bajkowy zakatek

Drodzy bajkowi widzowie, dyskusje, rozmowy i nerwy pogodowe, decyzją koordynatorki wydarzenia PRZENOSIMY bajki do Domu Kultury. Zapraszamy serdecznie na spektakl "Fintikluszki folkowe okruszki" do naszego budynku przy ul. Kościuszki 49. Wpadnij 10 lipca o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Festiwal im. Witolda Maliszewskiego to cykl koncertów muzyki klasycznej dedykowanych piaseczyńskiemu kompozytorowi z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie Sztuka i Pasja. Miejsce: Kościoły dekanatu piaseczyńskiego.

Witold Maliszewski - polski kompozytor, dyrygent i pedagog. Urodził się 20 sierpnia 1873 roku w Mohylowie na Podolu. Był założycielem i dyrektorem (1913–1921) Konserwatorium w Odessie, które wykształciło wielu muzyków światowej sławy. Terror bolszewicki zmusił kompozytora do opuszczenia Odessy w 1921 roku i przyjazdu do Warszawy. W Warszawie Maliszewski był dyrektorem Państwowego Konserwatorium Muzycznego, przemianowanego na Wyższą Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina (1922–1927) oraz prezesem Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego (1925–1928) . W roku 1927 pełnił funkcję przewodniczącego jury I Konkursu Chopinowskiego. 10 listopada 1933roku „za zasługi na polu twórczości i pedagogiki muzycznej” został odznaczony przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Najsłynniejszym uczniem W. Maliszewskiego był Witold Lutosławski. Witold Maliszewski zmarł 18 lipca 1939 w Zalesiu Dolnym. Jego grób znajduje się na piaseczyńskim cmentarzu parafialnym przy ul. Kościuszki. Był kompozytorem konserwatywnym, pozostającym pod wpływem neoromantyków rosyjskich, zwłaszcza swego nauczyciela, Rimskiego-Korsakowa oraz Głazunowa. Do najważniejszych dzieł Maliszewskiego należy: 5 symfonii, 3 kwartety smyczkowe, balety Boruta i Syrena, Requiem (1930), Missa Pontificalis (1930), Koncert b-moll na fortepian i orkiestrę (1938), Kwintet smyczkowy d-moll oraz Wielka kantata biblijna.

Szczegóły na podstronie: Festiwal im. Witolda Maliszewskiego.

 

 

12 maja 2019 roku w godz. 12.00-17.00 odbędzie się "Krótka przerwa, festiwal odpoczynku" – rozstrzygnięcie konkursu "Piaseczyński Questing" oraz rodzinna gra miejska "Tajemnice Parku Książąt Mazowieckich", animatorzy, "Czytelnia", leżaki.

Miejsce: Piaseczno, Park Miejski im. Książąt Mazowieckich, ul. Chyliczkowska. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno, Stowarzyszenie C.D.N.

Więcej informacji: Krótka przerwa - festiwal odpoczynku.

BANER satyr bialy v2 wyprzedane bilety

Informujemy, że bilety na Wtorek z satyrą zostały WYPRZEDANE. 

kandydat baner frugi wyprzedane

Informujemy, że bilety na sobotni spektakl "Kandydat" zostały WYPRZEDANE.

W dniach 28-30 marca 2019 roku, po raz dwudziesty w piaseczyńskim Domu Kultury odbędzie się Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA.

Pomysłodawcą i dobrym duchem Festiwalu jest Ewa Kłujszo, aktorka, reżyserka, pedagog, twórczyni kilkunastu grup teatralnych działających przy Centrum Kultury w Piasecznie.

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFka to konfrontacja dorobku zespołów teatralnych oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną.

W imprezie biorą udział grupy teatralne z terenu całej Polski, a w jury zasiadają aktorzy teatralni i filmowi, instruktorzy, a także znawcy teatru. W każdym roku na scenie Domu Kultury prezentuje się ponad 30 teatrów w czterech kategoriach wiekowych:
- przedszkola (ta kategoria jest przeglądem, a nie konkursem)
- szkoły podstawowe klasy 1-4
- szkoły podstawowe 5-8
- szkoły ponadpodstawowe i studenci.

Jurorzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z instruktorami grup, nagradzają najciekawsze spektakle w danej kategorii, a także reżyserię, scenariusz autorski i scenografię. Przyznają nagrody i wyróżnienia aktorskie młodym adeptom tej sztuki.

EFFka to trzydniowe święto Teatru. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają tę dziedzinę sztuki, sami grają w zespołach teatralnych lub chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się i zobaczyć, jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr.

W jury festiwalu zasiądą:
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński,
- Grzegorz Emanuel,
- Hanka Brulińska,
- Sławomir Holland,
- Małgorzata Ostrowska-Królikowska.  

Patronat medialny: Kurier Południowy, Przegląd Piaseczyński, Gazeta Piaseczyńska, Piasecznonews.pl, Naszepiaseczno.pl, Moi-Mili.pl

Więcej informacji na: EFFKA - Festiwal Małych Form Teatralnych 2019
oraz fanpage'u Festiwalu: www.facebook.com/FestiwalEFFKA/

 

Grupy teatralne zakwalifikowane do udziału w festiwalu:

EFFCIA 28 marca 2019
1. Przedszkole Publiczne Ala i Kot KROKUSY
2. Publiczne Przedszkole „Bajka” ZESPÓŁ „BAJKA”
3. Przedszkole Niepubliczne Domek Elfów KRASNALE I SKRZATY Z DOMKU ELFÓW
4. Publiczne Przedszkole Bajka RYBUSKI
5. Przedszkole nr 8 TEATR „ÓSEMKA”
6. Niepubliczne Przedszkole Nutka Grupa Czerwona
7. Niepubliczne Przedszkole Teatralne „Zaczarowana Dorożka” TEATR ZACZAROWANA DOROŻKA
8. Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” TYGRYSKI
9. Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia GRUPA KOTKI
10. Szkoła Podstawowa w Jazgarzewie OD DESKI DO DESKI
11. Przedszkole nr 1 w Piasecznie ZERÓWECZKA JEDYNECZKA
12. Radosne Przedszkole JEŻYKI

EFFKA dziecięca (klasy 1-4 i klasy 5-8) 29 marca 2019
1. SOSWU w Piasecznie ISKIERKA
2. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu POCZEKALNIA 006
3. Nasz Teatrzyk w Szkole w Chylicach DRAMABANDA
4. Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie KLASA 2 E
5. Prywatna Szkoła Podstawowa nr 72 w piasecznie ZGRAJA Z ZIELONEJ
6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie SZKOLNE KOŁO TEATRALNE ZOŚKI
7. Nadarzyński Ośrodek Kultury KABARET BIEDRONI
8. Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie MASKARADA
9. Szkoła podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim MINI KACPEREK
10. Szkoła podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim KACPEREK
11. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Mińsku Mazowieckim KRYSZTAŁKI
12. Parafia pw. Matki Bożej Ostrobramskiej TEATR BAŁAŁAJKA

EFFKA młodzieżowa 30 marca 2019
1. Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski the M.A.S.K.
2. Fundacja Scena Przyfabryczna SCENA PRZYFABRYCZNA
3. Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej SCENA 05
4. Liceum Filmowe , gen. Zajączka 7 DZIERŻONGNIA
5. ZSRCKU w Piasecznie WIWERNA
6. Urząd Gminy w Wyszkowie Młodzieżowy Teatr Profilaktyki FARSA
7. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie TYMCZASOWA GRUPA TEATRALNA „WYPADEK”
8. Szkoła Podstawowa im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu SZOLNY TEATR LALKI I AKTORA

Zapraszamy na spektakle, które będzie można obejrzeć w marcu w ramach cyklu Bajkowe Niedziele. Więcej informacji na plakacie oraz w poszczególnych wydarzeniach w naszym kalendarzu: www.kulturalni.pl/bajkowa-niedziela

BAJKOWY PLAKAT 2019 nowy

kontakt styczen2019 baner bedzie zmiana terminu


UWAGA - ZMIANA TERMINU KONCERTU ZESPOŁÓW INCIDENTAL MUSIC I WIEŻA BAJZEL!


Z przyczyn niezależnych od organizatorów, musimy zmienić termin koncertu z daty 1.02.2019 r. na inny! Informacje o nowym terminie podamy wkrótce! Prosimy śledzić informacje na naszej stronie oraz w wydarzeniu: www.facebook.com/events/1054921218025655/

Z uwagi na Żałobę Narodową - koncert zespołu Sprirituals Singer Band zostaje przeniesiony. Został zmieniony również tytuł koncertu.

15 lutego (piątek), godz. 20:00 SPIRITUALS SINGERS BAND – „Od Georgii do Liverpoolu”. W programie: szeroki wachlarz utworów - od pieśni plantacyjnych z Południa Stanów Zjednoczonych (spiritual), poprzez najbardziej popularne standardy jazzu tradycyjnego i swingu, a kończąc na popularnych piosenkach zespołu The Beatles. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Bilety w cenie 30 złotych.

Więcej informacji o koncercie w kalendarzu: https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1159-spirituals-singers-band

Piaseczyński Sztab WOŚP został rozliczony. Zebrana kwota - 201.059,80 złotych.

Dziękujemy!

 

To najnowsza propozycja Centrum Kultury - gradka dla kinomanów oraz wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Podczas spotkań, poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych, wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi dyskutujemy nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki.

Spotkania prowadzą twórcy projektu Fundacji Generator „Kinoterapia” – Karolina Gierdys – Majkut ( kulturoznawca, autorka tekstów dotyczących oddziaływania sztuki filmowej na widzów, trenerka) oraz Marcin Majkut ( kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener).

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w październiku 2017 r., dotyczyło MUZYKI ( „Whiplash”, 2014, reż. Damien Chazelle) a gościem specjalnym był Jan Młynarski – muzyk, kompozytor. Drugie, listopadowe spotkanie dotyczyło TEATRU ( „Birdman”BIRDMAN , 2014, reż. Alejndro Gonzaleza Inarritu) a gościem wydarzenia był Wiesław Komasa – aktor, wykładowca warszawskiej PWST. Trzecie spotkanie ( styczeń 2018) dotyczyło SZTUK WIZUALNYCH. Poza obejrzeniem filmu ( „Wyjście przez sklep z pamiątkami”, 2010, reż. Banksy) publiczność spotkała się z Pawłem Althamerem – rzeźbiarzem, performerem.

 

 

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Sztuka Mówi już 23 stycznia o godz. 19.00. Gość - gitarzysta , kompozytor Marcin Żabiełowicz (Hey, Baika). Szczegóły dotyczące spotkania, znajdują się w kalendarzu: www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1200-spotkanie-z-cyklu-sztuka-mowi


Najbliższe spotkania w ramach cyklu Sztuka Mówi: www.kulturalni.pl/kalendarz/sztuka-mowi

 

Kolejne spotkania w cyklu:

20 lutego, godz. 19.00

13 marca, godz. 19.00

W piaseczyńskim Domu Kultury, 23 lutego 2019 r. w godz. 16.00-18.30 po raz pierwszy zostanie zorganizowany 1 Polish Making of, czyli przegląd reportaży o kulisach powstawania filmów. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy.


Polish Making of – to robocza nazwa przeglądu więcej niż kilkunastu reportaży z kulis realizacji najnowszych polskich filmów fabularnych, z małą dygresją historyczną (także filmową). Co oznacza w ogóle słowo „making of”? Jest to skrót myślowy od sformułowania making of a film, czyli robienie filmu. Inne określenie anglojęzyczne to behing the scenes, czyli „za kulisami”. Jedno i drugie oznacza praktycznie to samo – możliwość obejrzenie detali realizacyjnych i pracującej ekipy filmowej z drugiej strony kamery. „Film o filmie” pojawia się niekiedy jako dodatek do płyty DVD, pod nazwą właśnie making of lub po prostu Z planu. Nie każdy producent planuje równoległe z realizacją filmu kręcenie wideofilmu ze sposobów inscenizacji, pokazanie sprzętu zdjęciowego czy postprodukcyjnego. Niekiedy ten dodatek uzupełniony jest o wypowiedzi reżysera i innych głównych realizatorów oraz aktorów. Należy przypuszczać że making of a film ma swoich wielu fanów!


Polish Making of jest pierwszym w Polsce przeglądem reportaży z polskich produkcji ostatnich lat. Udało się już zagwarantować udział reportaży o kulisach powstawania filmów „Wołyń”, „Ostatnia rodzina”, „Kler”, „Kobiety mafii 1”, „Narzeczony na niby”, „Na planie”, „Karbala”, „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”, „Zgoda”, i wielu innych. Uzupełnieniem przeglądu będzie atrakcyjny making of z realizacji filmów Virtual Reality 360° „Kartka z powstania” oraz „Poza ciałem”, z udziałem reżyserów i producentów. Dodatkową atrakcją będzie szybki quiz ze znajomości polskich filmów z nagrodami w postaci płyt DVD.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na 27. finał WOŚP w Piasecznie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniach, które odbędą się w dniach 12-13 stycznia 2019 roku. Więcej szczegółowych informacji o poszczególnych wydarzeniach, można znaleźć w naszym kalendarzu: www.kulturalni.pl/kalendarz/wosp-2019

 

WOSP plakat A2 foto

Nie masz pomysłu na prezent? Na stronie kulturalni.pl/kup-bilet znajdziesz bilety na nasze koncerty i wydarzenia! Bilet to świetny pomysł na niestandardowy prezent. To okazja do podarowania garści niezapomnianych wzruszeń, radości i refleksji.

