SZTUKA MOWI listopad baner

W najnowszych propozycjach Centrum Kultury, mamy gradkę dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. To drugie spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, podczas którego poza wyświetleniem oskarowego BIRDMANA porozmawiamy z moderatorem ( Marcin Majkut) i zaproszonym gościem ( Wiesław Komasa) nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki i jej wpływu na życie człowieka.

BIRDMAN – w którym główną rolę gra Michael Keaton, przedstawia historię aktora, który niegdyś był gwiazdą filmów o superbohaterze (nawiązując do Batmana granego dwa razy przez Keatona). Obecnie jego sława już przygasła, a bohater walczy sam ze sobą, aby odzyskać rodzinę oraz dawną popularność. W tym celu przygotowuje swój występ w nowej broadwayowskiej sztuce, którą też sam reżyseruje i finansuje.

Wiesław Komasa – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser teatralny, lektor i recytator. Absolwent PWST w Krakowie (1971). Ojciec Jana Komasy, reżysera, oraz piosenkarki Mary Komasy. Od 1988 pedagog warszawskiej PWST.

Marcin Majkut - kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener projektu Rodzinnego Klubu Filmowego, założyciel fundacji Generator

29 listopada ( środa) – godz. 19.00

SZTUKA MÓWI - Cykl filmów o sztuce
Pokaz filmu BIRDMAN ( USA, 2014) w reż. Alejndro Gonzaleza Inarritu
SPOTKANIE Z WIESŁAWEM KOMASĄ
Moderator - Marcin Majkut
Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury).

Wstęp wolny