logokdr

Szanowni posiadacze Karty Dużej Rodziny w Piasecznie! Mając kartę KDR naszym uczestnikom zajęć i wydarzeń kulturalnych przysługuje zniżka. Informujemy, że karty są ważne tylko do 30 września 2019 roku, aby mieć zniżkę na zajęcia w nowym sezonie 2019/2020 należy przedłużyć jej ważność przed końcem września. Można tego dokonać już teraz idąc do Referatu Innowacji Miejskich Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno ul. Puławska 5 i złożyć wniosek o ich przedłużenie. Może to zrobić jedna osoba dorosła (opiekun prawny) za całą rodzinę.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na lipiec oraz sierpień 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy! 


kalendarz kulturalny lipiec sierpien 2019

Wydaliśmy informator wydarzeń kulturalnych, w którym każda zainteresowana osoba znajdzie wykaz zaplanowanych wydarzeń w okresie letnim 2019 r. Informatory w wersji papierowej, można znaleźć we wszystkich placówkach Centrum Kultury.

informator lato 2019 okladka

Przeglądanie pliku PDF online: issuu.com/centrumkulturywpiasecznie/docs/informator-centrum-kultury-lato-2019

 

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkiem kulturalnym, który ukazał się w czerwcowym wydaniu Gazety Piaseczyńskiej nr 3/2019

dodatek

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na czerwiec 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy!

miesiecznik czerwiec 2019

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na maj 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy! 

MIESIECZNIK MAJ 2019

Zdrowych, radosnych, kolorowych i pełnych nowej, wiosennej energii Świąt Wielkanocnych życzą Kulturalni.pl 


ZYCZENIA 21x15 wersja ok

head strajk newsletter

Drodzy Rodzice, Opiekunowie i Nauczyciele! Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na wydarzenia kulturalne specjalnie przygotowane na czas strajku nauczycieli:

9 kwietnia (wtorek) - godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – KONCERTY FILHARMONII NARODOWEJ „Świat muzyki kameralnej czyli opowieść o instrumentach strunowych”
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat z opiekunami.

10 kwietnia (środa) - godz. 9.30 i 11.00 – WARSZTATY WIELKANOCNE Z DZIAŁEM TRADYCJI
Przystanek Kultura, Piaseczno, pl. Piłsudskiego 9 . Wstęp wolny. Obowiązują zapisy – (22) 756 76 00 wew. 17. Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat z opiekunami

11 kwietnia (czwartek) - godz. 9.30 i 11.00 – REGIONALNE LEKCJE HISTORII Z DZIAŁEM TRADYCJI
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 13 lat


12 kwietnia (piątek) - godz. 10.30 i 12.00 – WARSZTATY - KARTKI ŚWIĄTECZNE W STREFIE KULTURY
Piaseczno, ul. Jarząbka 20/85. Wstęp wolny, obowiązują zapisy – tel. 505 856 669. Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 9 lat.

15 kwietnia (poniedziałek) - godz. 11.00 - WARSZTATY TEATRALNE – NIEZBĘDNIK MŁODEGO AKTORA
Podczas warsztatów będzie można poznać podstawowe ćwiczenia dykcyjne, trenować poprawną emisję głosu oraz zaprzyjaźnić się ze sceną Centrum Kultury w Piasecznie. A wszystko to okraszone zabawami integracyjnymi i dobrą zabawą. Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 10 lat


16 kwietnia (wtorek) – godz. 11.00 i 13:00 – WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z DZIAŁEM TRADYCJI
Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat


24 kwietnia (środa) – godz. 9:30 i 11:30 – WARSZTATY Z DZIAŁEM TRADYCJI „Dziedzictwo kulturowe miast europejskich – Paryż”
Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat

25 kwietnia (czwartek) – godz. 9:30 i 11:30 – WARSZTATY Z DZIAŁEM TRADYCJI „Dziedzictwo kulturowe miast europejskich – Kraków”
Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat

