„Podróże przez lądy i oceany -  poznajemy największy kontynent na Ziemi”

Zajęcia warsztatowe dla dzieci ( 6-12 lat)

Termin zajęć: 9 -12.02 ( wtorek -  piątek), w godz. 11- 14.
Miejsce: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 10

I  DZIEŃ (9.02)  „Państwo Środka” (Chiny).

Azjatycką wyprawę rozpoczniemy podróżą do Chin; dowiemy się, ile kilometrów liczy najsłynniejszy mur świata, co to była armia terakotowa, spróbujemy jedzenia pałeczkami, nauczymy się pisać po chińsku (kaligrafia chińska). Przygotujemy się do świętowania Chińskiego Nowego Roku - wykonamy  świąteczne dekoracje, „koperty szczęścia”, skosztujemy ciasteczek z wróżbą.

(8 lutego – w chińskim kalendarzu  rozpoczyna się Rok Małpy - świętowanie trwa aż 14 dni);

II DZIEŃ (10.02)  – „Kraj wielu gatunków ryżu” (Wietnam)

Z Chin udamy się do Wietnamu; dowiemy się, jak przebiega świętowanie Nowego Roku w Wietnamie (święto TET), zaparzymy herbatę po wietnamsku, wykonamy herbaciane obrazki, ozdobimy filiżanki do herbaty.

III DZIEŃ (11.02) „ Kraj Kwitnącej Wiśni” (Japonia)

Kontynuując świąteczne  podróże po krajach Azji udamy się do Japonii;  dowiemy się,  jakie święta poświęcone są dzieciom (Hinamatsuri - Dzień Dziewczynek i jego chłopięcy odpowiednik Tango no sekku (święto Chłopców). Nauczymy się  kilku słów po japońsku, wykonamy papierowe laleczki kokeshi.

IV DZIEŃ (12.02) – „Malownicze Indie”

Podczas ostatniej podróży do Azji udamy się do Indii, na współczesną indyjską ulicę; przyjrzymy się życiu mieszkańców, zobaczymy, co nas w Indiach zaskoczy; poznamy tańce indyjskie, ozdobimy figurkę słonia, zaprojektujemy własne bindi.

Podczas każdego spotkania na dzieci czekać będą miłe niespodzianki.