KRÓTKA PRZERWA

Zdarzenia

Tytul:
KRÓTKA PRZERWA
Kiedy:
N, 28. maj 2017
Gdzie:
Plac Piłsudskiego - Piaseczno, mazowieckie
Kategoria:
Inne

Opis

BANERY przerwa

KRÓTKA PRZERWA

28 maja 2017 – Rynek, Piaseczno

 

"Krótka przerwa" - zamiast tradycyjnego Pikniku w Parku Miejskim zapraszamy w tym roku na chwilę wytchnienia dla całych rodzin. 28 maja w godzinach 12.00-21.00 na scenie plenerowej Centrum Kultury wystąpią artyści dla dzieci i dorosłych. Zobaczymy i usłyszymy: spektakl teatru " Małe Mi", autorkę wierszy dla dzieci Dorotę Gellner, Witka Muzyka Ulicy, Kabaret "JURKI" oraz spektakl teatru "Na walizkach". Ponadto: animacje Chatki Spełnionych Marzeń, kącik czytelnika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, stoisko z komiksami(Oaza Komiksu), planszówki(Giermek), stoisko Stowarzyszenia "ONI SĄ".

Imprezę organizuje Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Piasecznie przy udziału Wydziału Promocji Urzędu Gminy.

W „przerwie” wystąpią:

TEATR "MAŁE MI" – godz. 12:30 – Rynek, pl. Piłsudskiego

"Małe Mi" to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek.
Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. 

WITEK MUZYK ULICY – godz. 17:30 - scena plenerowa

Charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem. Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo… Zainspirowany uliczną skrzypaczką, wychodzi w miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny. W jego muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też ważnych akcentów lirycznych.

TEATR "NA WALIZKACH" – godz. 18:30 – parking przy ul. Sierakowskiego

Teatr "Na Walizkach" na przestrzeni minionych lat współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości.

Inspiracją teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima.

Twórczość Teatru Na Walizkach, to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy, cyrk.

Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą m.in. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru "Na Walizkach" są zawodowymi aktorami.

KABARET "JURKI" – godz. 19:30 – scena plenerowa

Kabaret Jurki z Zielonej Góry, czyli: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Przemek Sasza Żejmo, znany Wojtek Kamiński, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.


Miejsce

Lokalizacja:
Plac Piłsudskiego
Ulica:
Plac Piłsudskiego
Kod:
05-500
Miasto:
Piaseczno
Województwo:
mazowieckie
Kraj:
Poland