Radosnych Świąt
życzy
Centrum Kultury w Piasecznie 

swiateczne bilety na prezent 2018

Informujemy, że wszystkie bilety na najbliższą Bajkową Niedzielę są już WYPRZEDANE.

Dziękujemy za zainteresowanie i zachęcamy do śledzenia naszego fanpage Centrum Kultury w Piasecznie oraz naszej strony www.kulturalni.pl , gdzie informujemy o kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach kulturalnych. 

 

bilety wyprzedane bajkowa niedziela list do mikolaja grudzien 2018

Spokojnych, prawdziwie świątecznych Świąt Bożego Narodzenia.

życzą
kulturalni

 

zyczenia boze narodzenie 2018

 

8 stycznia 2019 roku o godz. 20.00 w ramach Wtorku Jazzowego zapraszamy na koncert "Krajewski smooth jazz". Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 zł.  

 

Szczegółowe informacje umieściliśmy w naszym kalendarzu: https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1162-krajewski-smooth-jazz oraz w wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/953953424813969/ Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage, gdzie będziemy umieszczać kolejne informacje dotyczące tego wydarzenia.

BANER wosp

 

13 stycznia 2019 roku o godz. 17:30 odbędzie się koncert finałowy WOŚP 2019 w Piasecznie, podczas którego wystąpi: Cleo, Kolorofonia i Dj Martin Rosa. Miejsce: parking miejski przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Wstęp wolny. Gwiazdą XXVII Finału jest CLEO, natomiast support zapewnią: KOLOROFONIA oraz DJ MARTIN ROSA. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

 

Szczegółowe informacje umieściliśmy w naszym kalendarzu: https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1165-koncert-wosp-2019-w-piasecznie oraz w wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/317883788823610/ Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage, gdzie będziemy umieszczać kolejne informacje dotyczące tego wydarzenia.

Informujemy, że bilety na spektakl Marka Bukowskiego są wyprzedane. 

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/693493204383275/

 

BANER bukowski wyprzedane

Grudzień wypełniony po brzegi kulturą. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na grudzień 2018 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy!

 

kalendarz centrum kultury piaseczno grudzien 2018

dolujaca 2018 2

Jest to wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na "świat wokół nas". Motto Festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego brzmi "Smutek - to radość inaczej".

Centrum Kultury w Piasecznie zachęca artystów do składania wniosków o przyznanie stypendium twórczego.

W sobotę (14.07) na Skwerze Kisiela koncert inaugurujący cykl letnich koncertów na Skwerze Kisiela. Usłyszemy zespół Enerjazzer, który zaprezentuje nam stary, klasyczny jazz w najlepszym wydaniu!

Młodszych i starszych zapraszamy na Wieczorynki, czyli cykl bajek w nowo utworzonym Zakątku Kultury (skwer pomiędzy Urzędem Gminy a Przystankiem Kultura).

Dom Kultury w okresie wakacyjnym czynny w godz. 8.00 - 16.00. Zapraszamy na imprezy plenerowe! :)

„Do dzieła! – edukacja poprzez sztukę ulicy” – projekt wielopokoleniowy dla seniorów, dzieci powyżej 10 lat, młodzieży i osób z niepełnosprawnością. Warsztaty prowadzą znani artyści.

do dziela 07 2018

22 września (sobota) – godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu Perfect!

1września ( sobota) – godz. 12.00 – 22.00
Żabieniec, Uroczysko ZIMNE DOŁY
Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Nadleśnictwo Chojnów, Centrum Kultury w Piasecznie

Pomysłodawcą festiwalu i współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego. Wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na "świat wokół nas". Motto Festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego brzmi "Smutek - to radość inaczej".
W programie: konkursy na dołującą piosenkę autorską oraz na sponurzenie dowolnej wesołej piosenki, recitale, koncerty. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Tadeusz Woźniak.

MUZYKA NA SKWERZE
Cykl letnich koncertów plenerowych
Piaseczno, Skwer Kisiela

22 czerwca (piątek) – godz. 19.30
Piaseczno, Skwer Kisiela, Park Miejski

Tradycyjne już wicie wianków (w tym roku z zespołem KŁOSOWIANKI), spektakl świętojański w reżyserii Joanny Chułek i obrzęd z teatrami pod wodzą Anki Kolanowskiej, pomysłodawczyni obchodzenia Sobótki w Piasecznie.

Noc Kupały zwana jest też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą, sobótką lub sobótkami. Było to słowiańskie, pogańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w najkrótszą noc w roku, czyli zwykle z 21 na 22 czerwca. To święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, powszechnie obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, ale również w podobnym charakterze na obszarach zamieszkiwanych przez ludy bałtyckie, germańskie i celtyckie, a także przez część narodów wywodzących się z ludów ugrofińskich, np. Finów i Estończyków. W X-XI stuleciu – Kościół, nie mogąc wykorzenić z obyczajowości ludowej corocznych obchodów pogańskiej sobótki, podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską. Nadano kupalnocce patrona Jana Chrzciciela i zaczęto nawet zwać go Kupałą, z racji tego, że stosował chrzest w formie rytualnej kąpieli (w obrządku wschodnim). Centrum Kultury w Piasecznie od ponad dwudziestu lat organizuje w czerwcu wydarzenie (luźno związane z tym prastarym świętem) pod nazwą „Obrzęd Nocy Świętojańskiej”.

16 czerwca (sobota) – godz. 11.00–15.00
Zalesie Dolne, Górki Szymona
Organizatorzy: Stowarzyszenie C.D.N., Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno

Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Latawców – kameralnego święta beztroskiego zachwytu nad światem. Spotkajmy się żeby chwycić w garście beztroskę rodzinnych momentów, zachwyt nad pędzącą ku lecie przyrodą, dziecięcą radość spoglądania w niebo i policzków zaróżowionych od rozwijanego w biegu sznurka!
Tegoroczna edycja po raz kolejny dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Między innymi zbudujemy na świeżym powietrzu własne latawce, weźmiemy udział w warsztatach bębniarskich, staniemy do rywalizacji w turnieju gier planszowych, przede wszystkim jednak w pędzie codziennych obowiązków znajdziemy chwilę by pobyć razem, poleżeć na leżaku, wystawić twarz do słońca i cieszyć się sobą!

W okresie czerwiec - sierpień - kasa biletowa Domu Kultury nieczynna.

5 czerwca (wtorek) – godz.19.30

WTOREK TEATRALNY – TEATR PO 20-tej „Nagi Król”

Eugeniusz Szwarc „Baśń dla dorosłych”. Adaptacja, scenariusz, reżyseria – Ewa Kłujszo.           

Muzyka – Tomasz Kłujszo

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury).Wstęp wolny

 

 

13 czerwca (środa) – godz.18.30

TEATR FELIX – „ Co z tym internetem?”

Scenariusz autorski na podstawie improwizacji dzieci. Reżyseria Ewa Kłujszo, oprawa muzyczna – Ziemowit Kłujszo

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Wstęp wolny

 

 

14 czerwca (czwartek) – godz.18.00

TEATRALUSZKI – „Małpeczka TITA”

Na podstawie tekstu Zofii Wójcik. Scenariusz, reżyseria – Ewa Kłujszo. Muzyka – Tomasz Kłujszo

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Wstęp wolny

 

BANER eko

Kolejność występów podczas XXIV Festiwalu Piosenki Ekologicznej i Turystycznej
Impreza odbędzie się w dniu 17 maja 2018 (czwartek) w sali Domu Parafialnego Parafii Św. Anny w Piasecznie.
Organizatorami imprezy jest Centrum Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie.

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety w cenie 20zł dostępne w sprzedaży od 24 kwietnia w kasie Domu Kultury lub na www.kulturalni.pl

wiosna muzyczna 2018

Piaseczyńska Wiosna Muzyczna to cykl koncertów muzyki poważnej – kameralnej i chóralnej – uzupełniony prelekcjami z historii muzyki.

Oto długo wyczekiwana lista teatrów i placówek zakwalifikowanych do udziału w festiwalu EFFka, 12-14 kwietnia 2018 roku, wraz z planowanym harmonogramem występów!

Szanowni Państwo,

Już teraz pragniemy zaprosić Państwa na najbliższe Świeczowisko, które odbędzie się 18 maja w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49

10 marca (sobota) – godz. 18.00
ZAŚLEPIENIE – monodram w wykonaniu Aleksandry Łaszyn ( Teatr „Po 20tej”)

YUKO zima

Gratka dla fanów muzyki poważnej a w szczególności Fryderyka Chopina! 28 lutego o godzinie 19 recital Yuko Kawai!

W programie: Preludium cis-moll op. 45 oraz 24 Preludia op. 28.

Zapraszamy do Domu Kultury (Kościuszki 49) na godzine 19:00. Bilety dostępne przez internet oraz w kasie Domu Kultury.

BAJKOWY BANER

W najbliższą niedzielę, tj. 25 lutego, zapraszamy wszystkie dzieciaki na Bajkową Niedzielę. Teatr "Małe Mi" zaprezentuje przedstawienie "Igraszki z Dropsem".

Troje znakomitych muzyków: skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz kontrabasista jazzowy Piotr Rodowicz, stworzyli przepiękny projekt zatytułowany „CHOPIN NA STRUNACH”.

 

Zawsze nurtowała ich myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą. Wszystkie utwory tego projektu, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina.

W programie, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom. Jest to więc bardzo ciekawa propozycja dla melomanów kochających muzykę Chopina, którzy są otwarci na wszystko co świeże, twórcze i może się pojawić we współczesnej sztuce.

W programie koncertu znajdują się m.in.: Mazurek A moll op 7 no 2, Nocturn Es Major op 9 no 2, Walc A moll op 34 no 2 , Mazurek G moll op 67 no 2 oraz Grande Valse Brillante op 18.

Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do elity polskich i europejskich wiolinistów jazzowych. Zdobył wiele nagród m.in. Złoty Smyczek na MFSJ im. Zb. Sejferta w Szczecinie, pierwszą nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą, Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej, wyróżnienie na Jazz Juniors. Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii. 6 krotnie magazyn Jazz Forum w ankiecie Jazz Top ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. 2 razy nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa.

Piotr Rodowicz ukończył wydział instrumentalny w Berklee College Of Music w Bostonie i Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzowym oraz Akademię Teologii Katolickiej w Warszawie. Współpracował m.in. z Joshem Redmanem, Bobem Moseseme, Igorem Butmanem, Skipem Haddenem, Walterem Davisem, Bob Winiker Big Bandem, Jeoffem Kiesserem, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem. W 1992 r. założył, wraz z Henrykiem Majewskim, Wydział Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i jest tam nieprzerwanie wykładowcą.

Romuald Erenc ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary oraz studia podyplomowe w Bundesakademie fur Musikalische Jugendbildung w Trossingen (Niemcy). Jest adiunktem na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Publikuje artykuły w „Świat Gitary klasycznej i akustycznej”. Jest autorem licznych aranżacji i opracowań na gitarę i zespoły kameralne, które publikowane są w duńskim wydawnictwie „Bergmann Edition”.

Wstęp: 20 PLN

Bilety dostępne na https://www.kulturalni.pl/kalendarz/event/793-chopin-na-strunach oraz w kasie Domu Kultury.

SZTUKA MÓWI - Cykl filmów o sztuce 

Moderator - Marcin Majkut

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Wstęp wolny

W najnowszych propozycjach Centrum Kultury, mamy gradkę dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotykają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Każdorazowo oprócz pokazu filmu razem z moderatorem i zaproszonym gościem dyskutujemy nie tylko o obejrzanym dziele, ale również o roli sztuki w życiu człowieka.

 

 

Szanowni Państwo,
godziny pracy Domu Kultury przedstawiają się następująco:

 • poniedziałek - piątek: 9:00 - 20:00
 • pozostałe dni: otwarte na godzine przed imprezą

Kasa biletowa czynna:

 • wtorek, piątek: 16:00 - 20:00
 • środa: 10:00 - 14:00
 • oraz na godzinę przed imprezą biletowaną. Bilety do nabycia również na stronie biletyna.pl.

Zapraszamy!

WTOREK JAZZ banerek

Po kilku latach spotkań w niedzielne wieczory, wróciły ( za namową stałych bywalców) WTORKI JAZZOWE. Najbliższy - 5 grudnia o godz. 20.00 w Sali Domu Kultury ( ul. Kościuszki 49). Usłyszymy „Body Launguage” – projekt Tria Michała Wierby w składzie: Michał Wierba – fortepian, Marcin Chatys – bas, Szymon Piotrowski – perkusja.

SZTUKA MOWI listopad baner

W najnowszych propozycjach Centrum Kultury, mamy gradkę dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. To drugie spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, podczas którego poza wyświetleniem oskarowego BIRDMANA porozmawiamy z moderatorem ( Marcin Majkut) i zaproszonym gościem ( Wiesław Komasa) nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki i jej wpływu na życie człowieka.

Krzysia Górniak Trio - koncert promujący najnowszy album "Moments" wydany przez Polskie Radio.