25 kwietnia (czwartek) – godz. 12:00 – KSIĘŻNICZKA MUZALINDA Cykl bajek muzycznych dla dzieci w Wieku 6 – 12 lat
Piaseczno, Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapisy: 519 388 690

26 kwietnia ( piątek) – godz. 11.30 i 13.00 - WARSZTATY TEATRALNE – NIEZBĘDNIK MŁODEGO AKTORA. Podczas warsztatów będzie można poznać podstawowe ćwiczenia dykcyjne, trenować poprawną emisję głosu oraz zaprzyjaźnić się ze sceną Centrum Kultury w Piasecznie. A wszystko to okraszone zabawami integracyjnymi i dobrą zabawą.
Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat


O kolejnych propozycjach będziemy informowali na bieżąco. 

Wydaliśmy informator wydarzeń kulturalnych, w którym każda zainteresowana osoba znajdzie wykaz zaplanowanych wydarzeń w okresie wiosennym 2019 r. Nasze informatory w wersji papierowej, można znaleźć we wszystkich placówkach Centrum Kultury oraz w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na kwiecień 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy!


kwiecien 2019 miesieczny plakat

Centrum Kultury w Piasecznie to nie tylko Dom Kultury czy Przystanek Kultura. Zobacz gdzie jeszcze można nas znaleźć:

placowki centrum kultury w piasecznie v2

perla kultury 2018 dla jarmarku piaseczynskiego 1


Miło nam oznajmić, że organizowany przez Centrum Kultury "JARMARK PIASECZYŃSKI" otrzymał tegoroczną Perłę Mazowsza 2018 w Kategorii: Perła Kultury Gminy Piaseczno. Nominowane w plebiscycie były także: OFF SPRING FESTIWAL oraz WILKONIOWY MURAL znajdujący się na budynku "Przystanek Kultura".

Perły Mazowsza to konkurs, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie najlepszych przedsiębiorców, najciekawszych ofert turystycznych, wydarzeń kulturalnych regionie. W każdej z 6 gmin powiatu wyłonione zostały po 3 nominacje w trzech kategoriach: Przedsiębiorczość, Kultura, Sport i Turystyka. Spośród nominowanych głosami mieszkańców wybrane zostały Perła Mazowsza.

Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na organizowane przez Centrum Kultury w Piasecznie wydarzenia. Cieszymy się, że nasze propozycje zyskały uznanie mieszkańców. Już dziś zapraszamy na czerwcowy Off Spring Festiwal i kolejny już XV Jarmark Piaseczyński we wrześniu.

Gala wręczenia Pereł Mazowsza 2018 odbyła się 28 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie. Tegoroczną statuetkę wykonali artyści z Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS. 

perla kultury 2018 dla jarmarku piaseczynskiego 2

Poniżej prezentujemy ankietę, która jest dystrybuowana w wersji drukowanej, na terenie naszych placówek. Liczymy na uczestników zajęć oraz koncertów. Jeżeli zobaczycie ankiety, to weźcie do ręki jedną z nich i wypełnicie ją naddzierając w miejscu kreseczki, odpowiedzi na pytania. Zachęcamy i polecamy! Zajmie to tylko chwilkę, a pomoże nam lepiej i sprawniej działać na rzecz kultury w Piasecznie. Dziękujemy.

ankieta marzec 2019

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na marzec 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy!

marzec 2019 miesieczny plakat

rynek w piasecznie

W najbliższą sobotę 23 lutego 2019 r. od godz 9:00 do 12:00 zapraszamy przed odbiorniki radiowej Jedynki! Studio zlokalizowane będzie na stacji wąskotorowej w specjalnie postawionym wagonie (Stacja Piaseczno Miasto Waskotorowe, ul. Sienkiewicza 14.

„Poniatówka” i nieznane dekoracje ścienne, Kolej Wąskotorowa, okoliczne lasy z partyzanckimi historiami i Szlakiem Książąt Mazowieckich, Festiwal Otwartych Ogrodów, półksiężyc zamiast chorągiewki na dachu ratusza - Piaseczno. Miasto powiatowe leżące 17 km od centrum Warszawy. W tym roku obchodzi 590-lecie nadania praw miejskich.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/244631343089241/

Szanowni Państwo, z dniem 1 lutego 2019 ulega zmienia numer rachunku bankowego Centrum Kultury w Piasecznie.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na luty 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy!


