Zapraszamy na spektakle, które będzie można obejrzeć w marcu w ramach cyklu Bajkowe Niedziele. Więcej informacji na plakacie oraz w poszczególnych wydarzeniach w naszym kalendarzu: www.kulturalni.pl/bajkowa-niedziela

BAJKOWY PLAKAT 2019 nowy

kontakt styczen2019 baner bedzie zmiana terminu


UWAGA - ZMIANA TERMINU KONCERTU ZESPOŁÓW INCIDENTAL MUSIC I WIEŻA BAJZEL!


Z przyczyn niezależnych od organizatorów, musimy zmienić termin koncertu z daty 1.02.2019 r. na inny! Informacje o nowym terminie podamy wkrótce! Prosimy śledzić informacje na naszej stronie oraz w wydarzeniu: www.facebook.com/events/1054921218025655/

Z uwagi na Żałobę Narodową - koncert zespołu Sprirituals Singer Band zostaje przeniesiony. Został zmieniony również tytuł koncertu.

15 lutego (piątek), godz. 20:00 SPIRITUALS SINGERS BAND – „Od Georgii do Liverpoolu”. W programie: szeroki wachlarz utworów - od pieśni plantacyjnych z Południa Stanów Zjednoczonych (spiritual), poprzez najbardziej popularne standardy jazzu tradycyjnego i swingu, a kończąc na popularnych piosenkach zespołu The Beatles. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Bilety w cenie 30 złotych.

Więcej informacji o koncercie w kalendarzu: https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1159-spirituals-singers-band

Piaseczyński Sztab WOŚP został rozliczony. Zebrana kwota - 201.059,80 złotych.

Dziękujemy!

To najnowsza propozycja Centrum Kultury - gradka dla kinomanów oraz wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Podczas spotkań, poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych, wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi dyskutujemy nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki.

Spotkania prowadzą twórcy projektu Fundacji Generator „Kinoterapia” – Karolina Gierdys – Majkut ( kulturoznawca, autorka tekstów dotyczących oddziaływania sztuki filmowej na widzów, trenerka) oraz Marcin Majkut ( kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener).

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w październiku 2017 r., dotyczyło MUZYKI ( „Whiplash”, 2014, reż. Damien Chazelle) a gościem specjalnym był Jan Młynarski – muzyk, kompozytor. Drugie, listopadowe spotkanie dotyczyło TEATRU ( „Birdman”BIRDMAN , 2014, reż. Alejndro Gonzaleza Inarritu) a gościem wydarzenia był Wiesław Komasa – aktor, wykładowca warszawskiej PWST. Trzecie spotkanie ( styczeń 2018) dotyczyło SZTUK WIZUALNYCH. Poza obejrzeniem filmu ( „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, 2010, reż. Banksy) publiczność spotkała się z Pawłem Althamerem – rzeźbiarzem, performerem.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Sztuka Mówi już 23 stycznia o godz. 19.00. Gość - gitarzysta , kompozytor Marcin Żabiełowicz (Hey, Baika). Szczegóły dotyczące spotkania, znajdują się w kalendarzu: www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1200-spotkanie-z-cyklu-sztuka-mowi


Najbliższe spotkania w ramach cyklu Sztuka Mówi: www.kulturalni.pl/kalendarz/sztuka-mowi

Kolejne spotkania w cyklu:

20 lutego, godz. 19.00

13 marca, godz. 19.00