2 marca (sobota), godz. 11.00

Wielcy artyści: kropki, kropeczki - Georges Seurat

SZTUCZKI ZE SZTUKĄ to cykl zajęć o sztuce dla dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania wprowadzają w świat historii sztuki, przybliżają postacie wielkich artystów, tak polskich jak i zagranicznych zajmujących się róznymi dziedzinami sztuki. Podczas spotkań odkrywamy tajemnice ich twórczości. Zajęcia łączą część teorwtyczną i warsztatową, maja charakter interaktywny.

Podczas marcowego spotkania poznamy twórczość neoimpresjonisty GEORGES'A SEURATA. Ten znany francuski malarz XIX wieku jest twórcą techniki malarskiej zwanej pointylizmam. Polega ona na nakładaniu obok siebie drobnych plamek barwnych, które zlewając się w oku widza dają efekt nieuchwytności światła.

Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 756 76 00 wew. 17

Czas trwania: ok. 60 min.

Wstep 10 zł

Miejsce spotkań: Przestanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9

 

Georges Seurat 1888         1024px Georges Seurat 026

Artysta Georges Seurat i jego praca, obraz olejny malowany na płótnie "Sekwana w La Grande Jatte" z kolekcji Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych w Belgii.