Znakomita gitarzystka Krzysia Górniak zagra w doborowym składzie muzyków: Łukasz Makowski - kontrabas, Marcin Jahr - perkusja.

Zapraszamy do sali widowiskowej DOMU KULTURY W PIASECZNIE, ul. Kościuszki 49, 05-500 Piaseczno.
Spektakle będą odbywały się o godz. 14.30 i 16.00

18 października Centrum Kultury w Piasecznie rusza z cyklem filmów SZTUKA MÓWI. Cykl ten będzie poruszał zagadnienia związane z różnymi dziedzinami sztuki, ale przede wszystkim ukaże czym jest prawdziwa pasja. Przy każdym pokazie filmowym planowane jest spotkanie z artystą, które będzie korespondowało z tematyką wyświetlanego dzieła.

Po komisyjnych przesłuchaniach do Muzycznego Hyde Parku przy Ogrodowej (9.IX) zakwalifikowali się:

 • Lilac
 • Pallid Black
 • The Royal Buskers
 • Rebound

Pozostałym zespołom bardzo dziękujemy za zainteresowanie i przesłanie zgłoszeń.

Gwiazdą wieczoru będzie Adam Bień - wokalista, muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent.W wieku 16 lat założył swój pierwszy zespól 4 Life, z którym odniósł wiele sukcesów (m.in. 1 miejsce na Festiwalu Twórczości Studenckiej FETUS 2000, finał w programie "Droga do gwiazd").

adam bien foto 2

teatralny zakatek

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!

W związku z warunkami atmosferycznymi TEATRALNY ZAKĄTEK (Teatr 4 Miasto) w dniu 12 lipca odbędzie się o godzinie 18.00 w sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo, w okresie wakacyjnym Dom Kultury czynny będzie w godzinach 8:00-16:00.

Zapraszamy na nasze imprezy plenerowe - szczegóły w Kalendarzu.

Jak co roku zapraszamy na obchody Nocy Świętojańskiej.
Więcej informacji tutaj!

Od maja do sierpnia, w piątkowe wieczory, zapraszamy na koncerty w ramach cyklu Rynek Muzyczny.
Więcej informacji tutaj!

Trwają zapisy na Warsztaty Śpiewu Białego (sobota, 10 czerwca, godz. 11:00, sala Domu Kultury)!
Więcej informacji tutaj!

Protokół z przyznania nagród na XVIII Festiwalu Małych Form Teatralnych 2017 w kategorii „EFFCIa” - przedszkola.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Piaseczna i okolic do włączenia się w zbiórkę zużytych biletów. Młody twórca - Patryk Krenzelak zgłosił się do nas z pomysłem stworzenia instaliacji. Postanowiliśmy mu pomóc i wesprzeć go w jego działanich, do czego zachęcamy także Państwa. Przeczytajcie jaki list wysłał do nas Patryk. 

 

Udręczeni pasażerowie!

Jako młody i kreatywny twórca, wraz z towarzyszącą mi wróżką, pragnę skonstruować instalację artystyczną. Potrzebuję jednak do tego waszej pomocy. Materiałem, z którego chcę wykonać instalację, są bilety pochodzące z komunikacji miejskiej. Niestety, mimo rutynowych wojaży, mój bagaż doświadczeń nie mieści w sobie na tyle dużo dowodów odbytych przejazdów abym mógł w stu procentach spełnić swój zamysł artystyczny. W związku z tym, zwracam się do was z prośbą o wsparcie mojego projektu.

Z nieskrywaną radością przyjmę wszelkiego rodzaju wykorzystane bilet komunikacji miejskiej. Nie ważne czy wsiedliście do autobusu/metra/tramwaju/samolotu czy pociągu. Każdy z nich jest dla mnie na wagę złota!
(Wejściówki do metra to nie bilety)

Dla osoby, która wykaże się największą aktywnością (ilość zebranych biletów) przewidziany jest rysunek "Pani Grzybiarki", mojego skromnego autorstwa. Dodatkowo, każdy kto wesprze mój projekt, zostanie (wedle życzenia) uwzględniony jako osoba zaangażowana w tworzenie projektu.

Temat instalacji pozostanie jeszcze tajemnicą, jednak mogę zapewnić, że wasze katusze związane z procesem gromadzenia owych biletów zostaną zauważone.

Punkty zbiórki znajdują się w Domu Kultury, Przystanku Kultura, Bibliotece Publicznej i filiach bibliotecznych w Piasecznie. 

Osoby, które chcą powalczyć o rysunek Pani Grzybiarki powinny przynieść zapakowane bilety razem z danymi kontaktowymi do punktu zbiórki w Domu Kultury w Piasecznie (ul. Kościuszki 49) do 28 czerwca, albo wysłać je pocztą (wraz z danymi kontaktowymi) na adres:

Katarzyna Resiak,

ul. Kościuszki 49

05-500  Piaseczno

z dopiskiem bilety.

zbiórka biletów

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA jest już pełnoletni! W przeciągu 18 lat na festiwalowej scenie wzięły udział teatry pracujące przy szkołach czy centrach kultury. 

Celem festiwalu jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr. Bo Teatr to ból duszy, ale i leczenie śmiechem, to zabawa formą, i poszukiwania plastyczne, taniec, śpiew, rytuał i kto wie, co jeszcze?

W tym roku  w jury Festiwalu zasiedli: Artur Pontek, Kasia Pawłowska, Marcin Masztalerz i Sławomir Holland. 

Szczegółowy protokół poniżej:

Nagrody i wyróżnienia  EFFka 2017 kategoria młodzieżowa

NAGRODY w kategorii „Najciekawszy Spektakl”:

 1. Teatr „Miniatura”
 2. Teatr „Drewno”
 3. Ernest Jarosiński- monodram

Wyróżnienia:

 1. Teatr „Expoart” za scenografię oraz debiut z życzeniami dalszego rozwoju
 2. Teatr  „Art-cool” za choreografię
 3. Teatr „Kolej-Na” za gotowość i improwizacje w ekstremalnych warunkach
 4. Teatr  „Vivo” za sięgnięcie po poruszający problem dojrzewania, buntu i resocjalizacji
 5. Teatr „Prima Aprilis”  za żart primaaprilisowy

Nagrody Aktorskie:

 1. Ernest Jarosiński za kreację aktorską w monodramie Dynastia Miziołków
 2. Aleksandry Sierpień za rolę Panny Młodej w sztuce „Etiuda z Wesela”

Wyróżnienia Aktorskie:

 1. Zespołowe dla teatru „Miniatura”  
 2. Zespołowe dla  teatru „Beton”
 3. Aleksandra Przychodzka
 4. Karen Caruso
 5. Iza Kalinowska
 6. Albert Lach
 7. Łukasz Gawroński
 8. Wiktoria Szcześniak
 9. Kamila Rucińska

NAGRODA w kategorii:

Reżyseria- Ewa Cielesz za spektakl „Biurok-racja”

Scenariusz Autorski- Alicja Ostromecka za „Cichociemność”

Scenografia - Anna Kolanowska za spektakl „Mały Książę” 

Przyznane nagrody i wyróżnienia – EFFKA 2017 kategoria dziecięca


NAGRODY w kategorii „Najciekawszy Spektakl”:


1. „Kabaret Biedronki”
2. Teatr „Horrorek”
3. „Teatrzaki”

Wyróżnienia:

1. Teatr „A Co!”
2. Teatr „DramaBanda” 
3. Teatr z ZSP Józefosław 
4. Wilanowski Teatr Tańca„Kontrast”

Wyróżnienia Aktorskie:


1. Sonia Malinowska z Teatru DramaBanda za rolę Kapitana Haka w spektaklu „Piotruś Pan”
2. Lena Szymańska z Teatru World School Team za rolę Lily w spektaklu „Alice in Wonderland”
3. Kacper Cieślik z Teatru A Co! Za rolę Praktosia w spektaklu „Pierwszy Człowiek Świata czyli Krew, pot i łzy”
4. Ida Nosek z teatru World School Team za rolę Seven w spektaklu „Alice in Wonderland”
5. Agata Złoch z Teatru DramaBanda za rolę Wendy w spektaklu „Piotruś Pan”


NAGRODA w kategorii: 

Reżyseria- Anna Kolanowska za spektakl „Królewna Śnieżka” 

Scenariusz Autorski- Ewa Cielesz za spektakl „Cioteczka” 

Scenografia – Dagmara Dygas za spektakl „Alice in Wonderland”

Zakończyliśmy lokalne eliminacje do konkursu Warszawkiej Syrenki. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta. Tym razem do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się 

 • Gaja Wasiak
 • Marysia Pryzmont
 • Patryk Zwierzyński

Poniżej pełne protokoły z obrad jury.

 

Syrena 2017 1

Syrena 2017 2

Syrena 2017 3

Z dniem 1 lutego br. Kasa Biletowa (sprzedaż i przedsprzedaż biletów) w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 czynna będzie:

 • wtorek, piątek: 15.30 - 21.30
 • środa: 9.00 - 13.00
 • oraz na godzinę przed imprezą biletowaną.

Bilety w przedsprzedaży dostępne w Kasie Biletowej.

To był wyjątkowy dzień, wyjątkowy wynik i wyjątkowy rekord. W 2017 roku w Sztab WOŚP Piaseczno zebrał ponad 207 tyś złotych. Z dumą, radością i ogromnymi pokładami wdzięczności chcemy podziękować wszystkim, bez których nie byłoby to możliwe. Dziękujemy tym, którzy wystąpili dla nas z dobroci serca, a także tym, którzy przekazali produkty żywnościowe i służyli każdą pomocą. Dziękujemy także wolontariuszom z Piaseczna, Lesznowoli, Tarczyna i Prażmowa, a także dobroci Mieszkańców. DZIĘKUJEMY


wspierają nas

 

PIASECZNO2017 1

Tym razem Centrum Kultury będzie gościć wyjątkowych aktorów. Podopieczni Domu Dziecka w Pęcherach przygotowują przedstawienie dla potrzebujących dzieci. Dziewczyna z zapałkami ze szczęśliwym zakończeniem, to ich popozycja na zimowe popołudnie.

Przedstawiamy Państwu naszą propozycję na najbliższy tydzień. Zachęcamy do spędzenia tego czasu z kulturalnymi.

BANERY maly meloman

Zobaczie, co się u nas działo w 2016 roku. Podjęliśmy próbę podsumowania.  Mamy nadzieję, że zobaczymy się z wami w 2017 roku! Pełni sił do pracy.

HONEYMOON

Przedstawiamy Państwu naszą propozycję na najbliższy tydzień. Zachęcamy do spędzenia tego czasu z kulturalnymi.

sztukatorzy baner 2016

Perły Mazowsza to plebiscyt, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie najlepszych przedsiębiorców, najciekawszych ofert turystycznych w regionie, najpopularniejszych wydarzeń  oraz najpopularniejszych sportowców/klubów/trenerów.

perły mazowsza

Anna seniukTrochę z przekąsem, a trochę sentymentalnie upłynął nam piątkowy wieczór w Domu Kultury. Wszystko za sprawą Anny Seniuk i Magdaleny Małeckej-Wypich, które w koncertowo i poetycko zaczarowały publiczność.

Anna Seniuk z typową dla siebie radością i lekkością wprowadziła publiczność w romantyczną opowieść. Ze sceny przybliżała postać Stanisława Balińskiego (twórcy poematu) przeplatając to żartami z życia. Publiczność miała okazję uśmiechnąć się słuchając opowieści jak to pewna kobieta w kolejce rozpoznała Seniuk dopiero po głosie. Aktorka zdradzała również swoje sposoby na zdobycie kobiecych komplementów. Jej zdaniem noszenie za dużych sukienek to sprytny sposób, aby usłyszeć jak bardzo się schudło.

Nastrój nieco zmienił się kiedy Seniuk na scenę zaprosiła swoją córkę Magdalenę Małecą-Wypich. To właśnie ona jest autorską wywiadu rzeki. Jak mówiła Seniuk ze sceny:

- Broniłam się przed napisaniem książki przez 70lat, ale w końcu poprosiłam swoją córkę, aby ją napisała. Okazało się, że wcale nie jestem taka fajna. Ona mnie zna od urodzenia i mówi – Nie. Co ty mówisz. Wcale taka nie jesteś.

Po krótkim wstępie publiczność w końcu została oczarowana suitami Jana Sebastiana Bacha w transkrypcji na altówkę, a po każdym z nich Anna Seniuk opowiadała o sztuce śladami minionej epoki.

Na każdy kroku można było zobaczyć wielki kunszt aktorski profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Każde słowo było wypowiedziane prawdziwie z należną mu intonacją i wrażliwością. Przerywane dźwiękami z altówki stanowiło wybitną ucztę dla fanów teatru i muzyki.

W dobrej  atmosferze czas szybko płynął, dlatego godzinny koncert zakończył się wręczeniem kwiatów przez zastępcę dyrektora Centrum Kultury - Katarzynę Hernik.

To jednak nie był koniec spotkania z artystkami. Zaraz po koncercie zarówno aktorka jak i autorka wywiadu rzeki spotkały się odbiorcami. Wśród miłych pogawędek był czas na podpisywanie książki. W podziękowaniu, w każdej dedykacji znalazł się narysowany przez Annę Seniuk kwiatek. To właśnie ma być wstęp dla czytelnika, bo w książce frasobliwa Anna Seniuk opowiada o swojej walce z nowotworem i karierze aktorskiej, a wszystko to przeplatane spojrzeniem dziecka, które dorasta w domu wśród artystów. 

