Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 odbędzie się 2 października 2019 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno Multimedialnego w Piasecznie, przy ul. Jana Pawła II 55. Wejście do Strefy Kultury CK i Biblioteki Publicznej, parter.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do UTW oraz stałych słuchaczy. Zapisy dla stałych oraz nowych słuchaczy przez stronę internetową: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/14416


Informacje: Joanna Samojlik, mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 798 248 859


Harmonogram spotkańZajęcia na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku kierowane są do wszystkich seniorów, którzy czują, że warto dodawać życia do lat a nie lat do życia!

Będziemy wspólnie miło spędzać czas, wspierać się i rozwijać. Będziemy ćwiczyć umysł, ciało i ducha.

Naszym dotychczasowym i nowym słuchaczom proponujemy:


Cotygodniowe stacjonarne wykłady
z różnych dziedzin wiedzy, od historii sztuki poprzez nowe technologie do psychologii. Postaramy się, aby prowadzone w zrozumiały i ciekawy sposób wykłady miały wysoki poziom merytoryczny.


Wykłady wyjazdowe i lekcje muzealne
np.: Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego Centrum Nauki Kopernik i inne.


Spotkania okolicznościowe i integracyjne, koncerty, wycieczki.


Dodatkowo, serdecznie zapraszamy do udziału w cyklicznych zajęciach Centrum Kultury dedykowanych seniorom miedzy innymi: Plastyka i malarstwo, Joga, Rękodzieło, Siłownia umysłu…


Nie stawiamy wymagań dotyczących wieku i poziomu wykształcenia. Nasi słuchacze nie zdają żadnych egzaminów. Rok akademicki składa się z dwóch semestrów: pierwszy obejmuje miesiące październik-styczeń, a drugi: luty-maj. Przerwa w ferie zimowe - 2 tyg.

Czesne 80 zł/semestr (obejmuje wykłady, koncerty).


Zajęcia dodatkowe CK, wycieczki, bilety wstępu podczas wyjazdów edukacyjnych są dodatkowo płatne.


Chętnych do dołączenia do grupy zapraszamy do kontaktu z koordynatorem.


Koordynator UTW – Joanna Samojlik

Tel. 798 248 859
Adres e-mail Uniwersytetu Trzeciego Wieku -
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.