mww 2017

I Mistrzowskie warsztaty wakacyjne w Przystanku Kultura

Sierpień 2017 r.

Zapraszamy na I edycję Mistrzowskich Warsztatów do Przystanku Kultura.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat, poszerzyć umiejętności, wejść w nową przestrzeń wypowiedzi artystycznej, czy wreszcie odkryć swój nowy talent.

Zaprosiliśmy do współpracy znakomitych artystów, Mistrzów w swoich dziedzinach, którzy na nasze letnie warsztaty przygotowują specjalny program zajęć. Szczególne zaproszenie kierujemy, więc do naszych stałych uczestników zajęć - będzie to niepowtarzalna okazja doskonalenia umiejętności pracując z Mistrzem.

Yuko Kawai - warsztaty fortepianowe

Daniel Chmielewski - warsztaty komiksowe

Tomasz Siwiński – warsztaty filmu animowanego

Małgorzata Buczkowska – warsztaty aktorskie

 

mww kawaiYuko Kawai

Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt “Chopinissimo”, seria recitali wszyskich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe.

“Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego”- The Art of Records.

Urodziła się w Nagoi (Japonia). W trakcie studiów w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera. Rezultatem spotkania była kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod jego kierunkiem i uzyskanie dyplomu tej uczelni.

Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową, występuje m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall. W 2010 r. odbyła tournée po Japonii z Kwartetem Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała koncerty fortepianowe Chopina. W tym samym roku wystąpiła w cyklu programu telewizyjnego pt.”Yuko Kawai talks about Chopin National Edition (vol.1-13)” dla CLASSICA JAPAN TV. W 2011 r. ten program otrzymał prestiżową nagrodę “The 1st Satellite Broadcasting Association Award”.

Dokonała wielu wybitnych nagrań płytowych. Chopin Magazine uznał jej nagranie Sonaty h-moll Chopina za jedną z najlepszych zarejestrowanych fonograficznie interpretacji tego utworu.

Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina in ASIA oraz Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im.Juliusza Zarębskiego.

Od 2017 r. współpracuje z Centrum Kultury w Piasecznie.

język: polski, angielski, japoński

mww chmielewskiDaniel Chmielewski

Scenarzysta i rysownik. Tworzy autobiograficzne eseje ("Zapętlenie", "Zostawiając powidok wibrującej czerni"), komiksy naukowe ("Topografia uwagi" wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne ("Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży" wraz z Katarzyną Szulińską).

Album "Podgląd", rysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. Zadebiutował ostatnio jako autor zilustrowanej przez Macieja Łazowskiego książki dla dzieci „Burze kuchenne i bestie bezsenne”.

Współpracuje z psychologami i trenerami przy komiksach motywacyjnych dla sportowców, regularnie prowadzi warsztaty z narracji, komiksu i rzeźby dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

mww siwinskiTomasz Siwiński

Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Specjalizuje się w technice animacji malarskiej. Podczas studiów zrealizował dwa filmy animowane: Telewizor i Mały czarny kwadrat. W 2014 r. wyreżyserował film Niebieski Pokój. Jego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique, był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach , m.in. w Annecy, Clermont- Ferrand, Cannes, Utrechcie, Hongkongu, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek ASIFA oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Obecnie rozwija projekt filmu pełnometrażowego.

www.TomaszSiwinski.com

mww buczkowskaMałgorzata Buczkowska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Występowała na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. Laureatka licznych nagród teatralnych, zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na międzynarodowym festiwalu filmowym "RiverRun" w USA (2007) za rolę Agi w filmie "ODA DO RADOŚCI", dwukrotnie nominowana do nagrody imienia Zbigniewa Cybulskiego za rolę Leny w filmie "0-1-0" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza oraz Marty w filmie "JESTEM TWÓJ" w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Znana z ról w filmach: "STATYŚCI", reż. Michał Kwieciński, "ODA DO RADOŚCI", reż. Anna Kazejak, Jan Komasa, Maciej Migas, "TO NIE TAK JAK MYŚLISZ KOTKU", reż. Sławomir Kryński, "KOŁYSANKA", reż. Juliusz Machulski, "ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI" , reż. Juliusz Machulski, "JESTEM TWÓJ", reż. Mariusz Grzegorzek, "0-1-0", reż. Piotr Łazarkiewicz oraz seriali telewizyjnych "GŁĘBOKA WODA", "KREW Z KRWI", "BARWY SZCZĘŚCIA", "LONDYŃCZYCY", "PRAWO MIASTA", "KOMISJA MORDERSTW"

Od 2012 r. współpracuje z TR Warszawa.