śWIETLIKIO poezji, książkach, internecie i pomyśle na życie, z Marcinem Świetlickim – liderem Świetlików rozmawiał Artur Rumianek.

AR: Ile już lat gra ten zespół? Dwadzieścia?

MŚ: Dwadzieścia cztery…

AR: I nie nudzi Wam się?

: Mnie się nudzi, chłopcom nie.

AR: To co Cię trzyma?

MŚ: Jakaś lojalność, brak innych ciekawych zajęć…

AR: I sądząc po liczbie ludzi na widowni, dobrze, że tak jest.

MŚ: Na frekwencję nie narzekamy, zapełniamy każdą salę. No, tak do stu osób… To się chyba bierze z tego, że wbrew obiegowej opinii ludzie lubią piosenki, których nie słyszeli. Bo w radiu nas nie słyszeli raczej. Krążą tam gdzieś w legendach jakichś… Teraz podbiliśmy swoją popularność, bo napisaliśmy protest w sprawie plagiatu Dody, więc spodziewamy się milionów fanów Dody, którzy będą protestować.

AR: Widziałem na facebooku. I przyznam, że byłem zaskoczony, że Marcin Świetlicki zaczął z niego korzystać.

: Kilka tygodni temu, zdenerwowany tym, że byle gnój może mnie oczerniać na swojej stronie facebookowej, założyłem sobie konto, chociaż się zarzekałem, że nigdy go nie będę miał. Ale to tylko taki profil informacyjny – gdzie będę, jaką książkę wydam i tak dalej. Ludzie niedoinformowani są.

AR: Na brak zajęć chyba nie narzekasz?

MŚ: Granie i pisanie zajmuje mi cały czas. Poza tym… Psa wyprowadzam. Do roboty od początku stycznia 2004 nie chodzę żadnej. I bardzo to sobie chwalę. Wreszcie mogę zarabiać jakieś pieniądze, bo w pracy się nie da. Teraz wydałem nowa książkę - „Drobna zmiana” się nazywa.

AR: Polityczna sprawa …

MŚ: Jaka polityczna! Tom Waits miał płytę „Small Change”. A ja wydałem ciekawą rzecz, bo to są wiersze zapisane prozą. Ale to nie jest proza poetycka. Po prostu nie chciało mi się już w tych słupkach pisać, to ciągiem zapisałem…

AR: Widziałem też na półce w księgarni coś w rodzaju śpiewnika…

MŚ: Wyszło to rok temu. Zebrałem wszystkie piosenki, bo czasami bardzo różniły się od wierszy. Często nie były zapisywane w książkach. Wyszło tego sto kilkadziesiąt chyba, napisanych przez dwadzieścia parę lat. W dodatku piosenki często były nagrywane z innymi zespołami, nie tylko ze Świetlikami, więc wszystko sobie zebrałem i wydałem. A co!

AR: Dobrze żyje poeta w Polsce?

MŚ: Dobry poeta tak. Słaby musi chodzić do pracy.

AR: Wracając do facebooka. Nie zamierzasz go wykorzystywać do publikowania własnych przemyśleń?

MŚ: Jak mnie poniesie to tak. Jak umarł Cohen to umieściłem okolicznościowy wierszyk. Ale to nie jest jakieś przeproszenie się z techniką. Ludzie są oburzeni. Nawet ci, którzy od wielu lat korzystają z tego są oburzeni, że ja się tym zająłem. Ale jak mieli przez tyle lat takie cenne narzędzie i gówno z tym zrobili, to trzeba wkroczyć i pokazać, jak się tym narzędziem operuje i już.

AR: A z innych też będziesz korzystał?

MŚ: Z jakich innych?

AR: Twitter, Instagram…

MŚ: Nie no. Do tego dojrzewam. Jak zostanę jakimś królem to wymyślę jakiegoś nowego facebooka albo coś innego. A tak naprawdę z tym Facebookiem było tak, że moja narzeczona go ma, a ja jej ciągle zaglądałem przez ramię. A jak mnie coś wkurzyło, to jej mówiłem „skomentuj to tak i tak”. I ona mi odppowiadała – załóż swojego, to będziesz sam komentował… I w końcu założyłem, bo tyle głupoty ludzkiej wychodzi w całym internecie, że trzeba z tym porządek zrobić. A jak? Tylko przez internet.

fot. Monika Iwanow

Zaczynamy nasz kolejny, kulturalny tydzień. Tym razem szczególnie chcemy zaprosić Państwa na poetycko-muzyczną opowieść Anny Seniuk i Magdaleny Małeckiej oraz koncert Andrzej Jagodziński TRIO.  

 

Anna Seniuk

W piątek 2 grudnia o godzinie 20:00, swoją poetycko-muzyczną opowieść przedstawi Anna Seniuk. Bilety w cenie 40zł wyłącznie w przedsprzedaży.

Wieczór w Teatrze Wielkim to opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fanów teatru ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów.

Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem - także ból porażki.

Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: - Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej/wyjątkowej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej.

Oprawę muzyczną zapewni wybitna skrzypaczka Magdalena Małecka, kameralne otoczenie Dom Kultury w Piasecznie, nie może zatem zabraknąć wyjątkowej publiczności. Zapraszamy

 

BANER jagodzinski

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu Niedzieli z Jazzem. Już 4 grudnia o godz. 19:30 w sali Domu Kultury wystąpi Andrzej Jagodziński Trio. Wstęp 20 zł.

W skład Trio wchodzą także wybitni muzycy Adam Cegielski - kontrabasista i Czesław Bartkowski – perkusista, którzy wspólnie koncertują już ponad 20 lat.

Andrzej Jagodziński to pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie waltorni. Muzyk z Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie.

W roku 1993 stworzył zespół firmowany swoim nazwiskiem - Andrzej Jagodziński Trio. Rok później ukazała się płyta Tria - "Chopin", która uznana została przez czytelników pisma Jazz Forum za płytę roku 1994, otrzymała nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego - Fryderyk '94 oraz laur Melomani '94 - nagrodę łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej. Andrzej Jagodziński nagrodzony został również nagrodą Trójki - Mateusz '94 za "Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce".

Zespół współpracował m.in. z włoskim pianistą Giovannim Mirabassim, grając koncerty na całym świecie. W roku 2003 nagrana została płyta "Giovanni Mirabassi & Andrzej Jagodziński Trio", która wydana także w Japonii przez długi czas utrzymywała się tam na najwyższych pozycjach w sprzedaży płyt jazzowych. W roku 2006 równolegle w Polsce i Japonii ukazała się kolejna płyta "C-minor" nagrana w tym samym składzie.

Tym razem muzycy zagrają dla piaseczyńskiej publiczności. Będzie to spotkanie z kulturą wysoką, na którym nie może Państwa zabraknąć.

 

KULTURALNE KALENDARIUM

1.12 godz. 10:00-Magiczny Świat Walta Disnay’a, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.Impreza współorganizowana z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno. WIĘCEJ>>

2.12. godz. 19:00 - wernisaż wystawy fotografii Leszka Wesołowskiego, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny. WIĘCEJ>>

2.12 godz. 20:00 - Anna Seniuk i Magdalena Małecka – Wieczór w Teatrze Wielkim, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 40 zł wyłącznie w przedsprzedaży. WIĘCEJ>>

3.12 godz. 11:00 - Sztuczki ze sztuką – warsztaty dla najmłodszych, Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10, wstęp 10 zł, obowiązują wcześniejsze zapisy. WIĘCEJ>>

3.12 godz. 15:00 - Klubowy Teatrzyk – spektakl Teatru Kuffer, Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, wstęp 12 zł. WIĘCEJ>>

3.12 godz. 16:00 - Spotkanie z Mikołajem, Klub Kultury w Chojnowie, ul. Klonowa 16, Orzeszyn, wstęp wolny. WIĘCEJ>>

4.12 godz. 19:30 - Niedziela z Jazzem - Andrzej Jagodziński Trio, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 20 zł. WIĘCEJ>>

5.12 godz. 18:00 - Dyskusyjny Klub Książki, Klub Kultury w Runowie, ul. Dobra 63, wstęp wolny. WIĘCEJ>>

6.12 godz. 10:00 i 11:00 - Księżniczka Muzalinda – spektakl muzyczny, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 8 zł. WIĘCEJ>>

6.12 godz. 20:00 - Kulturalne Biuro Podróży – Ameryka Południowa, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny. WIĘCEJ>>

Stacja- malarstwo Igora Przybylskiego

Wystawę można oglądać w Galerii Przystanek do 20.12, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9 WIĘCEJ>>

Leszek Wesołowski – fotografia

Wystawę można oglądać w Galerii Fryderyk do 19.01, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9 WIĘCEJ>>

Moje Piaseczno – wczoraj, dziś i jutro - wystawa pokonkursowa prac uczniów klas IV-VI zgłoszonych do gminnego konkursu plastycznego, Wystawę można oglądać do 30. 12, Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10. WIĘCEJ>>

Oddajemy do Państwa dyspozycji nasze kalendarium na miesiąc GRUDZIEŃ 2016. Tym razem będzie możliwość obejrzenia spektaklu teatru tańca, posłuchania muzyki jazzowej, wzięcia udziału w koncercie uczniów i absolwentów edukacji muzycznej Centrum Kultury.

Ze względu na świąteczny czas organizujemy dużo wydarzeń dla dzieci. Spotkania z Mikołajem odbędą się w Klubach Kultury w Chojnowie, Runowie, Złotokłosie i Bogatkach. Do Józefosławia zapraszamy na Klubowy Teatrzyj. W Domu Kultury dzieci będą bawić aktorzy podczas Teatranka, Filharmonii Narodowej i Muzalindy.

Zapraszamy też do udziału w warsztatach. Już na początku miesiąca Muzeum Regionalne zaprasza na "Sztuczki ze sztuką". Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak na obrazach mistrzów – Juliana Fałata, Pietera Brueghela czy Giotta – przedstawiana jest zima. Porozmawiają o tym ile kolorów może mieć śnieg i czy na obrazie zawsze jest biały. Natomiast Przystanek Kultura zaprasza najmłodszych na warsztaty plastyczno-kreatywne wokół bajki "Gang fałszywych Mikołajów" zajęcia poprowadzi Nika Jaworowska-Duchlińska. 

Więcej o naszych imprezach zajdzie Państwo w zakładce kulturalny kalendarz http://www.kulturalni.pl/kalendarz.

 

kalendarz

Po burzliwych dyskusjach udało się wyłonić lauretaów konkursu fotograficznego Centrum Kultury w obiektywie.

Tym bardziej miło nam powiedzieć, że jury zdecydowało nagrodzić prace:

 

I miejsce – Leszek Nowak za pracę „Momento M”

II miejsce – Joanna Ferlian-Tchórzewska za pracę „Ostatni krzyk”

III miejsce – Przemysław Peak za pracę „Wianki”.

 

Momento m małe 1 ostatni krzyk male wianki małe

 

Jury zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia (kwota 100zł w postaci karty podarunkowej do Marketu Saturn) dla

Piotra Michalskiego za pracę „Prasowanie na ostro”.

wwpiotrmichalski prasowanienaostro male

 

Wręczenie nagród nastąpi podczas Kiermaszu Świątecznego połączonego z Odpaleniem Choinki, w niedzielę 11 grudnia. 

protokół konkurs

Zaczynamy nasz kolejny, kulturalny tydzień. Tym razem szczególnie chcemy zaprosić Państwa na koncert zespołu Świetliki i RAP REWIR PIASECZNO.  

SWIETLIKI BANER

Na scenie Domu Kultury, w sobotę 26 listopada o godz. 20:00 wystąpi Marcin Świetlicki z zespołem, bilety w cenie 15zł.

Mało kto wie, że jednymi z pierwszych słuchaczy Świetlików byli Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. Zespół grający nostalgiczną poezję śpiewaną debiutował na spotkaniu poetów Na Głos w 1992 roku w Krakowie.

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy.

Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

W roku 2005 zespół wydał płytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę. Po ośmiu latach zespół nagrał album "Sromota".

W piaseczyńskim Domu Kultury Świetliki zaprezentują autorskie utwory.

 

raprewir

To będzie gratka dla miłośników muzyki Rap. Tym razem, w piątek 25 listopada o godzinie 18:00 w sali Domu Kultury odbędzie się kolejny Rap Rewir Piaseczno.

To będzie wydarzenie. Tym razem wystąpi Kuba Knap, czyli polski raper urodzony w Londynie. Chodź reprezentuje młode pokolenie może pochwalić się już kilkoma udanymi projektami. Jego debiutancki album "Lecę, chwila, spadam" dostępny w powszechnej sprzedaży zadebiutował na 3. miejscu polskiej listy przebojów - OLiS.

Dla piaseczyńskich słuchaczy zagra także Przemek "MuzaMan" Fryc. To urodzony w 1992 roku beatboxer. Tą sztuką zajmuje się od ok. 2009 roku. Jednak pierwszy beatbox usłyszał wtedy, gdy starszy brat przyniósł do domu debiutancki album legendarnej Paktofoniki. Od sześciu lat jest członkiem ekipy Side By Side, ale oprócz tworzenia muzyki MuzaMan prowadzi warsztaty na terenie całego kraju przekazując swoją wiedzę i umiejętności zarówno osobom, które już robią beatbox, jak i tym, którzy dopiero zaczynają.

