Zapraszamy dzisiaj (21.02 - środa) o 19:00 na kolejne, inspirujące spotkanie ze sztuką z cyklu "SZTUKA MÓWI", które odbędzie się w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49.

Mr. Gaga – film dokumentalny w reżyserii Tomera Heymanna produkcji holendersko-niemiecko-szwedzko-izraelskiej. Film opowiada o historii genialnego choreografa, Ohada Naharina, który stworzył innowacyjny język ruchu, GaGa. Nie jest to zwykły film biograficzny. To przede wszystkim opowieść o sztuce, o tańcu, o cielesności. Elektryzująca i wbijająca w fotel. “Mr. Gaga” składa się z wielu nagrań archiwalnych, nauk z tancerzami oraz wywiadów z samym Naharinem. Nazywany jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych choreografów współczesnych, Mr. Gaga opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach i wizjach świata. W filmie Tomera Heymanna pojawia się również pytanie o poświęcenie artysty, który wszystko wkłada w taniec. Gdzie jest więc miejsce dla innej rzeczywistości? Rodziny, prywatności…

Natalia Iwaniec – tancerka, pedagog, certyfikowana nauczycielka GaGa. Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec).Uczestniczyła w projekcie-warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru tej choreografki.Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się jej pod okiem pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak również samego Ohada Naharina. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie uczy GaGa, jednak lekcje tej metody prowadzi także w Polsce, regularnie przyjeżdżając do kraju.

SZTUKA MÓWI - Cykl filmów o sztuce
Pokaz filmu „Mr Gaga” (2015 r.) , reż. Tomer Heymann
Spotkanie z Natalią Iwaniec – tancerką, certyfikowaną nauczycielką Gaga
Moderator - Marcin Majkut
Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny.