chmielewski wystawa

Na wystawie ,,Pusty obszar'' Daniela Chmielewskiego znajdą się zarówno plansze komiksowe, jak i prace konceptualne i instalacje. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z komiksem ,,Zapętlenie''. To wieloznaczna opowieść o kryzysie twórczym i egzystencjalnym młodego twórcy kończącego warszawską ASP. Kłopoty w relacjach z dziewczyną, egzystencjalne rozterki, filozoficzne dyskusje z Czesławem Miłoszem i Zbigniewem Herbertem, próba pozawerbalnej komunikacji podczas pleneru słynnej ,,Kowalni'', eksperymentalnej pracowni rzeźby Grzegorza Kowalskiego - to wszystko znadziecie w Zapętleniu Na wystawie zaprezentujemy również kilka prac Daniela, które pojawiają się w komiksie.

Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli wystawy komiksowej  zapraszamy do Galerii Przystanek, która mieści się w Przystanku Kultura. Ze względu na okres świąteczny godziny otwarcia uległy zmianie.

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na wystawę: Jacek Ciećwierz, Przemysław Wielądek - Kolejka Wąskotorowa w akwareli

Wernisaż: 22.01.2016, Piątek, godz. 19.00

Galeria Przystanek zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa: Arkadiusz Karapuda - 9x5

06.12.2015 – 29.01.2016

Wernisaż: 06.12.2015, godz. 18.00-20.00

Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno

Wernisaż: Niedziela, 08.11.2015, godz. 18.00-20.00

Najnowsze obrazy Doroty Buczkowskiej to sensualne, pełne malarskich subtelności, organiczne kompozycje.  Artystka operuje gestem, swobodnie używa terpentyny. Płótna zdają się być w ciągłym procesie tworzenia, żyją swoim własnym, autonomicznym życiem. Czasami zdaje się nam, że rozpoznajemy jakąś formę, kształt.  Jest to jednak jedynie przypadek, konotacje z rzeczywistością to efekt naszych wizualnych przyzwyczajeń.