Leokadia Nastały / Barwy życia

Zdarzenia

Tytul:
Leokadia Nastały / Barwy życia
Kiedy:
Cz, 15. luty 2018 - N, 18. marzec 2018
Gdzie:
Przystanek Kultura - Piaseczno, mazowieckie
Kategoria:
Wystawa

Opis

Leokadia Nastały

Absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Jest dojrzałą malarką znającą doskonale warsztat. Uprawia malarstwo olejne sztalugowe, akwarelę i grafikę. Założycielka „Grupy Piaseczno” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Przez 30 lat roztaczała opiekę merytoryczną nad członkami grupy, organizowała plenery i wystawy artystyczne. Od 2003 r. członek Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada” przy Domu Kultury w Konstancinie-Jeziornie. W 1990 r. otrzymała medal „Honorowy Obywatel Gminy Piaseczno”, a w 2007 r. nagrodę Powiatu Piaseczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w prestiżowych wystawach malarstwa: w Saint-Germain-en-Laye we Francji i międzynarodowej objazdowej wystawie „Odbicia przyjaźni bez granic”. Prace artystki znajdują się w muzeach oraz w zbiorach prywatnych w kraju, USA, Francji, Belgii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie, Włoszech i Niemczech.

 „Malarstwo od zawsze jest moją pasją. Pracując w Ośrodku Kultury w Piasecznie zaraziłam swoją pasją innych ludzi - założyłam twórczą „Grupę Piaseczno”. Najchętniej wypowiadam się w takich technikach jak malarstwo olejne na płótnie i akwarele. Tematy moich prac to pejzaż, architektura, kwiaty oraz cykl obrazów pt „Preludia deszczowe” . Obecnie na  emeryturze - w dalszym ciągu eksperymentuję i szukam  najbardziej odpowiadającego mi sposobu wypowiedzi. Moje obrazy można oglądać na stronie internetowej www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl’’

 

Absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara
w Zakopanem. Jest dojrzałą malarką znającą doskonale warsztat. Uprawia malarstwo olejne sztalugowe, akwarelę i grafikę.

Założycielka „Grupy Piaseczno” przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury
w Piasecznie. Przez 30 lat roztaczała opiekę merytoryczną nad członkami grupy, organizowała plenery i wystawy artystyczne. Od 2003 r. członek Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada” przy Domu Kultury w Konstancinie-Jeziornie.

W 1990 r. otrzymała medal „Honorowy Obywatel Gminy Piaseczno”, a w 2007 r. nagrodę Powiatu Piaseczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych  oraz
w prestiżowych wystawach malarstwa: w Saint-Germain-en-Laye we Francji
i międzynarodowej objazdowej wystawie „Odbicia przyjaźni bez granic.

Prace artystki znajdują się w muzeach oraz w zbiorach prywatnych w kraju, USA, Francji, Belgii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie, Włoszech i Niemczech.

      

 „Malarstwo od zawsze jest moją pasją. Pracując w Ośrodku Kultury w Piasecznie zaraziłam swoją pasją innych ludzi - założyłam twórczą „Grupę Piaseczno”.

Najchętniej wypowiadam się w takich technikach jak malarstwo olejne na płótnie i akwarele. Tematy moich prac to pejzaż, architektura, kwiaty oraz cykl obrazów pt „Preludia deszczowe” . Obecnie na  emeryturze - w dalszym ciągu eksperymentuję i szukam  najbardziej odpowiadającego mi sposobu wypowiedzi. Moje obrazy można oglądać na stronie internetowej www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl ’’


Miejsce

Lokalizacja:
Przystanek Kultura - Strony www
Ulica:
Plac Piłsudskiego 9
Kod:
05-500
Miasto:
Piaseczno
Województwo:
mazowieckie
Kraj:
Poland