Wernisaż koncertowych fotografii Wojtka Manna - Jazzowe Impresje

Zdarzenia

Tytul:
Wernisaż koncertowych fotografii Wojtka Manna - Jazzowe Impresje
Kiedy:
N, 19. maj 2019, 16:00
Gdzie:
Zakątek Kultury - Piaseczno
Kategoria:
Wystawa

Opis

WYSTAWA FOTO banerek


19. maja, godz: 16:00 wernisaż koncertowych fotografii Wojtka Manna "Jazzowe Impresje" + muzyczni goście.


Miejsce: Zakątek Kultury (plac na tyłach Przystanku Kultura, Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 ). Wstęp wolny. 

Wystawa JAZZOWE IMPRESJE to cykl fotografii wykonanych techniką podwójnej ekspozycji, bez jakiejkolwiek ingerencji komputerowej. Metoda znana od zarania fotografii, obecnie w czasach fotografii cyfrowej rzadko spotykana. Tak wykonane zdjęcia czasem przypominają grafikę, a czasem nawiązują swoją formą do malarstwa, ukazując przenikające się motywy i nierealne przebarwienia. Nie jest to odejście od czystej fotografii, a jedynie jej wzbogacenie, wprowadzając nieco inny, mniej dosłowny, sposób przedstawiania rzeczywistości, w tym przypadku muzycznej. Swoboda w realizacji własnej drogi artystycznej jest możliwa jedynie w warunkach całkowitej wolności tworzenia, a prezentowane na tej wystawie fotografie-obrazy są tego materialnym przykładem. Fotografowanie muzyków stało się, pełnym fantazji i swobody, fotografowaniem muzyki.

Wojciech Mann – artysta plastyk (ur. w Warszawie w 1956 r.), członek Związku Artystów Rzeźbiarzy od 1989 r. Zadebiutował wystawą rzeźb ze skóry w warszawskiej galerii Desa Zapiecek w 1985. W ciągu siedmiu lat prace ze skóry prezentowane były na 17 wystawach indywidualnych w renomowanych galeriach i salach wystawowych w Warszawie i innych miastach europejskich, jak Paryż, Louveciennes, Rzym, Scilla, Forli, Chivasso, Idar-Oberstein, Noventa di Piave. W Polsce Wojciech Mann pokazał swoje prace w Warszawie w galeriach Desa Zapiecek, Art, Dolna Volta, Barbakan, Hanaoka oraz Galerii Grażyny Hase. Poza tym na wybrzeżu w galerii Desa w Gdyni oraz BWA w Sopocie i Galerii Herman również w Sopocie. W wystawach zbiorowych prace Wojciecha Manna znalazły się m. in. na pierwszej narodowej wystawie sztuki polskiej w Kuwejcie oraz na wystawie polskiej sztuki młodych “Arsenał” w Warszawie w 1988.

W 1993 Wojciech Mann radykalnie zmienia charakter swojej pracy, przechodząc z pracowni rzeźbiarskiej do własnego biura projektowego, gdzie przyjdzie mu spędzić następne 20 lat przed ekranem monitora. Zajmuje się projektowaniem znaków graficznych, identyfikacją wizualną firm, marką oraz innymi formami grafiki użytkowej. W tym czasie po raz pierwszy wykorzystuje własne fotografie do celów komercyjnych, umieszczając je w swoich projektach jako istotny element kreacji. Wcześniej fotografowanie było kreatywną pasją, sposobem spędzania czasu i uzupełnieniem twórczości artystycznej. Fotografia komercyjna na użytek projektowania była z jednej strony czasem zdobywania doświadczeń i szlifowaniem warsztatu, z drugiej zaś nakładała szereg ograniczeń wynikających z usługowego charakteru i konieczności dopasowania się do reguł fotografii reklamowej.

Nastąpił czas intensywnego i bardzo kreatywnego fotografowania. Dużym wsparciem były doświadczenia rzeźbiarskie i malarskie, które ukształtowały specyficzny sposób patrzenia na obiekty fotografowane, w szczególności ludzi. Z czasem wykształciły się charakterystyczne, autorskie cechy fotografii i upodobanie niektórych tematów. Ponad wszystko wygrał temat człowieka, w tym najciekawszy okazał się portret muzyczny i teatralny. Jeśli chodzi o formę, to zdecydowanie zaczęły dominować fotografie czarno-białe, wykonywane w świetle zastanym, bez użycia flesza.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/590086634817927/

WYSTAWA FOTOGRAFII plakat INTERNET


Miejsce

Lokalizacja:
Zakątek Kultury
Miasto:
Piaseczno
Kraj:
Poland

Opis

Plac pomiędzy Przystankiem Kultura a Urzędem Gminy