Blisko 30 artystów, przez cały dzień dołowało publiczność występując, śpiewając i grając liryczny repertuar, wystąpiło na scenie w Zimnych Dołach w ramach Festiwalu Piosenki Dołującej.

To co roczne wydarzenie znów przyciągnęło tłumy na polanę w Żabieńcu, gdzie starym zwyczajem odbył się konkurs na piosenkę dołującą. Zacne jury w składzie: Kuba Sienkiewicz - przewodniczący, Paweł Królikowski, Mirek Michalski wybrali zwycięzców.

Laureatem nagrody głównej został Tomasz Krzymński. Drugie miejsce przypadło duetowi Ida Dzik i Andrzej Dembowski, a na najniższym stopniu podium uplasowaly się  Paprochy.  

Jak się okazało jury było dość łaskawe i postanowiło przyznać aż cztery wyróżnienia, ktore przypadło Joannie Lewandowskiej , Korniszonom, Ryszardowi Krauze i Piotrowi Majewskiemu.

Po zakończeniu konkursu, publiczość dołował Kuba Sienkiewicz z zespołem. Całości dopełniło spotkanie z  Andrzejem Poniedzielskim i koncert zespołu Transgrajpol.

Zobaczcie festiwalowy reportaż przygotowany przez Gminę Piaseczno.

IV Festiwal Piosenki Dołującej
IV Festiwal Piosenki Dołującej
Previous Next Play Pause
1

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Centrum Kultury w Piasecznie, Nadleśnictwo Chojnów. Współorganizatorzy: Gmina Piaseczno i Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego. Dyrektor artystyczny Festiwalu Stanisław Szczyciński.