Kolorowe kramy, rękodzieło, widowisko jarmarczne, teatry, koncerty folkowe i wiele innych atrakcji czekały na gości tegorocznego jarmarku.

To był wyjątkowy dzień w życiu całego miasta. Jak co roku różnoraki kramy i ponad stu wystawców zawitało do Parku Miejsciego, aby pochwalić się swoim rękodziałem, jednak tym razem było także wiele nowości.

Już od 12 - w samopołudnie - na jarmarcznej polanie zaczęły się pokazy dawnego rzemiosła oraz warsztatyt wypieku chleba. W tym samym czasie kramiarze pokazywali wyroby tradycyjnego rękodzieła, wyroby drewniane, ceramikę, biżuterię, bibeloty. Posilić można się było reginonalnymi wyrobami masarskimi, mleczymi, a także miodem.

Jedną z tegorocznych nowości było otwarcie i zorganizowanie jarmarcznego podwórka. Zamknięto ulicę Rynkową łączącą park z rynkiem, na której powstał Wagabundowy Plac Zabaw XXL. To tam można było wyrabiać świece i grać w dawne gry.

Od 16 otwarto scenę jarmarczną, na której wystąpili m. in. Kapela Braci Pańczyków i Piotra Gacy z Mysiadła, Zespół Obrzędowy Lasowianki z Baranowa Sandomierskiego, czy Kipikasza, a wieczorem na wszystkich przybyłych czekała potańcówka. Oberki przygrywała Kapela z Innej Struny. 

Zobaczcie jak to wyglądało w tym roku. 

XII Jarmark Piaseczyński
XII Jarmark Piaseczyński
Previous Next Play Pause
1