II Piaseczyńska Noc Muzeów

Zdarzenia

Tytul:
II Piaseczyńska Noc Muzeów
Kiedy:
So, 18. maj 2019, 17:00 - 23:00
Gdzie:
Stacja Kolei Wąskotorowej - Piaseczno
Kategorie:
Noc Muzeów, 590 lat Piaseczna

Opis

NOC baner

18 maja w godz. 17:00 – 23:00 odbędzie się II PIASECZYŃSKA NOC MUZEÓW.

Organizatorzy: Centrum Kultury, Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej
Miejsce: Piaseczno, teren Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14. Wstęp wolny.

Stacja kolejki to rozległy, industrialny i trochę magiczny teren w samym centrum miasta. Centrum Kultury i Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej (PGTKW) uznały, że jest to wprost idealne miejsce na taką imprezę.

W programie m.in.: przejazdy kolejką (w tym przejazd z przewodnikiem), spacer historyczny, zwiedzanie terenu kolejki, spotkania autorskie na temat publikacji o Piasecznie, czterogodzinne wydarzenie muzyczne w wykonaniu piaseczyńskich zespołów i orkiestr – RoCK w Muzeum

Koordynator – Renata Opala, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RoCK w Muzeum - Czterogodzinne wydarzenie muzyczne inspirowane: gatunkiem muzycznym jakim jest Rock, przewodnimi tematami muzycznymi z koncertów skrzypcowych A. Vivaldiego pt.: "Cztery pory roku", oraz tematyką związaną z porami roku przewijającą się w tekstach młodych artystów.

Każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie począwszy od rockowych lokalnych kapel, repertuaru rockowych ballad w wykonaniu Orkiestry Dętej, improwizacji na temat Vivaldiego w innych gatunkach muzycznych oraz kameralnych występów podczas których usłyszymy w warstwie tekstowej tematy związane z porami roku. A wszystko to "okraszone" aktywnością prowadzącego w ramach RoCK Radia...

Wydarzenie przygotowane przez dział edukacji muzycznej Centrum Kultury jest formą integracji młodych artystów z lokalną społecznością w ramach inspirowania twórczości amatorskiej i wspierania aktywnego uczestnictwa w kulturze.

PROGRAM:
17:00 – 18:00 – Opowieści i legendy dla najmłodszych
17:00 – 18:30 -"O Piasecznie... z książką w wagonie" - spotkanie z autorami publikacji i prezentacja wydawnictw książkowych
18:30 – 20:00 - Wycieczka kolejką wąskotorową z opowieścią przewodnika Stanisława Hofmana
20:30 – 22:00 - „Śladami piaseczyńskiej ciuchci"- spacer miejski z przewodnikiem przy świetle lamp kolejowych
17:00 – 23:00 - Zwiedzanie zabytkowych hal i zaplecza technicznego Kolei Wąskotorowej
17:00 – 23:00 - Przejazdy pociągami, drezynami, pojazdami zabytkowymi
17:00 – 23:00 - Ekspozycja zabytkowych samochodów z kolekcji Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa
17:00 – 23:00 - Wypalanie raku i prezentacja pracowni ceramicznej na stacji Piaseczno Miasto
19:00 – 23:00 – „RoCK w Muzeum” – SCENA ROCKOWA:
19:20 – „Czarny sen”
20:00 - promocja pierwszej, limitowanej wersji płyty zespołu „Afekt”, wywiad z członkami zespołu oraz konkurs w którym będzie można wygrać płytę
20:15 – „Inspiracje rockowe” – Piaseczyńska Orkiestra Dęta
20:20 – „Afekt”
21:05 – formacje perkusyjne CK DRUMS i CK Drumbit
21:30 – „Inspiracje rockowe” – Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
21:40 – „Together”
22:15 – „JAMMerZ”
22:30 – „Manaus”
20:00, 20:30, 21:00, 22:00 – „RoCK w Muzeum” – Scena Kameralna w restauracji „Odjazd” - rockowe inspiracje wokalno-instrumentalne
22:00-22:35 - występ zespołu Vox Varshe (na scenie kameralnej restauracji Odjazd)

Konstrukcja bloku muzycznego: "RoCK w muzeum" podzielona jest na cztery części: Wiosna/Lato/Jesień/Zima dlatego też o każdej pełnej godzinie usłyszymy grany z balkonu konkretny, muzyczny motyw przewodni z "Czterech Pór Roku" A. Vivaldiego w aranżacji rockowej.


DZIAŁ TRADYCJI I DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ZAPRASZA NA:


17.00 – 18.00 – OPOWIEŚCI I LEGENDY DLA NAJMŁODSZYCH
„BAŚNIE STAREGO PAROWOZU”
Spotkanie z Michałem Malinowskim – znanym i cenionym opowiadaczem, pisarzem, pedagogiem i podróżnikiem, założycielem Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Autorem nowatorskich metod opowiadania i poszukiwaczem inspiracji.
Warsztaty plastyczne dla dzieci
Po opowieściach Michała Malinowskiego zapraszamy na bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Motywem przewodnim będzie parowóz – będziemy wykonywać modele parowozów! (Dla zainteresowanych możliwość zakupienia dodatkowych modeli) UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: tel. 22 756 76 00 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17.00 – 18.30 – O PIASECZNIE… Z KSIĄŻKĄ W WAGONIE
Spotkanie z autorami publikacji książkowych poruszających piaseczyńskie tematy – m.in. Ewą i Włodzimierzem Bagieńskimi, Dorotą Zając, Joanną Kowalską-Nowak i Elżbietą Kozak, Sebastianem Sękiem, Stanisławem Hofmanem… Spotkanie będzie okazją do prezentacji znanych i mniej znanych, często niedostępnych na rynku pozycji książkowych, bezpośredniej rozmowy z autorami, dyskusji na temat planów wydawniczych. Dla uczestników spotkania bezpłatne egzemplarze publikacji z cyklu „Warto zobaczyć”.

18.30 – 20.00 – OPOWIEŚĆ PRZEWODNIKA NA TRASIE PRZEJAZDU KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ
Podczas planowanej przez Kolej Wąskotorową wycieczki piaseczyńską ciuchcią znany piaseczyński przewodnik, Stanisław Hofman opowiadać będzie o historii kolejki. Informacja o biletach na przejazd – Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

20.30 – 22.00 – ŚLADAMI PIASECZYŃSKIEJ CIUCHCI. SPACER MIEJSKI Z PRZEWODNIKIEM PRZY ŚWIETLE LAMP KOLEJOWYCH
Aby lepiej poznać historię piaseczyńskiej kolejki przygotowaliśmy spacer po Piasecznie. Stanisław Hofman – przewodnik, miłośnik i popularyzator lokalnej historii poprowadzi nas do miejsc związanych z piaseczyńską ciuchcią i uraczy opowieścią o dawnej wąskotorówce. A wszystko to dziać się będzie po zmroku, przy świetle lamp kolejowych! Czeka nas ciekawa wycieczka!

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/268224127279349/

 

NOC MUZEOW plakat


Miejsce

Lokalizacja:
Stacja Kolei Wąskotorowej
Ulica:
Sienkiewicza 14
Miasto:
Piaseczno
Kraj:
Poland