WTORKI JAZZOWENIE TYLKO DLA WYBRANYCH

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Bilety w cenie 20 złotych

Koordynator: Katarzyna Wawrykowicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 519388735

Podczas wieczorów jazzowych, w klimatycznej atmosferze, przy kubku herbaty i w świetle świec rozbrzmiewa muzyka .

Jazz w Piasecznie na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń i usłyszeć go można nie przerwanie od 2004 roku. Pomysłodawcą wieczorów jazzowych w piaseczyńskim Domu Kultury jest pan Maciej Ciechomski, miłośnik tego gatunku, a podczas pierwszego koncertu wystąpił Tomasz Stańko z zespołem. Przez 14 lat na piaseczyńskiej scenie wystąpiło ponad sto składów jazzowych. Uczestnicy zarówno Wtorków Jazzowych jak i Niedziel z Jazzem ( eksperymentowaliśmy z dogodnym dla stałych bywalców dniem) mogli usłyszeć zarówno największe gwiazdy polskiej sceny jazzowej ( między innymi Włodzimierz Nahorny, Jan Ptaszyn Wróblewski, Simple Accoustic Trio, Janusz Muniak, Elżbieta Mielczarek, Lora Szafran, Marcin Masecki, Walk Away, Artur Dutkiewicz, Jorgos Skolias, Antoni Ziut Gralak, Grażyna Auguścik, Pink Freud, Janusz Strobel ) , młodych – gniewnych w polskim jazzie jak i gości zza granicy ( między innymi Palle Daniellsen, Patsy Gamble Quartet, Ed Cherry).

13 listopada - godz. 20.00 – „Celuloid” – Marek Napiórkowski & Artur Lesicki.

Płyta gitarzystów to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki  filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki - czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa - po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”.

Celuloid” – choć nawiązuje do czasów, gdy wspaniałe polskie filmy powstawały głównie na taśmie czarno-białej – skrzy się kolorami. Większość partii zostało zarejestrowanych w całości na żywo z użyciem gitar akustycznych i klasycznych, zbudowanych przez najlepszych lutników na świecie. W nagraniach  słychać też frapujące dźwięki gitary dwunastostrunowej, mini Martina, charango i gitar elektrycznych.

WTORKI TEATRALNE

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Bilety w cenie 20 złotych

Koordynator: Katarzyna Wawrykowicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 519388735

20 listopada, godz.20.00 – Spektakl „Zła Matka”

Reżyseria - Karolina Porcari, tekst - Krzysztof Szekalski, choreografia - Izabela Chlewińska

Obsada - Małgorzata Bogdańska, Karolina Porcari

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Bilety w cenie 20 złotych

"Zła Matka" to spektakl o matkach, dla których macierzyństwo nie jest szczytem marzeń. O kobietach, które nie chcą odgrywać ról, jakie im się narzuca i chcą same decydować o sobie. Chcą żeby ich głos był równie ważny jak mężczyzn. To także ironiczna opowieść o relacjach z partnerami, mężami i kochankami. Próba opisu świata kobiet w okresie macierzyństwa, oddania odczuć kobiety w czasie porodu i tuż po nim tworzy zabawną opowieść o zmaganiach młodych matek z nową rzeczywistością, z którą przychodzi im się zmierzyć.

27 listopada, godz. 20.00 – Spektakl „Nagi Król” – Teatr „Po 20-tej”

Według „Baśni dla dorosłych” Eugeniusza Szwarca. Adaptacja, scenariusz, reżyseria – Ewa Kłujszo. Muzyka – Tomasz Kłujszo.

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Bilety w cenie 10 złotych

5 czerwca  w ramach Wtorku Teatralnego w Piasecznie, odbyła się premiera komedii Nagi Król, w wykonaniu Teatru "Po 20-stej" działającego przy Centrum Kultury w Piasecznie.

Po sukcesie spektaklu Dom Kultury zdecydował się na powtórne wystawienie sztuki. Zapraszamy tych, dla których zabrakło miejsca w czerwcu!

„Nagi Król” - baśń dla dorosłych. Królewna Henrietta zakochuje się w świniopasie. Król-Ojciec na tę wieść rozkazuje by córka poślubiła sąsiedniego Króla i wyprawia ją do niego pod kuratelą groźnej Guwernantki i wściekłej Ochmistrzyni. W ślad za królewną wyrusza jej ukochany wraz z przyjacielem. Czy uda się im "odbić" królewnę?

11 grudnia, godz. 20.00 – Teatr Improv Akt VIII

Piaseczno, ul. Kościuszki 49 ( Dom Kultury). Bilety w cenie 10 złotych

Skład: Anita Szymańska, Maja Marzec, Piotr Jurek, Bartłomiej Ziembicki, Damian Kuszewski, Ziemowit Kłujszo, Stanisław Małkowski, Kamil Skroński

Najpiękniejsze w teatrze improwizacji jest to, że to widz decyduje co zobaczy na scenie. Do dyspozycji aktorów jest szereg gier improwizacyjnych, dzięki którym można wprowadzić pomysły widzów na scenę. Aktorzy pytają widzów o "sugestie": miejsca akcji, problemy do rozwiązania, tematy rozmów, gatunki filmowe i inne. Spektakl, który powstaje podczas takiego występu jest tak unikalny, jak unikalna jest publiczność, zatem nigdy nie ma dwóch takich samych spektakli.

Akt VIII to grupa młodych ludzi przepełnionych energią, którą postanowili spożytkować tworząc grupę improwizacyjną. Pochodzą z Piaseczna, działają już dwa lata, ale grają ze sobą znacznie dłużej. Mają na swoim koncie wiele nagród. Ich spektakl jest tworzony na oczach widowni i nikt nie jest w stanie przewidzieć co się na nim wydarzy.

BAJKOWE NIEDZIELE – godz. 14.00 i 16.00 – 14, 28 października, 18 listopada, 2, 16 grudnia

"Bajkowa niedziela" to cykl spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Interaktywne bajki o różnorodnej tematyce, przygotowane specjalnie dla bardzo małego odbiorcy. Spektakle grane zarówno w planie żywym jak i lalkowym.

Koordynator: Katarzyna Resiak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 519388690

SPOTKANIA Z MUZYKĄ” – CYKL KONCERTÓW EDUKACYJNYCH FILHARMONII NARODOWEJ ( wtorki) godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – 16 października, 6 listopada, 4 grudnia

Cykl interaktywnych koncertów dla dzieci, którym towarzyszą prelekcje na temat muzyki. Organizatorem cyklu jest Filharmonia Narodowa.

„Już od kilkudziesięciu lat Filharmonia Narodowa stara się docierać tam, gdzie mieszkają ludzie ciekawi muzyki. Zdarza się, że wyprawa na koncert jest dla nich niełatwym zadaniem, podobnie jak wybór odpowiedniego repertuaru. Spotkania z muzyką -dla młodych i zupełnie małych melomanów, dla ich nauczycieli i rodziców- są więc szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką z różnych okresów historycznych , poznawać jej gatunki i style, podpatrywać grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy. Emocje, jakie pojawiają się podczas kontaktu z żywą sztuką , są czasem tak silne, że potrafią przemienić przypadkowego słuchacza w miłośnika śpiewu operowego lub pasjonata polskiego folkloru. Zapraszamy” ( Dział Edukacji Filharmonii Narodowej)

Koordynator: Katarzyna Resiak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 519388690