Spokojnych, prawdziwie świątecznych Świąt Bożego Narodzenia.

życzą
kulturalni

 

zyczenia boze narodzenie 2018

Grudzień wypełniony po brzegi kulturą. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z kalendarium wydarzeń, które przygotowaliśmy na grudzień 2018 roku. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie w kalendarzu: kulturalni.pl/kalendarz Zapraszamy!

 

kalendarz centrum kultury piaseczno grudzien 2018

19 listopada zespół CK DRUMS reprezentował Centrum Kultury Piaseczno na imprezie jubileuszowej w DK KADR w Warszawie. Przedsięwzięcie przygotowane zostało z okazji 45-lecia "Ogniska 175", które od wielu lat jest organizatorem Warszawskiego Festiwalu "Młode Talenty Muzyczne". Nasz zespół - CK DRUMS został poproszony o gościnny występ, jako jeden z trzech najlepszych laureatów w ostatnich latach Festiwalu! Brawo i gratulujemy.

 

ck drums przed proba generalna

Centrum Kultury w Piasecznie zachęca artystów do składania wniosków o przyznanie stypendium twórczego.

„Do dzieła! – edukacja poprzez sztukę ulicy” – projekt wielopokoleniowy dla seniorów, dzieci powyżej 10 lat, młodzieży i osób z niepełnosprawnością. Warsztaty prowadzą znani artyści.

do dziela 07 2018

22 września (sobota) – godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu Perfect!

Muzyczny Hyde Park po raz drugi - otwarta scena dla lokalnych muzyków.

9 września ( niedziela) – godz. 12.00 – 19.00
Piaseczno, Pl. Piłsudskiego ( Rynek), Skwer Kisiela

Coroczna impreza plenerowa w centrum miasta, nawiązująca do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich, przybliżająca kulturę tradycyjną i dawne rzemiosło. Charakteryzuje się bogatym programem artystycznym - występy miejscowych oraz zapraszanych zespołów ludowych z całej Polski, występy zespołów folkowych, plenerowe przedstawienia teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. Podczas JARMARKU na piaseczyńskim Rynku rozstawiane są także kramy handlowe z wyrobami garncarskimi, kowalskimi, rękodziełem, ozdobami, a także potrawami kuchni tradycyjnej. Nad Jarmarkiem czuwa Muzeum Regionalne.


Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

1września ( sobota) – godz. 12.00 – 22.00
Żabieniec, Uroczysko ZIMNE DOŁY
Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Nadleśnictwo Chojnów, Centrum Kultury w Piasecznie

Pomysłodawcą festiwalu i współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego. Wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki, które tradycyjnie nawiązuje do przypisywanego nam malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na "świat wokół nas". Motto Festiwalu stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego brzmi "Smutek - to radość inaczej".
W programie: konkursy na dołującą piosenkę autorską oraz na sponurzenie dowolnej wesołej piosenki, recitale, koncerty. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Tadeusz Woźniak.

Miło jest nam poinformować o koleinych sukcesach naszych teatrów Chachahihihehe i Łups! pod opieką artystyczną pani Ewy Kłujszo oraz teatry ETNA pani Anny Kolanowskiej:)

W związku ze spełnieniem wszystkich wymogów formalnych i merytorycznych wynikających z Regulaminu przyznawania stypendiów twórczych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami stanowiącym załącznik do uchwały NR 1048/XXXVI/2017 Rady Miejskiej w Piasecznie, z dnia 5 lipca 2017 r., stypendia twórcze na rok 2018 otrzymali:

  1. Pani Zuzanna Ewa Całka , w dziedzinie „muzyka i taniec”.
  2. Zespół Autobahn, w dziedzinie „muzyka i taniec”.
  3. Pan Piotr Prawucki, w dziedzinie „upowszechnianie kultury i historii regionu”.
  4. Pan Patryk Michał Krendzelak, w dziedzinie „sztuki plastyczne”.
  5. Pan Michał Dębski, w dziedzinie „sztuki plastyczne”.

Tegorocznym stypendystom gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Szanowni Państwo,

Zgodnie z § 10 "regulaminu przyznawania stypendiów twórczych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami" informacja o przyznanych na dany rok stypendiach twórczych podana będzie do publicznej wiadomości na stronie www.kulturalni.pl oraz w lokalnej prasie w styczniu lub lutym 2018 roku.
Informujemy także, że wszystkie wnioski zostały rozpatrzone, a osoby, którym stypendium zostało przyznane, otrzymały odpowiednie zawiadomienie.
Wszystkim artystom dziękujemy za nadesłane portfolio. Stypendystom gratulujemy, a tych, którym się w tym roku nie udało, zachęcamy do złożenia wniosku za rok.

„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie" - mawiał Mahatma Gandhi. Uczmy się więc! 

 

Centrum Kultury w Piasecznie to nie tylko Dom Kultury czy Przystanek Kultura. Zobacz gdzie jeszcze można nas znaleźć!

mapa centrum kultury

Szanowni Państwo, 27 marca 2017 r. nastąpiło połączenie operacyjne Alior Banku z działalnością przejętą z Banku BPH. W wynikutych działań uległ zmianie nasz numer rachunku. 

Od dnia dzisiejszego prosimy o posługiwanie się poniższym numerem rachunku:

49 2490 0005 0000 4530 1303 0568

Jednocześnie przypominamy, że najwygodniejszym sposobem opłacania zajęć jest skorzystanie z systemu Strefa Zajęć pod adresem www.strefazajec.pl
Znajdą tam Państwo aktualne saldo wraz z terminami wpłat. Dodatkowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Informujemy, iż od dnia 05.01.2017r. siedziba biura Dyrektora Centrum Kultury wraz z sekretariatem zostaje przeniesiona na:

"Dworzec Kultura"
ul. Dworcowa 9
05-500 Piaseczna

Aktualne numery telefonów znajdą Państwo w zakladce Kontakt.

W związku ze spełnieniem wszystkich wymogów formalnych i merytorycznych wynikających z Regulaminu przyznawania stypendiów twórczych osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami stanowiącego załącznik do Uchwały nr 647/XXV/2012 Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 26.09.2012 r., stypendium twórcze na 2016 rok w dziedzinie muzyka, zostało przyznane Panu Wojciechowi Sojce.”