MIESIECZNIK LUTY 2019

Zachęcamy do wysłuchania debaty o domach kultury z udziałem m.in. Katarzyny Biernadskiej-Hernik (Centrum Kultury w Piasecznie). Oprócz Kasi w debacie wzięli udział: Zbigniew Dardy (DK Kadr) i Justyna Gębska (Bielański Ośrodek Kultury). Rozmowę można odsłuchać na stronie internetowej radia: www.rdc.pl/podcast/strefa-kultury-debata-o-domach-kultury/

kolorowe podziekowania za wosp 2019


Piaseczyński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie dziękują za zaangażowanie w organizację 27 Finału Akcji. 
Dziękujemy za wielkie serca, wsparcie i ogromną pomoc.

Dzięki Państwa wsparciu Piaseczyński Sztab zebrał rekordową sumę 201.078 złotych

 1. Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno
 2. Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji
 3. Chatce Spełnionych Marzeń
 4. Piaseczyńsko-Grójeckiemu Towarzystwu Kolei Wąskotorowej
 5. Pensjonatowi „U Joanny”
 6. Restauracji „Szara Eminencja”
 7. Kawiarni „Fryderyk”
 8. Sklepowi „Nasz Warzywniaczek”
 9. Hurtowni Spożywczej „Ambasador 92”
 10. Piekarni „Krzosek”
 11. Firmie „M and M Atelie Smaku”
 12. Restauracji „Aromat”
 13. Kawiarni „ U Źródła”
 14. Hurtowni „Ja-ta-pak”
 15. Teatrom: „Horrorek”, „Etna”, „AKT VIII”, „Teatraluszki”, „Chachahihihehe”, „Po 20-tej”, „Patataj”, „Etnimus”, „…..i spółka”, „Zgraja z Zielonej”
 16. „Szkole Marzeń”
 17. Przedszkolu „Świat Bajek”
 18. Szkole Podstawowej w Złotokłosie
 19. Wszystkim placówkom oświatowym z terenu Gminy Piaseczno
 20. Wszystkim instruktorom zaangażowanym w warsztaty Wośpowe
 21. Dziennikarzom lokalnych gazet i portali internetowych : „Przegląd Piaseczyński”, „Kurier Południowy”, „Piasecznonews.pl”, „Stacji Południe”, Forum Piaseczna, nasze piaseczno.pl, powiat-piaseczynski.info.
 22. WPI Taxi Piaseczno
 23. Komendzie Powiatowej Policji
 24. Straży Miejskiej
 25. Strażakom OSP w Piasecznie
 26. Firmie Legro,
 27. Agencji DS. Focus
 28. Agencji Securitypol
 29. Michałowi Kisielewskiemu KOLOROFONI
 30. Marcinowi Rosie
 31. CLEO i Jej zespołowi
 32. Big Bandowi „Dla Frajdy”
 33. Karmelowej Pokusie
 34. Sushi Strefa
 35. Laboratorium Joanna i Paul Sagane
 36. Restauracji „Odjazd”
 37. Lodziarni „ Azaliż”
 38. Studiu Kosmetycznemu „BLISS”
 39. Atelier Urody Stalowe Magnolie Joanna Ciszewska
 40. Teatrowi „XXL”
 41. Teatrowi „Studio”
 42. Firmie Campery Złotniccy
 43. Kolorowej Historii
 44. Firmie SPORTEUM
 45. Firmie WENA
 46. Pracowni „Wyższa półka, rękodzieło”
 47. Przychodni „Trimed”
 48. Klubowi Sportowemu „Grawitacja”
 49. Pracowni Rob Roy Art.
 50. Pracowni GaGa

Z uwagi na ochronę danych osobowych, podziękowania dla osób prywatnych dostarczymy osobiście.

