Gitara basowa, to jeden z jego ulubionych instrumentów. Do każdego uczestnika podchodzi indywidualnie biorąc pod uwagę:

wiek, stopień zaawansowania, zainteresowania oraz sprawność manualną, zapewniając przy tym miłą atmosferę i zadowolenie z muzykowania. Jeśli tylko jest taka możliwość stara się organizować zajęcia grupowe pozwalające rozwinąć umiejętność słuchania się nawzajem i współtworzenia muzyki szeroko rozumianej. Multiinstrumentalista i sideman, uczestniczy w wielu projektach muzycznych zarówno telewizyjnych jak i estradowych. Ze swoim zespołem Life Club Band współpracował m.in. z Maciejem Jachowskim, Piotrem Pręgowskim, Iwoną Węgrowską, Limahlem, Kubą Sienkiewiczem, Cezarym Pazurą oraz z czołówką polskiej sceny kabaretowej.

Renata Opala

Fortepian/Flet poprzeczny (wiek uczestników zajęć : od 6 do 66 )

Zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych są prowadzone w formie indywidualnych lekcji dostosowanych do możliwości uczestnika. Na zajęcia zapraszam zarówno tych, którzy swoją przygodę muzyczną dopiero zaczynają jak i tych, którzy początki maja już daleko za sobą. Oprócz lekcji indywidualnych dla bardziej zaawansowanych proponuję również zajęcia w duetach oraz w większych formacjach. Nie skupiam się tylko i wyłącznie na zagadnieniach technicznych lub muzyce klasycznej. Z równym zaangażowaniem i pasją będziemy uczyć się grać muzykę z zakresu innych gatunków i trendów muzycznych, nie zapominając przy tym, ze gra na instrumencie muzycznym to nie tylko nauka ale również zabawa i relaks…

Renata Opala – Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowej Akademii Nauk, oraz Warszawskiej Szkoły Muzycznej im J. Elsnera w klasie Fortepianu i Fletu Poprzecznego. Nauczyciel i pedagog z wieloletnim doświadczeniem i sukcesami zawodowymi z zakresu edukacji muzycznej oraz nauki gry na instrumentach muzycznych. Wielu jej podopiecznych z powodzeniem kontynuuje naukę w Państwowych Szkołach Muzycznych na wszystkich poziomach, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Obecnie absolwentka warszawskiego SGH na wydziałach : Project Management oraz Human Resource Management. Nowo zdobytą wiedzę zamierza „przekuć” i zastosować w swojej działalności projektowej z zakresu muzyki i edukacji muzycznej.

Krzysztof Jaworski

Czynny muzyk, ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im F. Chopina w Warszawie, wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Od wielu lat współpracuje z Centrum Kultury.

Yuko Kawai

Urodziła się w Nagoi (Japonia). Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie prof. Jana Ekiera.

Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt “Chopinissimo”, serię recitali wszystkich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe. Dokonała wielu wybitnych nagrań płytowych. Chopin Magazine uznał jej nagranie Sonaty h-moll Chopina za jedną z najlepszych zarejestrowanych fonograficznie interpretacji tego utworu.

Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina in ASIA. Od 2017 r. współpracuje z Centrum Kultury w Piasecznie.

Alicja Sierpińska

Skrzypaczka, na co dzień łącząca pracę artystyczną z nauczaniem. W Polsce koncertuje z takimi zespołami jak: Orkiestra Kore, Orkiestra Historyczna, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Royal Baroque Ensemble. Była członkiem międzynarodowych zespołów : European Union Baroque Orchestra, I Giovanidella Montis Regalis, Génération Baroque. Wraz z polskimi i europejskimi zespołami dokonała licznych nagrań radiowych. Z ważniejszych nagrań płytowych, które współtworzyła wyróżnić można jazzowe Chord Nation Orkiestry Nikoli Kołodziejczyka (Fryderyk 2015 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku) oraz Barok Progresywny (Fryderyk 2016 w kategorii Jazzowy Album Roku).W piaseczyńskim Przystanku Kultura prowadzi zajęcia nauki gry na skrzypcach i warsztaty „Wędrujące Skrzypce”.

Elżbieta Zawadzka

Od wielu lat współpracuje z Centrum Kultury, a od kilku lat uczy z ogromnym oddaniem pięknego, ale trudnego instrumentu, jakim są skrzypce.

Andrzej Dela

Absolwent Pedagogiki Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie związany jest z Centrum Kultury w Piasecznie od wielu lat. Wykształcił sporą grupę młodych perkusistów, którzy występują w wielu formacjach i zespołach muzycznych. Sam jest czynnym muzykiem i poza pracą w Centrum Kultury gra i występuje ze swoimi zespołami.   

Michał Wojnarski

absolwent PSM II st. Im. J. Elsnera w Warszawie w klasie trąbki. Student wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Czynny trębacz i perkusista.