Oprócz headlinerów na rapowej scenie wystąpią także ZEN, CARGO, DJ MARIANO MBH, DOKTOR, MAGIA PERSWAZJI, ZWIERZU. Całość poprowadzą RUFIN MC, DJ SKRZYDLATY i STASZEK SELEKTA.

Wstęp na Rap Rewir będzie możliwy od godziny 18:00. Od 18:30 każdy, kto będzie chciał może spróbować swoich sił przed publicznością, bo organizatorzy zapewniają wolny mikrofon. Koncerty rozpoczną się od 19:00. Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasie Domu Kultury. Zachęcamy do zachowania biletów, bo w trakcie wydarzenia odbędzie się losowanie gadżetów. 

 

KULTURALNE KALENDARIUM

24.11 godz. 19:30 – Sen Nocy Letniej – premiera Teatru Łups, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny. >> WIĘCEJ

25.11 godz. 18:00 – Rap Rewir Piaseczno – lokalne granie Rap'u od 1996 + goście, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 10zł. >> WIĘCEJ

26.11 godz. 15:00 – Klubowe Bajeczki - bajki wyświetlane z kliszy i czytane przez rodziców, Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

26.11 godz. 17:00 – Spotkanie z dyrektorem Teatru ROMA w Warszawie – Wojciechem Kępczyńskim, Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

26.11 godz. 20:00 – Świetliki – koncert, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 15zł. >>WIĘCEJ

27.11 godz. 15:30 – Niedziela Małego Melomana – Egzotycznie i rytmicznie, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 12zł. >>WIĘCEJ

29. 11 godz. 9:30 i 11:00 – Teatralny Poranek – cykl spektakli dla najmłodszych, Teatr Czwarte Miasto - Pchła Szachrajka, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 10 zł. >>WIĘCEJ

29.11 godz. 20:00 - proMODERN-koncert, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny. >>WIECEJ

Do 20.12 - wystawa malarstwa i fotografii Igora Przybylskiego "Stacja" - Galeria Przystanek, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. >>WIĘCEJ

 

BANERY szosty czyli pierwszy

Jest ich sześciu, ale każdy z nich to inna historia, inny wokal i inne emocje. Każdy oddzielnie brzmi pięknie, ale dopiero jak zaczynają brzmieć razem czuć magię muzyki.

Kunszt wykonawczy, znajomość wielu technik wokalnych, a nade wszystko bardzo dobra wewnętrzna komunikacja pomiędzy śpiewakami oraz zaangażowanie i entuzjazm w podejmowaniu nowych wyzwań artystycznych sprawiają, że sekstet proMODERN ma przed sobą długą estradową przyszłość - mówi Daniel Cichy, redaktor naczelny PWM, krytyk muzyczny, który miał przyjemność współpracować z zespołem.

ProMODERN znalazł swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. Idealnie wpisał się w nurt i wypełnił lukę dla zespołu, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej. W skład sekstetu wchodzą wybitni śpiewacy-soliści, gruntownie wykształceni muzycy. Współpracujący z najlepszymi polskimi kompozytorami, stając się dla nich inspiracją. Soliści występujący na deskach teatrów w Polsce i na świecie.

Repertuar grupy obejmuje dzieła muzyki klasycznej ostatniego półwiecza i najnowsze kompozycje pisane dla zespołu.

Działaność zespołu została zauważona przez Akademię Fonograficzną, która 2015 roku przyznała im dwa Fryderyki. Statuetki za debiutancki album ''Where are you'' w kategoriach: Album Roku, Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa oraz w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. Od tego czasu muzycy nie przetaja koncertować grając coraz cześciej i więcej. 

Założycielem i liderem zespołu jest Piotr Pieron. Na ich debiutanckim albumie możemy wysłuchać utworów kompozytorów zaprzyjaźnionych z zespołem: Miłosza Bembinowa, Pawła Łukaszewskiego, Bartosza Kowalskiego i Andrzeja Borzyma juniora. ProMODERN brał udział w nagraniu płyty ''Musica sacra 5'' Pawła Łukaszewskiego, która otrzymała stautetkę w kategorii Album Roku - Muzyka Kameralna. 

Ich niezwykły kunszt będziemy mogli podziwiać w Piasecznie, gdzie zespół zgodził się wystąpić. Koncert odbędzie się 29 listopada o godz. 20:00, w sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp na koncert jest wolny. 

daukszewiczHurtowe dostarczanie humoru

O tym czy łatwo jest być Easy Riderem w czasach dobrej zmiany, z Krzysztofem Daukszewiczem rozmawiała Agata Napierska.

Agat Napierska: Pierwszy raz w Piasecznie?

Krzysztof Daukszewicz: Nie, o nie. Wie Pani, przez te wszystkie lata - a jestem już 40 lat na estradzie -  pewnie gdyby tak wziąć i policzyć, to na pewno ponad 10 razy.

AN: A już myślałam, że na mieszkańcach Piaseczna wykorzysta Pan swój żart. Kiedy ktoś Pana zatrzymuje w małym mieście na ulicy i mówi, że skądś Pana zna, to odpowiada Pan z uśmiechem, że jest burmistrzem tego miasta. A tu po prostu Pana znają…

KD: Ależ ja go wykorzystuję. Może nie w Piasecznie, ale czasami tak żartuję. Mówię: jestem burmistrzem, albo wójtem i wtedy, wie Pani jest straszna myślówa… Ale większość mnie jednak poznaje po głosie, bo ja mam bardzo charakterystyczny głos.

AN: Czytałam o tym, że zgodnie ze skalą Piotra Fronczewskiego, należy Pan do osób, których twarz jest znajoma, ale dopiero po głosie rozpoznawalne jest nazwisko. Jednak zastanawiam się, czy to jest ciągle aktualne? Po tylu latach pracy w Szkle Kontaktowym, ile to już lat?

KD: O, będzie 11 lat, ale cały czas rozpoznają mnie bardziej po głosie. Pomimo tego, że oglądalność Szkła jest bardzo duża i to w tej chwili jest publiczność rzędu 800 tysięcy i ciągle rośnie, to jednak jest to w niszowej stacji..

AN: W niszowej stacji? Jak to?

KD: No tak to jest niszowa stacja, nie ma jej na multipleksie, ani telewizji naziemnej. Oglądają Ci, co mają przekaz satelitarny.

AN: No i Internet.

KD:  No chyba coś tam jest w internecie, ale ja dokładnie nie sprawdzałem. Jednak Szkiełko oglądają ludzie o określonym wieku. To jest taki target 50 plus w górę. Dlatego jak chodzę po ulicach, to młodzież mnie w ogóle nie kojarzy.

AN: Może nie wyciąga Pan ręki do młodego widza? Na Facebooku Pana nie ma, na Instagramie i Twitterze Pana nie ma, Pana strona internetowa nie była aktualizowana od 2011,  no i jedyne co znalazłam to fakt, że wszystkie Pana płyty są na Spotify.

KD: To, że są wszystkie moje płyty to ktoś poza mną to zrobił, nie wiem kto. Szczerze mówiąc. Ja się posługuję komputerem, ale nigdy mnie nie wciągnął. Mam tyle jeszcze książek do przeczytania, muzyki do posłuchania, filmów do obejrzenia, że życie w internecie mnie mało interesuje. Już zrobili kiedyś ze mnie oligarchę i właściciela trzech jezior, a ja po prostu stanąłem w obronie tych jezior, więc lepiej tam nie być.

AN: Rozumiem zatem, że jeżeli nie podróżowanie po internecie to podróżowanie w realu. Ile kilometrów już Pan przejechał w tym roku?

KD: ok 50 tysięcy.

AN: A CB Radio działa?

KD: Tak, tak. Jak będzie Pani na moim spotkaniu to tam trochę ze sceny poopowiadam co tam nowego u mobilków się dzieje. Ale wie Pani, że ja już przejechałem ok 2,5 mln km przez życie. I jeszcze trochę pojeżdżę, bo lubię jeździć samochodem, lubię w nim słuchać muzyki, mam tam rzeczy do notowania i dyktafonik, więc dla mnie to jest jeszcze jedno miejsce do pracy. Notuję nawet podczas drogi. Oczywiście jak muszę coś zanotować to zatrzymuję się i notuję, bo pamięć jest ulotna, a czasami padnie w radio jakieś takie zdanie, że jeżeli się tego nie zanotuje, to potem trzeba szalonej rekonstrukcji, aby dojść do tego zdania.

AN: Co tam Pana ostatnio ujęło, w takim razie?

KD: Ostatnio… to nie w samochodzie, ale przysłali mi internetem, że jedna Pani powiedziała, że Pan prezes Kaczyński może być potomkiem króla Chrobrego i to szczerze mówiąc mnie zainspirowało i chyba powstanie coś na ten temat. Jednak nie sądziłem, że aż tak głębokie ma korzenie.

AN: Łato jest być takim Easy Riderem w czasach, gdy Sprawiedliwość i Prawda nie dla wszystkich znaczą to samo?

KD: Nawet wróciłem do tej piosenki. Wprowadziłem ją do regularnego programu, bo wcześniej to miałem przygotowaną na bis. Natomiast ona teraz nabrała takiej aktualności, że praktycznie tam nie ma ani jednego słowa do weryfikacji… niestety. Ale żeby to jedna piosenka… Wczoraj miałem spotkanie z przyjaciółmi. Wziąłem gitarę i śpiewaliśmy stare piosenki i wyszło, że większość tych utworów to brzmiała, jakbym napisał je wczoraj, nawet chyba trochę bez sensu, bo to nie powinno być tak, że ktoś napisze coś 30 lat temu, a to jest nadal aktualne.

AN: Ale jest Pan pewien, że nadal jest aktualne, czy wróciło do aktualności?

KD: Jak go zwał tak zwał. Prawdą jest, że w międzyczasie ten świat bardzo się zmienił, kulturowo, urbanistycznie, a jeżeli te teksty nadal są aktualne, to nie jest dobrze. Okazuje się, że jakiś taki sposób myślenia tak wziął się i ostał. Dla mnie to po prostu przykre, bo to oznacza, że coś się tam zmarnowano po drodze.

AN: Może to jest teraz dobry czas dla takiej PRL-owskiej satyry politycznej.

KD: Wie Pani, dla mnie nigdy nie było problemu bycie satyrykiem. Ja mam różne pomysły na pisanie i to wcale nie musi być pisanie o polityce. Ja to czasami czuję się jak ten jeden z kotów, w tym dowcipie. Dwa koty idą przez pustynię, idą godzinę, idą drugą godzinę, idą trzecią i nagle jeden mówi do drugiego – stary ja nie ogarniam tej kuwety.  I ja się właśnie tak czuję. Czasami już tego nie ogarniam. Dzisiaj mam ze sobą swoją książkę Prosto z ambony, którą wczoraj odebrałem z hurtowni i jeszcze jej nie ma w żadnej księgarni. To są humoreski, moje felietony,  podobno niektóre bardzo śmieszne i praktycznie apolityczne, także można czasem coś takiego napisać. Mało tego, ja to już bym chciał nawet odpuścić tę politykę.

AN: A to da się tak?

KD: No właśnie w moim przypadku nie da się. To jest takie hurtowe dostarczanie humoru. Napisałem taką piosenkę, tj. Ballada o strasznych kredkach. Robi duże wrażenie na słuchających. Jadąc do was dopisałem jeszcze jedną zwrotkę, ale jeszcze jej nie umiem, więc nie będę śpiewał. To jest utwór, który w pierwszej fazie miał 3 minuty, potem 5, teraz ma około 7, ale myślę, że dojdzie do 10 minut, bo to jest piosenka rozwojowa i rozwija się razem z sytuacją, która się dzieje.

AN: No to dopisał Pan coś o nauczycielach pewnie…

KD: Nauczyciele tam są, ale w takiej wersji szczątkowej. Jest tam Minister.

AN: Edukacji?

KD: Akurat nie. Administracji Publicznej i Spraw Wewnętrznych.

AN: To dzisiaj będzie o menelach czy bardziej arystokratyczna korespondencja?

KD: Wszystkiego po trochu, bo mam nowe meneliki, np. strażnik miejski w jednym mieście mi opowiadał, że idzie na służbie przez park i trafił tam na dwóch meneli, którzy pili jakiś wynalazek z gwinta. No i podchodzą patrolem do nich i mówią - Wiecie panowie tutaj nie wolno pić alkoholu w parku, na co jeden z tych meneli mówi – To tylko opinia. Także mamy bardzo zaangażowane społeczeństwo w politykę.

AN: To może pora na kolejną część książki Tuskuland? Proponuję Szydłogród.

KD: Będzie oczywiście, ale pod inną nazwą. To będzie kontynuacja cyklu. Pierwsza książka się nazywała Pamiętnik IV Rzepy, druga to właśnie Tuskuland, a teraz wiosną powinno się ukazać Nareszcie w Dudapeszcie. Pod tym tytułem gramy też – jak się okazuje do końca tego roku – program w Teatrze Kamienica – i dzisiaj też dużo z tego programu zaprezentuję dziś w Piasecznie.

