W czasie ferii zimowych (28.01- 08.02.2019) w Edukacji Muzycznej zorganizowany będzie „Warsztat Edukacji Muzycznej” czyli indywidualne zajęcia z instruktorami muzycznymi, doskonalące technikę gry na instrumentach:
- fortepian,
- keyboard,
- akordeon,
- gitara,
- gitara basowa,
- trąbka,
- perkusja,
- emisja głosu.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do naszych stałych odbiorców (uczniów zajęć muzycznych PK) oraz do osób zainteresowanych naszymi zajęciami, którzy chcą zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną.

ILOŚĆ uczestników warsztatu - OGRANICZONA. Zajęcia bezpłatne.

Zapisy telefonicznie (22 716 79 62) lub osobiście w rejestracji Przystanku Kultura (pl. Piłsudskiego 9).

Pierwszeństwo uczestnictwa mają stali uczestnicy zajęć muzycznych PK. W miarę wolnych miejsc – instruktorzy będą kontaktować się z zapisanymi osobami w celu przedstawienia pozostałych wolnych terminów. Jeżeli instruktor nie skontaktuje się z osobą zapisaną, oznaczać to będzie ze lista u danego instruktora jest zapełniona i nie ma wolnych miejsc.

Grażyna Tonder-Brzosko - nauczycielka języka polskiego ze szkoły przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie, potrzebuje wsparcia w walce z nowotworem. Zbiórka odbywa się na stronie fundacji siepomaga, gdzie można przeczytać więcej informacji: www.siepomaga.pl/grazyna-tonder

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii w dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2018 r. Warsztaty oraz zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez www.strefazajec.pl Informację na temat zajęć, można znaleźć w kalendarzu. 

Wykaz zajęć do pobrania:

Wydaliśmy informator wydarzeń kulturalnych, w którym każda zainteresowana osoba znajdzie wykaz zaplanowanych wydarzeń w okresie zimowym (styczeń - marzec 2019 roku). Plik do pobrania poniżej:

W związku z ustanowieniem przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno żałoby na terenie Miasta i Gminy Piaseczno w dniach 15 - 17 stycznia br. (zarządzenie Burmistrza), informujemy o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych w tych dniach. 

Spektakl "Związek Otwarty" został przeniesiony na dzień 7 lutego (czwartek) godz. 20:00. Obowiązują zakupione bilety. Z osobami, które zakupiły bilety przez internet skontaktuje się serwis biletyna.pl (operator sprzedaży biletów). Osoby, które zakupiły bilety bezpośrednio w kasie Centrum Kultury, w przypadku jeśli termin jest niedogodny, mogą otrzymać zwrot pieniędzy na podstawie paragonu.

W związku z ustanowieniem przez Prezydenta RP Żałoby Narodowej w dniu 19 stycznia br Centrum Kultury w Piasecznie informuje o przeniesieniu koncertu zespołu Spirituals Singers Band na dzień 15 lutego (piątek) godz. 20:00 Obowiązują zakupione bilety. Z osobami, które zakupiły bilety przez internet skontaktuje się serwis biletyna.pl (operator sprzedaży biletów). Osoby, które zakupiły bilety bezpośrednio w kasie Centrum Kultury, w przypadku jeśli termin jest niedogodny, mogą otrzymać zwrot pieniędzy na podstawie paragonu.

Centrum Kultury w Piasecznie


Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus z w Józefosławiu zaprasza na aukcję charytatywną z gwiazdami w szkole w dniu 12 stycznia 2019 roku w godz. 14.00-17.00.  W programie wiele atrakcji: warsztaty kulinarne, ceramiczne i teatralne, kącik malucha, malowanie buziek, poczęstunek. Podczas imprezy odbędą się liczne warsztaty i atrakcje dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz licytacje. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej: www.szkola-gaudeamus.pl Centrum Kultury w Piasecznie jest partnerem tej aukcji.

Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy, imieninowy...? Na stronie kulturalni.pl/kup-bilet znajdziesz bilety na nasze koncerty i wydarzenia! Bilet to świetny pomysł na niestandardowy prezent. To okazja do podarowania garści niezapomnianych wzruszeń, radości i refleksji.

 

bilety na prezent kulturalni pl

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na styczeń 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz natomiast wszystkie wydarzenia, które są powiązane z WOŚP w Piasecznie na podstronie: kulturalni.pl/kalendarz/wosp-2019 Zapraszamy! 

 

styczen2019 centrum kultury piaseczno

Ruszyła kolejna edycja Pereł Mazowsza. Do Perły Kultury za 2018 rok nominowane są trzy nasze wydarzenia: JARMARK PIASECZYŃSKI, WILKONIOWY MURAL oraz OFF SPRING FESTIWAL. Drodzy mieszkańcy Piaseczna, zachęcamy do głosowania na kandydatów do nagrody Perła Kultury 2018. Głosowanie trwa do dnia 22 lutego 2019 r. do godz. 12:00.

perly mazowsza perla kultury 2018 piaseczno


SPOSOBY GŁOSOWANIA NA PERŁY KULTURY 2018:


1. Głosowanie na stronie www:
Perła Kultury: https://www.interankiety.pl/i/oDeAbboD

2. Głosowanie na Facebooku przez kliknięcie "lubię to" pod wybraną grafiką:
Perła Kultury: http://bit.ly/Kultura2018
JARMARK PIASECZYŃSKI - www.facebook.com/KonkursPerlyMazowsza/JarkarkPiaseczynski (po przejściu na facebook, kliknij na "lubię to")
WILKONIOWY MURAL - www.facebook.com/KonkursPerlyMazowsza/WilkoniowyMural (po przejściu na facebook, kliknij na "lubię to")
OFF SPRING FESTIWAL - www.facebook.com/KonkursPerlyMazowsza/OffSpringFestiwal (po przejściu na facebook, kliknij na "lubię to")

3. Głosowanie SMS pod numer 7255 (2,44 zł brutto/SMS) o treści MIEJSCEXX (dla kultury), gdzie XX odpowiada numerowi kandydata - od 01 do 18. Numery można sprawdzić na grafikach na Facebooku lub Kultura: https://www.perlymazowsza.pl/perla-kultury-etap-glosowania/
Jarmark Piaseczyński - sms o treści: MIEJSCE10
Wilkoniowy Mural - sms o treści: MIEJSCE11
Off Spring Festiwal - sms o treści: MIEJSCE12

4. Ankiety papierowe – powinny znajdować się przy urnach w Urzędach Gmin i Ośrodkach Kultury, są również w redakcji Przeglądu Piaseczyńskiego. Formularz można pobrać też z https://www.perlymazowsza.pl/glosowanie-tradycyjne/ i wydrukować DWUSTRONNIE (inne będą nieważne), wypełnić i wrzucić do urny w którymś z miejsc:
- Piaseczno: Urząd Miasta i Gminy (przy Kancelarii na parterze), ul. Kościuszki 5
- Piaseczno: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49
- Piaseczno: Redakcja Przeglądu Piaseczyńskiego, ul. Sierakowskiego 12A
- Góra Kalwaria: Ratusz, ul. Ratuszowa 1
- Góra Kalwaria: Ośrodek Kultury, ul. Białka 9
- Konstancin-Jeziorna: Urząd Miasta i Gminy, ul. Piaseczyńska 77
- Konstancin-Jeziorna: Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
- Tarczyn: Urząd Miejski, ul. Juliana Stępkowskiego 17
- Tarczyn: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Juliana Stępkowskiego 17
- Lesznowola: Urząd Gminy, ul. Gminna 60
- Lesznowola: Centrum Edukacji i Sportu, ul. Kwiatowa 28, Mysiadło

Centrum Kultury w Piasecznie to nie tylko Dom Kultury czy Przystanek Kultura. Zobacz gdzie jeszcze można nas znaleźć!

mapa centrum kultury