Ruszyła kolejna edycja Pereł Mazowsza. Do Perły Kultury za 2018 rok nominowane są trzy nasze wydarzenia: JARMARK PIASECZYŃSKI, WILKONIOWY MURAL oraz OFF SPRING FESTIWAL. Drodzy mieszkańcy Piaseczna, zachęcamy do głosowania na kandydatów do nagrody Perła Kultury 2018. Głosowanie trwa do dnia 22 lutego 2019 r. do godz. 12:00.

perly mazowsza perla kultury 2018 piaseczno


SPOSOBY GŁOSOWANIA NA PERŁY KULTURY 2018:


1. Głosowanie na stronie www:
Perła Kultury: https://www.interankiety.pl/i/oDeAbboD

2. Głosowanie na Facebooku przez kliknięcie "lubię to" pod wybraną grafiką:
Perła Kultury: http://bit.ly/Kultura2018
JARMARK PIASECZYŃSKI - www.facebook.com/KonkursPerlyMazowsza/JarkarkPiaseczynski (po przejściu na facebook, kliknij na "lubię to")
WILKONIOWY MURAL - www.facebook.com/KonkursPerlyMazowsza/WilkoniowyMural (po przejściu na facebook, kliknij na "lubię to")
OFF SPRING FESTIWAL - www.facebook.com/KonkursPerlyMazowsza/OffSpringFestiwal (po przejściu na facebook, kliknij na "lubię to")

3. Głosowanie SMS pod numer 7255 (2,44 zł brutto/SMS) o treści MIEJSCEXX (dla kultury), gdzie XX odpowiada numerowi kandydata - od 01 do 18. Numery można sprawdzić na grafikach na Facebooku lub Kultura: https://www.perlymazowsza.pl/perla-kultury-etap-glosowania/
Jarmark Piaseczyński - sms o treści: MIEJSCE10
Wilkoniowy Mural - sms o treści: MIEJSCE11
Off Spring Festiwal - sms o treści: MIEJSCE12

4. Ankiety papierowe – powinny znajdować się przy urnach w Urzędach Gmin i Ośrodkach Kultury, są również w redakcji Przeglądu Piaseczyńskiego. Formularz można pobrać też z https://www.perlymazowsza.pl/glosowanie-tradycyjne/ i wydrukować DWUSTRONNIE (inne będą nieważne), wypełnić i wrzucić do urny w którymś z miejsc:
- Piaseczno: Urząd Miasta i Gminy (przy Kancelarii na parterze), ul. Kościuszki 5
- Piaseczno: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49
- Piaseczno: Redakcja Przeglądu Piaseczyńskiego, ul. Sierakowskiego 12A
- Góra Kalwaria: Ratusz, ul. Ratuszowa 1
- Góra Kalwaria: Ośrodek Kultury, ul. Białka 9
- Konstancin-Jeziorna: Urząd Miasta i Gminy, ul. Piaseczyńska 77
- Konstancin-Jeziorna: Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
- Tarczyn: Urząd Miejski, ul. Juliana Stępkowskiego 17
- Tarczyn: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Juliana Stępkowskiego 17
- Lesznowola: Urząd Gminy, ul. Gminna 60
- Lesznowola: Centrum Edukacji i Sportu, ul. Kwiatowa 28, Mysiadło


GOSOWANIE banerek luty

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/2408755636025153/

W czasie ferii zimowych (28.01- 08.02.2019) w Edukacji Muzycznej zorganizowany będzie „Warsztat Edukacji Muzycznej” czyli indywidualne zajęcia z instruktorami muzycznymi, doskonalące technikę gry na instrumentach:
- fortepian,
- keyboard,
- akordeon,
- gitara,
- gitara basowa,
- trąbka,
- perkusja,
- emisja głosu.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do naszych stałych odbiorców (uczniów zajęć muzycznych PK) oraz do osób zainteresowanych naszymi zajęciami, którzy chcą zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną.

ILOŚĆ uczestników warsztatu - OGRANICZONA. Zajęcia bezpłatne.

