SZTUKA MÓWI :: pokaz filmu "Wyjście przez sklep z pamiątkami" :: spotkanie z Pawłem Althamerem

Zdarzenia

Tytul:
SZTUKA MÓWI :: pokaz filmu "Wyjście przez sklep z pamiątkami" :: spotkanie z Pawłem Althamerem
Kiedy:
Śr, 10. styczeń 2018, 19:00
Gdzie:
Dom Kultury - ul. Kościuszki 49 - Piaseczno, mazowieckie
Kategoria:
SZTUKA MÓWI

Opis

Pokaz filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami” (2010) , reż. Banksy
SPOTKANIE Z PAWŁEM ALTHAMEREM - rzeźbiarzem, performerem, wybitnym twórcą instalacji i filmów wideo
Moderator - Marcin Majkut
Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny

W najnowszych propozycjach Centrum Kultury, mamy gratkę dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze.

To trzecie spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, podczas którego poza wyświetleniem filmu wyreżyserowanego przez jednego z największych a zarazem najbardziej tajemniczych współczesnych twórców BANSKYEGO, porozmawiamy z moderatorem ( Marcin Majkut) i zaproszonym gościem nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki i jej wpływu na życie człowieka.
„Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co Karate Kid dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co Szczęki dla surfingu…- mówi Banksy, legendarny, brytyjski artysta graffiti, któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość, choć poluje na nią cały świat. „Wyjście przez sklep z pamiątkami” jest jego reżyserskim debiutem i genialną prowokacją, podobną do zaskakujących akcji ulicznych Banksiego.
Bohaterem jest Therry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage’ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy „murze bezpieczeństwa” w Izraelu. Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie. Niemożliwe?”
PAWEŁ ALTHAMER - Nazywany Szamanem albo Przybyszem z Kosmosu, uczy nas odkrywać świat na nowo. Sztukę umieszcza w rzeczywistości miasta, współpracując z lokalnymi społecznościami, a do muzeum i galerii wprowadza fragmenty prawdziwego świata. Interesuje go wspólne działanie i bycie razem.
Rzeźbiarz, performer, twórca instalacji i filmów wideo, laureat Nagrody im. Vincenta van Gogha i Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury.


Miejsce

Lokalizacja:
Dom Kultury - ul. Kościuszki 49 - Strony www
Ulica:
Kościuszki 49
Kod:
05-500
Miasto:
Piaseczno
Województwo:
mazowieckie
Kraj:
Poland