18 października Centrum Kultury w Piasecznie rusza z cyklem filmów SZTUKA MÓWI. Cykl ten będzie poruszał zagadnienia związane z różnymi dziedzinami sztuki, ale przede wszystkim ukaże czym jest prawdziwa pasja. Przy każdym pokazie filmowym planowane jest spotkanie z artystą, które będzie korespondowało z tematyką wyświetlanego dzieła.

Podczas pierwszego spotkania 18 października o godz. 19 w sali Domu Kultury wyemitowany zostanie film WHIPLASH (2014) w reżyserii i według scenariusza Damiena Chazelle’a, który opowiada historię młodego perkusisty Andrew Neimanna. Andrew pod okiem surowego nauczyciela, pragnie za wszelką cenę dążyć do doskonałości.

 

 

 

Jan Młynarski
Jan Młynarski będzie gościem specjalnym na pokazie filmu WHIPLASH

 

Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Jan Młynarski - muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, ale przede wszystkim wybitny perkusista. Członek zespołów Warszawskie Combo Taneczne, Młynarski Plays Młynarski i Baaba. Absolwent Drummers Collective w Nowym Jorku, szkoły, która mogłaby być pierwowzorem dla tej z fimu WHIPLASH. W jednym z wywiadów sam przyznał: „Miałem identycznego nauczyciela jak ten z „Whiplash”, ale to nie jest film o muzyce, jazzie czy szkole muzycznej. To opowieść o pokonywaniu barier i wojnie charakterów, a sam obraz mógłby równie dobrze dotyczyć wspinaczki czy gimnastyki artystycznej”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, młodszych i starszych, ponieważ prawdziwa pasja nie zna żadnych ograniczeń.