Świeczowisko istnieje w piaseczyńskim Centrum Kultury od 1994 roku. Są to cykliczne spotkania, podczas których przy świecach słucha się piosenki literackiej w wykonaniu zespołu Parasol Poetica.

Impreza skierowana jest do tych, którzy przez „niebieskie okulary szukają swojego nieba do wynajęcia”. Pomysł na organizację tego typu spotkań, narodził się z fascynacji tzw. „poezją śpiewaną”, oraz chęci nawiązania do klimatu jaki daje ognisko – magia ognia, wzniosła atmosfera i poczucie wspólnoty.

KONOPIELNIK - autorska adaptacja „Konopielki” Edwarda Redlińskiego w wykonaniu Teatru Albocoś. Odbyła się 11 października 2016 o godz. 20:00  w Domu Kultury w Piasecznie.

– Po  „Miłość ci wszystko wypaczy” przymierzaliśmy się do różnych tekstów. Nie pamiętam już, kto rzucił hasło „Konopielka"? –mówi Grzegorz Emanuel, opiekun i reżyser amatorskiego Teatru Albocoś.

To wydarzyło się naprawdę! Juz po raz czwarty w plenerze odbył się Housepitel Festival. Tym razem było więcej muzyki, więcej laserów i więcej ognia. Nie zabrakło żdnego etuzjasty muzyki house z piaseczna i okolic. Ponad sześciogodzinny maraton muzyczny, zakończony występem DJ W okazał się kolejnym ważnym wydarzeniem w kulturalnym kalendarzu.

Kolorowe kramy, rękodzieło, widowisko jarmarczne, teatry, koncerty folkowe i wiele innych atrakcji czekały na gości tegorocznego jarmarku.

To był wyjątkowy dzień w życiu całego miasta. Jak co roku różnoraki kramy i ponad stu wystawców zawitało do Parku Miejsciego, aby pochwalić się swoim rękodziałem, jednak tym razem było także wiele nowości.

Blisko 30 artystów, przez cały dzień dołowało publiczność występując, śpiewając i grając liryczny repertuar, wystąpiło na scenie w Zimnych Dołach w ramach Festiwalu Piosenki Dołującej.

To co roczne wydarzenie znów przyciągnęło tłumy na polanę w Żabieńcu, gdzie starym zwyczajem odbył się konkurs na piosenkę dołującą. Zacne jury w składzie: Kuba Sienkiewicz - przewodniczący, Paweł Królikowski, Mirek Michalski wybrali zwycięzców.