AN: Czego mogę Panu życzyć na chwilę przed występem?

KD: Zdrowia, bo z resztą sobie zawsze radzę.

AN: Dużo zdrowia, w takim razie i oby dobra zmiana Pana nie dosięgnęła.

KD: Już dosięgnęła, jest mnie mniej, a właściwie to w ogóle mnie nie ma w żadnych mediach publicznych, ale roboty mam dużo, wiec aby tylko było zdrowie, a będzie dobrze.

fot. Paweł Górski

Zaczynamy nasz kolejny, kulturalny tydzień. Tym razem szczególnie chcemy zaprosić Państwa na Recital Krzysztofa Daukszewicza i skorzystania z bogatej oferty dla dzieci. 

DAUKSZEWICZ baner

Krzysztof Daukszewicz zaczaruje publiczność

To będzie niesamowity wieczór. Na scenie Domu Kultury, w niedzielę 20 listopada o godz. 20:00 wystąpie Krzysztof Daukszewicz, a towarzyszyć mu będzie Mieczysław Grochowski.

Mało kto wie, że znany m.in. ze Szkła kontaktowego w telewizji TVN24 satyryk jest także poetą i felietonistą. Pisze teksty, które w zabawny, przewrotny sposób opisują codzienną rzeczywistość.

Często do jego utworów powstaje także muzyka i tak publiczność zgromadzona na jego recitalu będzie miała okazję wysłuchać specjalnie przygotowanych piosenek. Krzysztof Daukszewicz jest wspaniałym gawędziarzem toteż jego koncert to coś więcej niż spotkanie z muzyką. To bezpośrednia rozmowa z każdą osobą z publiczności.

Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 25 zł; w dniu imprezy 35 zł, do nabycia tylko w kasie biletowej w Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.

 

Kultura dla najmłodszych

W tym tygodniu Centrum Kultury zaprasza najmłodszych na koncert Filharmonii Narodowej, bajki z kliszy i klubowy teatrzyk.

FNDD

W piątek 18 listopada o godzinie 9:45, 10:45 i 11:45 zapraszamy najmłodszych na muzyczny spacer „Z piosenką pod rękę”. Podczas tej przechadzki najmłodsi będą mogli usłyszeć melodie z filmów Walta Disneya oraz piosenki z programu telewizyjnego „Domowe przedszkole”. Nie zabraknie utworów opowiadających o świecie magii, a także muzycznych zagadek. Koncert organizowany w ramach cyklu Filharmonia Narodowa – Dla dzieci. Bilet wstępu 8 zł.

W sobotę 19 listopada o godzinie 11:00 Wszechnica Rodzica zaprasza najmłodszych na seans bajek z retro rzutnika, a także wspólną podróż do krainy dźwięków. Bajki z kliszy to cykl spotkań dla najmłodszych odbywających się w Przystanku Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny.

A tych którzy chcą dać się oczarować teatrzykowi zapraszamy do Klubu Kultury w Józefosławiu (ul. Urocza 14), gdzie w sobotę, 19 listopada o godz. 13:00 bajkę "Koziołek Niematołek" zaprezentują aktorzy teatru KOP. Znany Koziołek będzie uczył się wraz z dziećmi poprawnej polszczyzny. Bilet wstępu 12 zł.

 

KULTURALNE KALENDARIUM

18.11 godz. 9:45, 10:45, 11:45 – Z piosenką pod rękę - Filharmonia Narodowa dla dzieci, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 8zł. >>WIĘCEJ

18.11 godz. 19:00 – Podsumowanie projektu DOM KULTURY +, Klub Kultury Zalesie Górne, ul. Białej Brzozy 3, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

19.11 godz. 11:00 – Bajki z kliszy, pokaz z retro rzutnika, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

19.11 godz. 13:00 – Klubowy Teatrzyk, "Koziołek Niematołek" - spektakl Teatru KOP, Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, bilety w cenie 12 zł >>WIĘCEJ

19.11 godz. 14:00 – Otwarcie Strefy Kultury – nowej filii Centrum Kultury, ul. Jarząbka 20/85, wstęp wolny. 

19.11 godz. 18:30 – Koncert "(nie)tylko klasyka" - koncert uczniów i absolwentów edukacji muzycznej Centrum Kultury, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

20.11 godz. 18:00 – recital Krzysztofa Daukszewicza, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w przedsprzedaży 25zł, w dniu imprezy 35zł. >>WIĘCEJ

20.11 godz. 18:00 - wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Stacja - Igora Przybylskiego, Galeria Przystanek, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

21.11 godz. 19:00 - Rodzeństwo pod lupą - spotkanie dla rodziców i opiekunów na temat radzenia sobie z konfliktami w rodzeństwie, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, bilety w cenie 10zł, obowiązują zapisy. >>WIĘCEJ

22.11 godz. 18:00 - wieczór autorski Czesławy Ochman-Rułkowskiej, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

22.11 godz. 18:00 - Klub Klasy Kobiet – spotkania różnych kobiet w różnym wieku, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39. >>WIĘCEJ

24.11 godz. 19:30 - "Sen Nocy Letniej" - Premiera teatru Łups!, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W tym roku Centrum Kultury wraz Urzędem Miasta i Gminy PiasecznoStarostwem PowiatowymParafią Św. Anny  i Związkami Kombatanckimi zaprasza na miejsce obchody Narodowego Święta Niepodległości.  Oprócz Mszy Świętej za Ojczyznę, złożenia kwiatów i przemówień oficjeli zapraszamy wszystkich na Piknik Niepodległościowy.

To właśnie w ramach pikniku odbędzie się Defilada "Polskie drogi do Niepodległości", będzie można zobaczyć i wejść do repliki samochodu Pancernego. Wszyscy zainteresowali będą mogli obejrzeć wystawę broni i uzbrojenia z różnych epok. Najmłodszych zapraszamy do wzięcia udziału w różnych konkursach wiedzowych

Zrobiliśmy też krótki research, aby dowiedzieć się jak kiedyś wyglądały obchody święta 11.11. Mimo że od odzyskania niepodległości przez Polskę minęło już 98 lat, uroczyste obchody upamiętniające ten wyjątkowy dlakraju czas świętujemy nieprzerwanie dopiero od 90 lat. 

Prawdą jest, że wcześniej, bo już 1937 roku ustawą sejmową zostało wprowadzone oficjalne Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. W poprzednich latach - począwszy od 1919 roku - obchodzono je zazwyczaj w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Niestety w okresie PRL-u to święto zostało wykreślone z kalendarza. 

W archiwalnych nagraniach z lat 20. i 30., które się zachowały, widzimy głównie parady wojskowe. Ale nie tylko w taki sposób obchodzono Święto Niepodległości. Jak je świętowano i jak to się zmieniało?

Cały czas prym wiodą parady wojskowe i pokazy uzbrojenia, choć towarzyszyły imtakże inne formy świętowania. Bardzo wcześnie organizowane były bale niepodległości, bale oficerskie. Jeśli były urządzanedefilady, to oprócz wojska defilowało przysposobienie wojskowe, harcerze,  Związek Strzelecki, organizacje paramilitarne, rozmaite środowiska społeczne... Starano się w II Rzeczypospolitej kształtować dumę z własnego państwa i własnego narodu.

 

Na podstawie http://www.rmf24.pl/kultura/news-jak-kiedys-swietowano-11-listopada-czuc-bylo-nastroj-euforii,nId,1055184

Zaczynamy nasz kolejny tydzień. Tym razem od 10 do 16 listopada chcemy zaprosić Państwa na Narodowe Święto Niepodległości, koncert zespołu Makagigi i Teatranek. 

 

teatranek

To cykl spotkań teatralnych dla najmłodszych. 13 listopada zapraszamy do Sali Domu Kultury na spektakl Teatru Kubuś - „ O Wilku i Czerwonym Kapturku” . Przekonamy się czy ta napisana na nowo przez Martę Guśniewską , stara, tradycyjna bajka ma szansę zakończyć się tak jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie.

Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Tak jest i tym razem. W bajce „O Wilku i Czerwonym Kapturku” tytułowy Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym Narratorem i wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech.

Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej, mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.

13 listopada godz. 10.00 i 11.30 - sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49, wstęp 12zł.

 

 

 

makagigi

Takiego muzycznego koktajlu w Sali Domu Kultury w Piasecznie dawno nie było. Jeśli lubicie Państwo jazz, afro, soul, czy… pop zapraszamy na cudowną podróż muzyczną z projektem Makagigi

Makagigi to zespół grający szeroko pojętą muzykę świata . Usłyszymy mało znane covery piosenek pochodzących między innymi z Capo Verdi, Ameryki Łacińskiej, Afryki, Hiszpanii, czy Portugalii. Są to aranżacje tworzone z inspiracji muzyką tych rejonów, okraszone autorskimi tekstami wokalistki zespołu.

W skład zespołu wchodzą :Wiktoria Kwiatkowska - wokal, Jacek Kawa - gitara, Damiango Zieliński - cajon, perkusjonalia, Deny Grzeszyk – sax

15 listopada godz. 20.00, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 10 zł. 

 

KULTURALNE KALENDARIUM 

 

11.11 godz. 09:00 – Narodowe Święto Niepodległości – Msza Święta, złożenie wiązanek, defilada, piknik historyczno-edukacyjny, pl. Piłsudskiego.

>>WIĘCEJ

 

13.11 godz. 10:00 i 11:30 – TEATRANEK „O wilku i czerwonym kapturku” - Spektakl Teatru Kubuś, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 12zł.

>>WIĘCEJ

 

15.11 godz. 20:00 – koncert zespołu Makagigi, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 10zł. >>WIĘCEJ

 

20.11 godz. 18:00 - wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Igora Przybylskiego, Galeria Przystanek, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39, wstęp wolny. 

 

Ruszyła nowa filia Centrum Kultury - Strefa Kultury na ul. Jarząbka 20/85 Zapraszamy na zajęcia teatralne, taneczne, cyrkowe, plastyczne i wiele innych. Więcej informacji na stronie www.kulturalni.pl/strefa-kultury lub pod numerem 505 856 669


WYSTAWY

do 13. 11 – Spotkania – wystawa malarstwa Wiesławy Nastały – Płaskocińskiej. Wystawę można oglądać w Galerii Fryderyk, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

do 13. 11 – Proces – Niebieski Pokój – twórczość Tomasza Siwińskiego. Wystawę można oglądać w Galerii Przystanek, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny. >>WIĘCEJ

do 19.11 – Koloryt Beskidu Niskiego – na skrzyżowaniu kultur - plenerowa wystawa plastycznej Grupy Piaseczna, Zdynia 2016, Muzeum Regionalne, plac Piłsudskiego 10, wstęp w godzinach otwarcia Muzeum. >>WIĘCEJ

 

Szanowni Państwo, informujemy, że kasa biletowa w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w dniu 8 listopada będzie czynna w godzinach 15:00 - 20:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zaczynamy listopad i już z początkiem miesiąca zapraszamy Państwa na świeczowisko zaduszkowe, pokaz filmu dokuementalnego, Dyskusyjny Klub Filmowy, Klub Klasy Kobiet, warsztaty dla dzieci i wystawy plastyczne. 

 

swieczowisko 4 11


Do wspólnego śpiewania piosenek z repertuaru tych co już odeszli zapraszamy państwa 4 listopada o godz. 19:30. Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.

Świeczowisko istnieje w piaseczyńskim Centrum Kultury od 1994 roku. Są to cykliczne spotkania, podczas których przy świecach słucha się piosenki literackiej w wykonaniu zespołu Parasol Poetica.

Impreza skierowana jest do tych, którzy przez „niebieskie okulary szukają swojego nieba do wynajęcia”. Pomysł na organizację tego typu spotkań, narodził się z fascynacji tzw. „poezją śpiewaną”, oraz chęci nawiązania do klimatu jaki daje ognisko – magia ognia, wzniosła atmosfera i poczucie wspólnoty.

Pomysłodawcą i moderatorem świeczowisk jest zespół Parasol Poetica, który ten koncert chce poświęcić takim twórcom jak Edward Stachura, Grzegorz Ciechowski, Agnieszka Osiecka czy Marek Grechuta.

 

linap

„Życie to nie teatr” – tak brzmi tytuł filmu o grupie teatralnej Centrum Kultury CHACHAHIHIHEHE, którego pokaz odbędzie się 5 listopada o godz. 17.00 w sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.

 

Jest to film dokumentalny o grupie nastolatków grających w teatrze. Dzieci wystawiane są na ciężkie życiowe próby, które niejednokrotnie je przerastają. Teatr pozwala im zapomnieć i nabrać odwagi do życia. O strachu, który dominuje w ich życiu, konfliktach i teatrze, który łagodzi to wszystko, daje spokój i poczucie wspólnoty.

Aleksandra Bańkowicz, realizowała film jeżdżąc za grupą CHACHAHIHIHEHE na próby i festiwale teatralne. Film pod międzynarodowym tytułem "Life is Not a Play" zostanie zaprezentowany w Chicago na International Children’s Film Festival (CICFF).

Zapraszamy wszystkich na jedyną projekcję filmu tego wyjątkowego dokumentu. Oprócz pokazu i prezentacji materiałów dodatkowych krótko zaprezentuje się również grupa Łups Improv, która podczas swojego występu pociągnie temat teatru i filmu.

