Spotkanie z cyklu Sztuka Mówi - 24 Party People

Zdarzenia

Tytul:
Spotkanie z cyklu Sztuka Mówi - 24 Party People
Kiedy:
Śr, 23. styczeń 2019, 19:00
Gdzie:
Dom Kultury - ul. Kościuszki 49 - Piaseczno, mazowieckie
Kategoria:
SZTUKA MÓWI

Opis

BANER 24 people

23 stycznia 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, którego gościem specjalnym będzie Marcin Żabiełowicz (gitarzysta, kompozytor - zespoły Hey, Bajka). Podczas spotkania będzie można obejrzeć film pt. 24 Party People (2002), reż. Michael Winterbottom.

Moderator spotkania będzie Hubert Gieleciński. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny. Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/222380881978534/

24 Party People - Manchester 1976 rok. Absolwent Cambridge Tony Wilson, inspirowany wpływem Sex Pistols, postanawia założyć Factory Records - wytwórnię, która wylansowała później m.in. Joy Division (później New Order), Jamesa i Happy Mondays. Film ukazuje historię sceny muzycznej Manchasteru od początku lat 70-tych do schyłku lat 90-tych, powstanie klubu muzycznego "Hacienda" oraz ostatnie lata istnienia Factory Records.

Marcin Żabiełowicz - gitarzysta rockowy i bluesowy. Pierwszym zespołem, w którym grał, był Guitars Project, grupa założona przez Darka Kurmana. Następnym był już Hey, do którego zaprosił go Piotr Banach . Żabiełowicz występował oraz współpracował jako kompozytor i gitarzysta m.in. z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Edyta Bartosiewicz, Albert Rosenfield, After Blues i John Porter. Był wielokrotnie wyróżniony przez magazyn Gitara i Bas.

SZTUKA MÓWI cykl spotkań to gratka dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Każde spotkanie , to nie tylko pokaz filmu mówiącego o danej dziedzinie sztuki, ale również możliwość obcowania z ludźmi sztuki – twórcami, animatorami, osobami zajmującymi się promocją sztuki, aktorami, wizjonerami.

Kolejne spotkania w cyklu odbędą się:
20 lutego, godz. 19.00
13 marca, godz. 19.00


Miejsce

Lokalizacja:
Dom Kultury - ul. Kościuszki 49 - Strony www
Ulica:
Kościuszki 49
Kod:
05-500
Miasto:
Piaseczno
Województwo:
mazowieckie
Kraj:
Poland