Zapisy telefonicznie (22 716 79 62) lub osobiście w rejestracji Przystanku Kultura (pl. Piłsudskiego 9).

Pierwszeństwo uczestnictwa mają stali uczestnicy zajęć muzycznych PK. W miarę wolnych miejsc – instruktorzy będą kontaktować się z zapisanymi osobami w celu przedstawienia pozostałych wolnych terminów. Jeżeli instruktor nie skontaktuje się z osobą zapisaną, oznaczać to będzie ze lista u danego instruktora jest zapełniona i nie ma wolnych miejsc.

Grażyna Tonder-Brzosko - nauczycielka języka polskiego ze szkoły przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie, potrzebuje wsparcia w walce z nowotworem. Zbiórka odbywa się na stronie fundacji siepomaga, gdzie można przeczytać więcej informacji: www.siepomaga.pl/grazyna-tonder

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii w dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2018 r. Warsztaty oraz zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez www.strefazajec.pl Informację na temat zajęć, można znaleźć w kalendarzu. 

Wykaz zajęć do pobrania:

Wydaliśmy informator wydarzeń kulturalnych, w którym każda zainteresowana osoba znajdzie wykaz zaplanowanych wydarzeń w okresie zimowym (styczeń - marzec 2019 roku). Plik do pobrania poniżej:

W związku z ustanowieniem przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno żałoby na terenie Miasta i Gminy Piaseczno w dniach 15 - 17 stycznia br. (zarządzenie Burmistrza), informujemy o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych w tych dniach. 

Spektakl "Związek Otwarty" został przeniesiony na dzień 7 lutego (czwartek) godz. 20:00. Obowiązują zakupione bilety. Z osobami, które zakupiły bilety przez internet skontaktuje się serwis biletyna.pl (operator sprzedaży biletów). Osoby, które zakupiły bilety bezpośrednio w kasie Centrum Kultury, w przypadku jeśli termin jest niedogodny, mogą otrzymać zwrot pieniędzy na podstawie paragonu.

W związku z ustanowieniem przez Prezydenta RP Żałoby Narodowej w dniu 19 stycznia br Centrum Kultury w Piasecznie informuje o przeniesieniu koncertu zespołu Spirituals Singers Band na dzień 15 lutego (piątek) godz. 20:00 Obowiązują zakupione bilety. Z osobami, które zakupiły bilety przez internet skontaktuje się serwis biletyna.pl (operator sprzedaży biletów). Osoby, które zakupiły bilety bezpośrednio w kasie Centrum Kultury, w przypadku jeśli termin jest niedogodny, mogą otrzymać zwrot pieniędzy na podstawie paragonu.

Centrum Kultury w Piasecznie


Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus z w Józefosławiu zaprasza na aukcję charytatywną z gwiazdami w szkole w dniu 12 stycznia 2019 roku w godz. 14.00-17.00.  W programie wiele atrakcji: warsztaty kulinarne, ceramiczne i teatralne, kącik malucha, malowanie buziek, poczęstunek. Podczas imprezy odbędą się liczne warsztaty i atrakcje dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz licytacje. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej: www.szkola-gaudeamus.pl Centrum Kultury w Piasecznie jest partnerem tej aukcji.

Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy, imieninowy...? Na stronie kulturalni.pl/kup-bilet znajdziesz bilety na nasze koncerty i wydarzenia! Bilet to świetny pomysł na niestandardowy prezent. To okazja do podarowania garści niezapomnianych wzruszeń, radości i refleksji.

 

bilety na prezent kulturalni pl

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na styczeń 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz natomiast wszystkie wydarzenia, które są powiązane z WOŚP w Piasecznie na podstronie: kulturalni.pl/kalendarz/wosp-2019 Zapraszamy! 

 

styczen2019 centrum kultury piaseczno

Centrum Kultury w Piasecznie to nie tylko Dom Kultury czy Przystanek Kultura. Zobacz gdzie jeszcze można nas znaleźć!

mapa centrum kultury