Muzyczny Hyde Park przy Ogrodowej

Zdarzenia

Tytul:
Muzyczny Hyde Park przy Ogrodowej
Kiedy:
N, 16. wrzesień 2018
Gdzie:
Park Nivea - Józefosław, mazowieckie
Kategorie:
Koncert, 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Opis

Muzyczny Hyde Park po raz drugi!
Otwarta scena dla lokalnych muzyków.


Wystąpią:

TOMASZ LIPIŃSKI

Gwiazda tegorocznego festiwalu. Wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Lider i współzałożyciel legendarnych zespołów Tilt i Brygada Kryzys, współtworzył też zespól Fotoness. Współpracował m.in. z Izraelem, nagrywał również pod swoim imieniem i nazwiskiem (album „Nie pytaj mnie” z 1994 i „To, czego pragniesz” 2016). Wokalista, gitarzysta, jest autorem lub współautorem m.in. takich przebojów jak „Centrala”, „Mówię ci, że”, „To co czujesz, to co wiesz”, „Nie wierzę politykom”,„Runął już ostatni mur”, „Jeszcze będzie przepięknie”, „Nie pytaj mnie co jest dobre, a co złe” i wielu innych. W latach 1991-1993 pisał felietony dla Tylko Rocka. Produkował i prowadził programy muzyczne “60/90” dla TVP (1991-93) oraz koncerty.
https://www.youtube.com/watch?v=QetZH3Fle_M

AFEKT

Młody, rockowy zespół z Piaseczna, grają razem od ponad roku i tworzą piosenki po polsku. Nadal zbierają doświadczenie, chociaż grali już na paru znaczących festiwalach.

Skład:

Jakub Rutkowski- wokal,
Patryk Zwierzyński- gitara,
Jakub Chojnacki- gitara,
Mateusz Grzybicki- gitara basowa,
Ignacy Zieliński- perkusja

KIEP

"Kiep" to powstała w 2017 roku formacja zrzeszająca uczniów warszawskich liceów. Mimo młodego wieku pochodzą do muzyki z dużym zaangażowaniem. Wykonują własne utwory wpisujące się w gatunki takie jak rap-rock, punk i rock alternatywny. Ich inspiracje muzyczne to między innymi polski punk-rock (np. Pidżama Porno, Kult), rock alternatywny (np. Radiohead, Mac DeMarco) czy jazz (np. Herbie Hancock, Miles Davis).

Skład:

Krzysztof Makarewicz- Wokal, tamburyn
Kacper Miłosz- Gitara
Sebastian Smak- Gitara
Antoni Odorowski- Perkusja
Antoni Palonka- Gitara basowa, wokal


MARUKYAN

Polskie trio, które zostało utworzone w na początku 2016. Tradycyjne brzmienie, nie stroniące od elektroniki, to droga, którą podążają twórcy. Swoje kompozycje opierają na barwnym wokalu,, elektryzującym basie i beatach oraz esencjonalnych brzmieniach instrumentów klawiszowych.

Skład: Inga Marukyan, Wojciech Wild, Adam Mańkowski.


HOLLOW MOUNTAIN

Jednoosobowy projekt muzyki elektronicznej w stylu sythwave/dark minimal. Muzyka artysty to transowa podróż w głąb siebie. Można tańczyć.

Skład: Tomasz Korczak


Miejsce

Lokalizacja:
Park Nivea
Ulica:
Ogrodowa 5
Kod:
05-500
Miasto:
Józefosław
Województwo:
mazowieckie
Kraj:
Poland