VII Festiwal Piosenki Dołującej

Zdarzenia

Tytul:
VII Festiwal Piosenki Dołującej
Kiedy:
So, 7. wrzesień 2019, 15:00 - 21:00
Gdzie:
Polana Zimne Doły - Żabieniec
Kategoria:
Koncert

Opis

870 fpd 19

VII FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ
7 września (sobota), godz. 15:00 – 22:00
Żabieniec, Uroczysko Zimne Doły

Wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na "świat wokół nas". Motto Festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego brzmi "Smutek - to radość inaczej".

Od 6 lat na polanę zwaną przez mieszkańców Piaseczna „Spaloną” przyjeżdżają twórcy i odtwórcy piosenki literackiej i kabaretowej. Biorą udział w konkursie na dołującą piosenkę autorską oraz na sponurzenie dowolnej wesołej piosenki, który co roku ocenia związane z tematyką jury. W tym roku przewodniczącym jury będzie Marcin Olak a w składzie gremium zasiądą Basia Sobolewska- Szczycińska i Mirek „Michu” Michalski. O nagrodę główną walczyć będzie 30 wykonawców gatunku z całej Polski. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Szczyciński.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury w Piasecznie, Nadleśnictwo Chojnów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesie Górnego.

PROGRAM:
15.00 – 18.00 - przesłuchania konkursowe
18.00 – 18.45 - recital Małgorzaty Wojciechowskiej
19.00 – 20.00 - koncert laureatów – prowadzenie Marek Majewski
20.00 - koncert PIOTRA BUKARTYKA I KRZYSZTOFA KAWAŁKO

Piotr Bukartyk – autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany od lat z piątkowych audycji w Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Piosenka z praniem w tle”.

Piotr Bukartyk

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1396611373810742/


Miejsce

Lokalizacja:
Polana Zimne Doły
Ulica:
Kod:
Miasto:
Żabieniec
Kraj:
Poland