Termin: 20.02 - 19.03.2016

Anna Kwiatkowska urodziła się w 1988 r. w Piasecznie. Jest historykiem sztuki, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej. Na co dzień pracuje w Muzeum Warszawy oraz prowadzi zajęcia edukacyjne w Muzeum Narodowym w Warszawie. W wolnym czasie zajmuje się sztuką od strony praktycznej.

Twórczość plastyczną rozpoczęła w dzieciństwie, zapełniając rysunkami stosy papieru. Następnie młodzieńczą pasję rozwijała pod okiem nauczycieli i instruktorów. Ukończyła klasę plastyczną w Liceum Ogólnokształcącym im. Miguela de Cervantesa w Warszawie, uczestniczyła w zajęciach Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki” oraz Konstancińskiego Domu Kultury. Od 2008 roku jest członkiem Grupy Plastycznej Piaseczno. Brała udział w plenerach malarskich oraz wystawach grupowych: Złoty Potok 2008, Uher 2009,  Chełmno 2010, Lanckorona 2013, Zamość 2015.

W poszukiwaniu twórczych inspiracji chętnie wyrusza na wyprawy. Szczególnie ceni urocze polskie zakątki i piękne włoskie krajobrazy.

Niniejsza wystawa to pierwszy indywidualny pokaz twórczości autorki, od prac powstałych w szkole średniej, po obrazy i rysunki z ostatnich lat.

Otwarcie wystawy odbędzie się 19 lutego, o godz. 19.00.

Więcej prac autorki - annakwiatkowska.net