dolujaca 2018 2

Jest to wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na "świat wokół nas". Motto Festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego brzmi "Smutek - to radość inaczej".

Od 6 lat na polanę zwaną przez mieszkańców Piaseczna „Spaloną” przyjeżdżają twórcy i odtwórcy piosenki literackiej i kabaretowej. Biorą udział w konkursie na dołującą piosenkę autorską oraz na sponurzenie dowolnej wesołej piosenki, który co roku ocenia związane z tematyką jury. W tym roku przewodniczącym jury jest satyryk Marek Majewski, a w składzie gremium zasiądą Basia Szczycińska oraz Mirek „Michu” Michalski. O nagrodę główną walczyć będzie 30 wykonawców gatunku z całej Polski.


W programie: konkurs ( godz.12.00 – 17.00), recitale: Piotr Woźniak (godz.17.00), Joanna Lewandowska ( godz. 18.00), koncert laureatów ( godz.19.00). Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Tadeusz Woźniak, znany szerzej jako twórca kultowego już „Zegarmistrza światła”.

1 września ( sobota) – godz. 12.00 – 22.00
Żabieniec, Uroczysko ZIMNE DOŁY
Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Nadleśnictwo Chojnów, Centrum Kultury w Piasecznie