BANERY szosty czyli pierwszy

Jest ich sześciu, ale każdy z nich to inna historia, inny wokal i inne emocje. Każdy oddzielnie brzmi pięknie, ale dopiero jak zaczynają brzmieć razem czuć magię muzyki.

Kunszt wykonawczy, znajomość wielu technik wokalnych, a nade wszystko bardzo dobra wewnętrzna komunikacja pomiędzy śpiewakami oraz zaangażowanie i entuzjazm w podejmowaniu nowych wyzwań artystycznych sprawiają, że sekstet proMODERN ma przed sobą długą estradową przyszłość - mówi Daniel Cichy, redaktor naczelny PWM, krytyk muzyczny, który miał przyjemność współpracować z zespołem.

ProMODERN znalazł swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. Idealnie wpisał się w nurt i wypełnił lukę dla zespołu, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej. W skład sekstetu wchodzą wybitni śpiewacy-soliści, gruntownie wykształceni muzycy. Współpracujący z najlepszymi polskimi kompozytorami, stając się dla nich inspiracją. Soliści występujący na deskach teatrów w Polsce i na świecie.

Repertuar grupy obejmuje dzieła muzyki klasycznej ostatniego półwiecza i najnowsze kompozycje pisane dla zespołu.

Działaność zespołu została zauważona przez Akademię Fonograficzną, która 2015 roku przyznała im dwa Fryderyki. Statuetki za debiutancki album ''Where are you'' w kategoriach: Album Roku, Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa oraz w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. Od tego czasu muzycy nie przetaja koncertować grając coraz cześciej i więcej. 

Założycielem i liderem zespołu jest Piotr Pieron. Na ich debiutanckim albumie możemy wysłuchać utworów kompozytorów zaprzyjaźnionych z zespołem: Miłosza Bembinowa, Pawła Łukaszewskiego, Bartosza Kowalskiego i Andrzeja Borzyma juniora. ProMODERN brał udział w nagraniu płyty ''Musica sacra 5'' Pawła Łukaszewskiego, która otrzymała stautetkę w kategorii Album Roku - Muzyka Kameralna. 

Ich niezwykły kunszt będziemy mogli podziwiać w Piasecznie, gdzie zespół zgodził się wystąpić. Koncert odbędzie się 29 listopada o godz. 20:00, w sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp na koncert jest wolny.