"Życie to nie teatr"- scenariusz i reżyseria Aleksandra Bańkowicz, zdjęcia Marcin Studniarek, montaż Marta Prus, muzyka Łukasz Targosz. Wstęp wolny.

 

KULTURALNE KALENDARIUM

04.11 godz. 19:30 – Świeczowisko zaduszkowe, Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.  >>WIĘCEJ

 

5.11 godz. 11:00 – „Sztuczki ze sztuką” comiesięczne zajęcia dla dzieci. Ilość miejsc ograniczona. Koszt 10 zł od dziecka. Zgłoszenia (22) 7372399, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10.    >>WIĘCEJ

 

5.11 godz. 17:00 - „Życie to nie teatr” pokaz filmu dokumentalnego o grupie CHACHAHIHIHEHE w reż. A. Bieńkowicz, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.   >>WIĘCEJ

 

5.11 godz. 19:00 – Dyskusyjny Klub Filmowy REWERS, Temat przewodni: Twórczość A. Wajdy, Klub Kultury Józefosław, ul. Urocza 14.   >>WIĘCEJ

 

8.11 godz. 18:00 - Klub Klasy Kobiet, spotkania różnych kobiet w różnym wieku, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39.   >>WIĘCEJ

 

WYSTAWY

do 13. 11 – Spotkania – wystawa malarstwaWiesławy Nastały – Płaskocińskiej. Wystawę można oglądać w Galerii Fryderyk, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny.    >>WIĘCEJ

do 13. 11 – Proces – Niebieski Pokój – twórczość Tomasza Siwińskiego. Wystawę można oglądać w Galerii Przystanek, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny.      >>WIĘCEJ

do 19.11 – Koloryt Beskidu Niskiego – na skrzyżowaniu kultur - plenerowa wystawa plastycznejGrupy Piaseczna, Zdynia 2016, Muzeum Regionalne, plac Piłsudskiego 10, wstęp w godzinach otwarcia Muzeum.      >>WIĘCEJ

 

 

baner konkurs 2

 

Uwaga przedłużamy konkurs jeszcze o 5 dni. Wszyscy niezdecydowani mają szansę zgłosić swoje zdjęcia. Na formularze i kadry czekamy do 12.11. Ogłoszenie wyników nastąpi 15.11, w godzinach popołudniowych. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Uwaga konkurs! Jeśli masz zdjęcia z archiwalnych imprez organizowanych przez Centrum Kultury, które - Twoim zdaniem - posiadają walory artystyczne, wyślij je do nas i zdobądź atrakcyjne nagrody.

Do wygrania karty podarunkowe do MARKET SATURN o wartości 700 zł, 500 zł i 400 zł, które możesz wykorzystać na co tylko chcesz.

Maksymalnie 5 zdjęć wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., czekamy do 6 listopada 2016 r.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie www.kulturalni.pl.

Do każdego zgłoszenia musisz wypelnić formularz. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulamin konkursu

„Centrum Kultury w obiektywie.”

 

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE.

1. Niniejszy regulamin dalej “Regulamin” określa ogólne warunki uczestnictwa w konkursie pod nazwą „Centrum Kultury w obiektywie”, dalej “Konkurs”.

2. Organizatorem Konkursu jest Centrum Kultury w Piasecznie z siedzibą w Piasecznie (05-500) przy ulicy Kościuszki 49; NIP 123 12 35 005; Regon: 142738684 (dalej: „Organizatorem”).

4. Konkurs organizowany jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

5. Czas trwania Konkursu: od 21 października 2016 r. do 6 listopada 2016 r.

6. Uczestnikiem Konkursu może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna, która:

a) zamieszkuje na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,

d) w okresie od 21 października 2016 r. do 6 listopada 2016 r. wypełni formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej www.kulturalni.pl oraz zgłosi fotografie do Konkursu (dalej: Zgłoszenie Konkursowe”).

e) posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby niemające pełnej zdolności do czynności prawnych mogą wziąć udział w Konkursie pod warunkiem uzyskania uprzedniej pisemnej zgody opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego na uczestnictwo w Konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji czy taka zgoda została udzielona przez opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego.

7. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora oraz najbliżsi członkowie ich rodzin. Przez członków najbliższej rodziny rozumie się wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, małżonków rodzeństwa, krewnych w linii bocznej i osoby pozostające w stosunku przysposobienia.

8. Konkurs zostanie ogłoszony w szczególności na stronie internetowej www.kulturalni.pl oraz na fanpage www.facebook.pl/CentrumKulturyPiaseczno.

 

II. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. W Konkursie można brać udział wyłącznie osobiście, tj. niedopuszczalne jest dokonywanie Zgłoszeń Konkursowych w imieniu osób trzecich.

2. Udział w Konkursie jest bezpłatny oraz dobrowolny. Związane z nim udostępnienie danych jest całkowicie dobrowolne.

3. Warunkami udziału w Konkursie są:

a) zapoznanie się i akceptacja Regulaminu Konkursu;

c) wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji Konkursu i wydania nagród w Konkursie;

d) wypełnienie formularza konkursowego na stronie internetowej www.kulturalni.pl;

e) wyrażenie zgody na korzystanie ze zgłoszonej pracy fotograficznej i zawartych w niej utworów i wizerunków w zakresie określonym w Regulaminie, w szczególności w celu realizacji Konkursu,

f) działanie zgodnie z prawem i dobrymi obyczajami, w szczególności Uczestnicy powinni dbać, by Zgłoszenie Konkursowe nie zawierało treści sprzecznych z prawem, dobrymi obyczajami, naruszających prawa osób trzecich, jak również przedstawiających lub opisujących sytuacje lub zdarzenia, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi lub zwierząt;

g) niepodejmowanie działań, które w sposób niezgodny z prawem, Regulaminem lub dobrymi obyczajami mogłyby zapewnić przewagę nad innymi Uczestnikami.

4. Zgłoszenie konkursowe powinno odpowiadać wymogom wskazanym w Regulaminie, w szczególności zawierać:

- tytuł pracy (fotografii)

- imię i nazwisko,

- pseudonim,

- adres zamieszkania,

- telefon kontaktowy,

- adres e-mail.

5. Dokonanie Zgłoszenia Konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem Uczestnika, iż:

a) jest twórcą fotografii zgłoszonych w ramach Konkursu oraz przysługują mu niczym nieograniczone autorskie prawa majątkowe i osobiste do fotografii;

b) jest uprawniony do udzielania licencji oraz zezwoleń, o których mowa w Regulaminie;

c) udziela licencji na zasadach opisanych w § IV niniejszego Regulaminu;

d) posiada wszelkie niezbędne i nieodwołalne zgody osób widniejących na przesłanych fotografiach na rozpowszechnianie ich wizerunku, w szczególności na wykorzystanie przez Organizatora w zakresie o jakim mowa w pkt c) powyżej;

e) zobowiązuje się do zwalniania Organizatora od wszelkiej odpowiedzialności z tytułu roszczeń osób trzecich dotyczących naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich, w tym dóbr osobistych, praw autorskich, praw pokrewnych lub praw własności przemysłowej w związku z korzystaniem przez Organizatora z tych praw w przypadku gdyby którekolwiek z oświadczeń Uczestnika okazało się nieprawdziwe.

W przypadku wystąpienia takich roszczeń, Uczestnik zobowiązuje się do ich zaspokojenia i zwolnienia Organizatora od wszelkiej odpowiedzialności w tym zakresie. W przypadku, gdy Organizator byłby zobowiązany zgodnie z obowiązującym prawem do zapłaty jakiegokolwiek odszkodowania w związku z roszczeniami osób trzecich, o których mowa powyżej, Uczestnik zobowiązany jest niezwłocznie zwrócić Organizatorowi kwoty odpowiadającej tym roszczeniom oraz wszelkich wydatków związanych z nimi kosztów i wydatków łącznie z kosztami zastępstwa prawnego (procesowego).

6. Niedopuszczalne jest zgłaszanie do Konkursu fotografii, które:

a) naruszają prawa osób trzecich, w szczególności prawa autorskie i pokrewne, dobra osobiste oraz prawa własności intelektualnej;

b) zawierają treści niezgodne z prawem lub dobrymi obyczajami, w szczególności obraźliwe, wulgarne, pornograficzne, propagujące przemoc, nienawiść rasową lub religijną;

c) zawierają przekazy reklamowe;

d) są spamem lub niezamówioną informacją handlową;

e) zawierają uszkodzone pliki lub wirusy;

f) zawierają odnośniki do innych stron internetowych, w szczególności stron zawierających treści, o których mowa powyżej.

7. Wyłączona od udziału w Konkursie będzie osoba, co do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że podejmowała działania lub zaniechania, jakie w sposób niezgodny z prawem lub dobrymi obyczajami, mogły zapewnić tej osobie przewagę nad innymi Uczestnikami.

 

III. ZADANIE KONKURSOWE

1. Przedmiotem zadania konkursowego jest przesłanie przez Uczestnika fotografii do Organizatora za pomocą formularza zgłoszeniowego nawiązującej do tematu Konkursu.

2. Zgłoszone do Konkursu fotografie muszą być w formacie JPG, a wielkość przesyłanego pliku nie może przekroczyć 20 MB, ale krótszy bok zdjęcia musi mieć powyżej 1000px. Laureat zobowiązuje się do przesłania na prośbę Organizatora fotografii w rozdzielczości pozwalającej na wydruk dobrej jakości na potrzeby wydruku.

3. Zgłaszane do konkursu fotografie muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem/pseudonimem autora oraz tytułem pracy/fotografii. 

4. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 (pięć) fotografii w ramach całego Konkursu, z zastrzeżeniem, iż Uczestnik może wygrać maksymalnie jedną Nagrodę w całym Konkursie.

5. Uczestnik zgłasza fotografie poprzez wyłanie ich łącznie z podpisanym własnoręcznie formularzem zgłoszenia (może być skan). Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. W przypadku zgłoszenia do Konkursu kilku zdjęć przez tego samego Uczestnika, Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia identycznych zdjęć, które zostały zgłoszone jako kolejne.

6. W Konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie zostały - do momentu zgłoszenia fotografii w Konkursie – nagrodzone w ramach innego konkursu fotograficznego.

7. Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia zdjęć, które nie spełniają warunków Regulaminu Konkursu.

 

IV. PRAWA AUTORSKIE

1. Uczestnik Konkursu z chwilą zgłoszenia do udziału w Konkursie, jednocześnie udziela Organizatorowi licencji niewyłącznej do fotografii zgłoszonych w ramach Konkursu bez ograniczeń czasowych, ilościowych oraz terytorialnych na wszystkich znanych w dniu zgłoszenia do Konkursu polach eksploatacji, w szczególności: a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową; b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy; c) w zakresie rozpowszechniania utworu - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym; d) jednocześnie wyraża zgodę na wykonanie praw autorskich zależnych do fotografii i jej opracowań, w szczególności twórcze przekształcanie, przerabiania i adaptowania całości lub fragmentów, wielokrotne publikowanie w materiałach promocyjnych związanych z działalnością Centrum Kultury w Piasecznie (folderów, ulotek, kalendarzy), a także na stronie internetowej www.kulturalni.pl lub oraz wykorzystywanie ich w celach promocyjnych i marketingowych Organizatora.

2. Uczestnik upoważnia Organizatora do decydowania o oznaczeniu, sposobie oznaczenia lub braku oznaczenia ww. fotografii.

3. Organizator nie ma obowiązku wykorzystania ww. fotografii na żadnym z pól eksploatacji wymienionych powyżej.

 

V. OCENA FOTOGRAFII

1. Jury powołane przez Organizatora wyłoni 3 (trzech) laureatów Konkursu (dalej: „Jury).

2. Kryterium wyboru laureatów przez Jury oraz podstawą przyznania laureatom nagród jest oryginalność i kreatywność oraz walory artystyczne fotografii zgłoszonych do Konkursu.

5. Wyniki Konkursu zostaną podane na stronie internetowej www.kulturalni.pl do dnia 10 listopada 2016 r.

 

VI. NAGRODY

1. Nagrody przewidziane w Konkursie to: Nagroda Główna – I miejsce - karta podarunkowa do Market SATURN o wartości 700 zł.

II miejsce – karta podarunkowa do Market Saturn o wartości 500 zł

III miejsce – karta podarunkowa do Market Saturn o wartości 300 zł

 

Przez kartę podarunkową Organizator rozumie plastikową kartą typu pre-paid, stanowiącą odpowiednik gotówki, wystawianą na okaziciela, umożliwiającą dokonywanie zakupu towarów w dowolnym sklepie Saturn na terenie Polski. Nagrodę można wykorzystać w dowolnym sklepie Saturn na terenie Polski - Market Saturn z o.o. z siedzibą w Warszawie, adres: 02-222 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403979, o numerze REGON 145902629, o numerze NIP 7010327611

2. Laureaci zostaną powiadomieni o przyznanych Nagrodach w terminie 5 dni roboczych od daty rozstrzygnięcia Konkursu na adres e-mail lub telefonicznie.

3. Nagrody zostaną przekazane Laureatom Konkursu w terminie nieprzekraczającym 30 dni od daty ogłoszenia wyników.

5. Nagrody w Konkursie nie można zamienić na inną nagrodę, ani na ekwiwalent pieniężny.

6. W przypadku rezygnacji przez Laureata z Nagrody, Organizator zastrzega sobie prawo przyznania Nagrody kolejnemu Uczestnikowi wybranemu przez Jury, bądź w przypadku Nagrody Publiczności odpowiednio kolejnej osobie, która otrzymała największą ilość głosów Internautów.

7. W przypadku niemożliwości skontaktowania się z Laureatem lub braku kontaktu Laureata z Organizatorem w terminie 7 dni od dnia poinformowania o wygranej, Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania Nagrody kolejnemu Uczestnikowi wybranemu przez Jury. Za brak kontaktu uznaje się przypadek, kiedy adres email Uczestnika jest prawidłowy, a Organizator nie otrzymał informacji zwrotnej o niemożliwości dostarczenia wiadomości do Laureata.

 

VII. DANE OSOBOWE

1. Uczestnik Konkursu poprzez udział w Konkursie wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w celu związanym z realizacją Konkursu i celach marketingowych Organizatora. Administratorem danych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) jest Organizator. Dane osobowe Uczestników przetwarzane będą w następującym zakresie: imię, nazwisko, pseudonim, numer telefonu, PESEL, adres zamieszkania, adres email, data urodzenia Uczestnika.

2. W przypadku Laureatów będą to dane niezbędne do wydania nagrody oraz rozliczenia podatku czyli : imię, nazwisko, adres e-mail, adres korespondencyjny, dane właściwego Urzędu Skarbowego oraz adres zameldowania.

3. Okres przetwarzania danych osobowych Uczestników, biegnie od momentu ich przekazania przez Uczestników, do zakończenia procesu rozpoznawania reklamacji przez Organizatora a w przypadku Laureatów, także w zakresie wymaganym przez odpowiednie przepisy prawa.

4. Dane osobowe przetwarzane są w celu przeprowadzenia Konkursu w tym wykonania zobowiązań Organizatora wobec Uczestników. Uczestnicy Konkursu mają prawo wglądu do podanych danych osobowych oraz prawo zgłaszania wniosków do Organizatora w zakresie ich poprawiania lub żądania usunięcia danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w Konkursie. 4. Informujemy, iż zgodnie z postanowieniami art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych, Uczestnikom przysługuje prawo do wniesienia do Organizatora pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych ze względu na szczególną sytuację oraz o prawie wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ww. ustawy, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych.

 

VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Regulamin niniejszego Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.kulturalni.pl.

2. Regulamin obowiązuje od dnia 24.10.2016 roku do dnia zakończenia Konkursu z zastrzeżeniem, że jego postanowienia – w odpowiednim zakresie – będą stosowane do przeprowadzenia ewentualnych postępowań reklamacyjnych.

3. Reklamacje dotyczące ogłoszonych wyników Konkursu oraz przyznanych Nagród można składać listem na adres Organizatora z dopiskiem „Konkurs fotograficzny.” lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nie później niż w terminie 7 dni od zakończenia Konkursu (dla reklamacji przesłanej listem poleconym decydująca jest data stempla pocztowego). Niedochowanie ww. terminu nie wstrzymuje możliwości dochodzenia stosownych roszczeń na drodze postępowania sądowego lub pozasądowego.

4. Reklamacja powinna zawierać dane osoby wnoszącej reklamację (tj. imię, nazwisko i adres korespondencyjny w przypadku reklamacji listownej lub adres e-mail), powód reklamacji oraz żądanie określonego zachowania się przez Organizatora.

5. Organizator rozpatrzy reklamację w ciągu 30 dni od momentu wpłynięcia jej do Organizatora i powiadomi Uczestnika o sposobie jej rozpatrzenia za pośrednictwem poczty na adres podany w liście lub za pośrednictwem e-maila (w zależności od tego w jaki sposób reklamacja wpłynęła do Organizatora).

6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie lub opóźnione otrzymanie od Uczestnika formularza z przyczyn od niego niezależnych, w szczególności z przyczyn leżących po stronie administratora serwera.

7. Uczestnikom nie przysługuje wynagrodzenie za uczestnictwo w Konkursie, ani za wykorzystywanie przez Organizatora elementów Zgłoszenia w jakikolwiek sposób, w szczególności w sposób wskazany powyżej.

8. Osoby, które nie spełniają któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie lub umieszczą nieprawdziwe informacje lub dane, zostaną automatycznie wykluczone z udziału w Konkursie.

Nasz rodzimy piaseczyński zespół rozpoczął swoją trasę koncertową Do góry, do chmury od Piaseczna, czyli miasta w którym wszystko się zaczęło. Udało nam się porozmawiać z Zenkiem na chwilę przed koncertem.

kabanos 2

Agata: To prawda, że to właśnie Ty wymyśliłeś Kabanosa?

Zenek: Ja jestem Zenek z zespołu Kabanos, czyli ten, który 19 lat temu, w sierpniu w Piasecznie był prowodyrem tego, aby powstał zespół Kabanos. Nudziło mi się w wakacje. Kolega do mnie wpadał, nie było co robić, więc stwierdziłem, że wezmę magnetofon i założymy zespół. Nie potrafiliśmy na niczym grac, a ja nigdy nie miałem zacięcia do tego, żeby na sali prób spędzać nie wiadomo ile czasu i dopiero potem coś nagrywać, tylko od razu wziąłem magnetofon, nagrywamy, tu jest tekst, tu jest muzyka i jedziemy.

A: Wszystkie teksty są twoje?

Z: Niestety tak [śmiech].

A: Rozumiem, że lubisz pisać o jedzeniu. Z mojej małej sondy wynika, że Buraki i Zupa Kalafiorowa to jedne z najpopularniejszych utworów.

Z:Ale wiesz co, dawno nie pisałem o jedzeniu. Bo jak wiesz kaszanka to był nasz pierwszy utwór. I to wzięło się z fascynacji filmami Stanisława Barei, gdzie oni wszyscy jedli jakieś kaszanki. „Parówkowym skrytożercom mówimy nie” i to wszystko, łącznie z naszymi ksywami wzięło się z filmów Stasia Barei, bo każdy chciał się nazywać Zenek, Zbyszek, Marian, Wiesiek i udawaliśmy żuli. I te utwory na początku działalności Kabanosa były kulinarne, ale teraz nie pamiętam kiedy pisałem ostatnio o jedzeniu.

A: Czyli ewoluowaliście?

Z: No na pewno. Myślę że ewolucja w Kabanosie to jest coś bardzo zauważalnego, bo startowaliśmy z naprawdę bardzo niskiego poziomu, a trzy lata temu Złoty Bączek.

A: A płyta?

Z: Cały czas promujemy naszą płytę Balonową. Nie jest to super nowa płyta, ona została wydana półtora roku temu, ale nową płytę szykujemy na przyszły rok na jesień.

A: Będzie o jedzeniu?

Z: Właśnie, jak mnie zapytałaś, to się zastanawiam. Możliwe że tak. może powrócę do takich tematów.

A: Widziałam, że na wasz koncert czeka dużo ludzi. Do tego są to osoby po trzydziestce, a także takie, które mają o połowę mniej lat. Co więcej, ci starsi trzymają za rękę kilkuletnie maluchy, które mają koszulki z nazwą zespołu. Tak właśnie wygląda sukces Kabanosa?

Z: Wiesz, na nasze koncerty przychodzi już drugie, albo trzecie pokolenie fanów. Pamiętam ludzi, którzy przychodzili na pierwsze koncerty i to są ludzie, którzy teraz mają dzieci, więc przychodzą wszyscy razem. Ważne jednak, że cały czas przychodzą też młodzi ludzie. Gdy oni się rodzili, to Kabanos już dawno istniał. Wszyscy, którzy aktywnie chodzą na koncerty i lubią pobawić się przy cięższej muzyce to w ich życiu Kabanos jest obecny. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby była energia, bo jak są młodzi ludzie, których rozpiera energia, to oni dają energię mi. Oni stoją pod sceną i robią największą zabawę, więc cieszę się, że ci młodzi ludzie przychodzą. Cieszę się też, że są ludzie, np. w Poznaniu mamy taka ekipę, która od 2001 roku przychodzi na koncerty Kabanosa, więc jest już z nami bardzo, bardzo długo – i takich fanów też chcemy i cenimy.

A: A jakbyś określił swój zespół dzisiaj?

Z: Cienka, sucha, pomarszczona kiełbasa.

A: Czyli nic się nie zmieniło?

Z: Zmieniło się, ale założenia, które przyświecały nam na samym początku pozostały do dzisiaj. Polega to na tym, żeby pisać piosenki i realizować rożne pomysły, które potem ktoś polubi.

A: To masz jeszcze siłę i czas na nowe wyzwania?

Z: Cały czas stawiam sobie wyzwania i w tym roku wydałem solowa płytę. I już drugą solową płytę właśnie wydaje. Ją nagrałem przed chwilą, niedawno, właśnie zakończyłem. I to jest płyta, na której gram na gitarze, na basie. I to było dla mnie wyzwanie, żeby zagrać to, a potem zagrać to i zaśpiewać. Musiałem wymyśleć sobie takie riffy, które będę mógł jednocześnie zagrać i zaśpiewać. Kabanos nie jest już dla mnie takim wyzwaniem, bo to jest dla mnie bardzo bezpieczne poletko. Wchodzę do studia nagrywam i jest ok. A kiedyś było tak, że wchodziłem, ale nie wiedziałam co się stanie. Zastanawiałem się, czy ktoś tego będzie chciał słuchać. Teraz jestem pewien, że wszystko co nagra Kabanos będzie miało swoich odbiorców. Jednak przy moim solowym projekcie mam to samo, co kiedyś, ten dreszczyk, gdzie wchodzę i zastanawiam się, czy tego w ogóle będzie chciał ktoś słuchać. Moja żona ma tak, że jak rysuje to ona potrafi godzinami ćwiczyć rysownie zanim coś stworzy, a ja mam na odwrót. Ja robię coś, a potem godzinami uczę się tego, żeby to zagrać na koncercie i tak samo mam z tym projektem. Muszę się tego uczyć. Czekam mnie solowa praca. Nie jest to łatwe, bo w tym samym czasie Kabanos będzie wydawał nową płytę.

A: Jaka będzie ta nowa płyta Kabanosa?

Z: Trudno powiedzieć, bo ja jeszcze nie zacząłem jej pisać. To znaczy, mam jeden kawałek. Myślę, że nie będzie niczym zaskakującym - były takie płyty Kabanosa, gdzie szliśmy troszeczkę w inną stronę, jak np., dramat współczesny, a tutaj nasza ostatnia płyta Balonowy Album to jest to po prostu Kabanos i ta nowa też taka będzie - po prostu Kabanos.

A: Zaczynacie nowa trasę koncertową Do Góry do Chmury. Właśnie tu w swoim Piasecznie.

Z: Tak to prawda. Mamy 33 koncerty. Będziemy koncertować po miastach, nawet tych w których nas jeszcze nie było. Zawsze staramy się dotrzeć do nowej publiki. Co ciekawe, pierwszy raz zagramy w Jarocinie, w klubie, bo wcześniej byliśmy tylko na festiwalu. W Będzinie też będziemy po raz pierwszy. Ciekawe jak wyjdzie.

A: Musimy niestety kończyć, bo wasz support właśnie żegna się z publicznością. Czego Ci życzyć na chwilę przed wyjściem na scenę?

Z: Energii do tego, aby dalej realizować się w tym, co się kocha.

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo, dla suchej, cienkiej, pomarszczonej kiełbasy bariery nie istnieją, ich niesamowity progres jest ewenementem na skalę światową. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytami, coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.

 

Rozmawiała Agata Janeczek

fot. AJ

 

 

 

Inauguracja roku akademickiego 2016/17 naszego UTW, odbędzie się 28 września o godz.11.00 w Sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49.

Zapraszamy dotychczasowych słuchaczy oraz osoby chcące dołączyć do grupy.

Rap dudni cały czas

Choć już są legendą, to jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Dwaj bracia, którzy po 16 latach znowu stają obok siebie na scenie. O nowej płycie „Ułamek tarcia” i wszystkim dookoła opowiadają Marcin i Michał Martenowie, czyli Kaliber44 w rozmowie z Agatą Janeczek.

 

k443

Po stronie miłości

Olsztyński bard, a z Nimi dwie różniące się osobowości sceniczne. A to wszystko z domieszką genialnych muzyków, czyli Czerwony Tulipan po 15 latach znów w Piasecznie.


Niedawno świętowali swoje 30 urodziny. Trzy dekady na scenie to pokolenia słuchaczy, godziny muzyki, tysiące tekstów, a wszystko to okraszone doskonałą aranżacją. Ze Stefanem Brzozowskim i Ewą Cichocką rozmawiała Agata Janeczek.

Z powodu remontu budynek Domu Kultury (Kościuszki 49) nieczynny do końca sierpnia br.

Zapraszamy na imprezy plenerowe: Rynek Myzuczny i Zakątek Kultury.

Szczegóły w Kalendarzu.

Zapraszamy na koncert - "Elegia o chłopcu polskim” - Sławomir Zygmunt śpiewa najpiękniejsze wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" oraz wspólne śpiewanie pieśni powstańczych.

30 lipca godz. 18.00 - Plac Wolności, Zalesie Dolne

noc swietojanska

Szczegóły wydarzenia w naszym Kalendarzu.